Malzeme Ve Çevre

  1. Anasayfa
  2. Malzeme Ve Çevre

PP Nonwoven Kumaş Nedir?

PP Nonwoven, piyasada daha çok tela ve elyaf kumaş olarak bilinmektedir. Üretim hammaddesi ise Polipropilendir. (PP) Nonwoven ise dokusuz, dokumasız anlamına gelmektedir. Bu da kumaşın üretimi aşamasında dokuma olmadan üretildiği anlamına gelmektedir.

Tela Çantalar Neden Doğa Dostudur?

Nonwoven çantalar daha yeşil bir dünyada yaşamamıza yardımcı olur çünkü tekrar kullanılabilir, kolayca temizlenebilir, geri dönüştürülebilir ve geri dönüşümlü malzemeden üretilebilir özelliktedir. Bu bez torbaların en önemli özelliği dayanıklı olması ve şık görünümüyle defalarca kullanılabilmesidir. Benzer kullanım alanına sahip ürünler olan naylon, karton ve kraft çantalardan bez çantalarımız ayıran taraf da budur. Bunun yanında bu çantalar için hiç ağaç kesilmemektedir. Malzemenin %100 geri dönüşümlü olması sayesinde de hem üretim aşamasındaki kayıplar, hem de kullanılıp deforme olmuş ürünler tekrar kullanılabilir hale getirilerek yeni bez torbaların üretimine kazandırılmaktadır.

Malzeme Ve Çevre

Bez Torbaların
Başka Ne Gibi
Faydaları Vardır?

Bez poşetlerin üretimi için gereken enerji de örneğin Ham bez çantalar için gerekenden çok daha azdır.

Bu da kirliliğe yol açan etmenlerden birinin azaltılması anlamına gelmektedir.

Ayrıca kumaş rengi ve baskı seçeneklerinin fazlalığı ile de tela çantalar diğer emsallerine oranla ön plana çıkmaktadır.

PP Woven Kumaş nedir?

Bu kumaş, yüksek dayanıklılığı ve uygun maliyeti nedeniyle en çok çuval yapımında kullanılmaktadır. Tela (nonwoven) kumaş ile aynı hammededen üretilmekle birlikte üretim tekniği çuval ipliğinin dokunması şeklinde olduğundan bu adla adlandırılmaktadır.

Doğa dostu özelliklerinin tela kumaş ile aynı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak çanta olarak kullanımında yüzeyi baskıya çok uygun olmadığı için genellikle laminasyonlu şekilde olması tercih edilmektedir. Böylece hem çok dayanıklı bir malzeme hem de yüksek kalitede bir görsel edilmiş olur.

Malzeme Ve Çevre
Malzeme Ve Çevre
Menü