Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular
Kaç Yıldır Sektörde Hizmet Veriyorsunuz?
Mag Çanta'nın Üretim Yaptığı Fabrika Nerede?
Fabrikanızın Üretim Kapasitesi Nedir?
Fiyatlandırmaya etki eden faktörler nelerdir?
Bez çantalar hangi sektörlerde tercih ediliyor?
Naylon poşet, kraft çanta ve kutu çantalara kıyasla bez çanta fiyatları nasıldır?
Bez torbaların avantajları nelerdir?
Sipariş süreci nasıldır?
Kaç Yıldır Sektörde Hizmet Veriyorsunuz?

10 yıllık sektör tecrübemizle hizmet vermekteyiz.

Mag Çanta'nın Üretim Yaptığı Fabrika Nerede?

Ankara’da Sincan organize sanayi bölgesinde üretim faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Fabrikanızın Üretim Kapasitesi Nedir?

Üretim kapasitemiz aylık 2.000.000 adet çantaya kadar çıkabilmektedir.

Fiyatlandırmaya etki eden faktörler nelerdir?

Nonwoven (tela), hambez (koton), imperteks gibi malzemeden üretilen çantalarımızda (bez poşet, bez torba) birçok faktör fiyatlandırmaya etki etmektedir. Ancak bunlar içinde payı en yüksek olan kalem şüphesiz dikiş tekniğidir.

Tela (elyaf, nonwoven) malzeme ile yaptığımız otomasyon üretim çantalar ultrasonik kaynak yöntemiyle ve çok hızlı üretildiğinden en uygun fiyatlı çantalarımızdır. Bunun yanında hangi malzemeden olursa olsun ip dikişli çanta talep edildiğinde işçilik kaynaklı olarak fiyatlar minimum %50 artış göstermektedir.

Bunun yanında en uygun fiyatlı bez çanta nasıl olur sorusuna ise madde madde şu şekilde cevap verilebilir.

  1. Düşük gramajlı kumaş kullanımı.
  2. Kumaşın rengi. Tela için en ucuz kumaş beyaz; daha sonra siyah, bej ve  kremdir. Diğer renkler için de fiyatlar %5-%10 bandında artmaktadır. Bu durum hambez, PP woven gibi diğer kumaş türlerinde de benzerdir. Renkli kumaştan yapılan bez torba her zaman daha pahalıdır.
  3. Çanta ölçüleri. Mümkün olduğunca ihtiyaçtan daha büyük çanta yaptırılmamalıdır. Bez torba’nın ölçüsündeki en ufak artış da fiyatı etkilemektedir.
  4. Baskı tekniği. Burada da tasarım flekso baskıya uygun (4 renge kadar tramsız baskı) olursa minimum maliyet çıkmış olur. Bunun dışında resim baskı (ofset), koyu zemin üzerine beyaz renk baskı (serigrafi) gibi tercihler olursa da fiyat artmaktadır.
  5. Sipariş adedi. Her üretimde olduğu gibi bez poşet, bez çanta üretiminde de bir işe başlama ve fire maliyeti vardır. Bu da çok düşük miktar taleplerinde fiyatı çok artırmaktadır. Biz Mag Çanta olarak talep edilen her adet için teklif vermekte ve üretim yapabilmekteyiz. Ancak bunun yanında müşterilerimize en uygun fiyata gelebilecek adet bilgisini de verip tercihi kendilerine bırakmaktayız.
Bez çantalar hangi sektörlerde tercih ediliyor?

Ayakkabı: Ayakkabılar kutu içinde satıldığından bez çanta ile verildiğinde kutu gibi düzgün ve çok şık durmaktadır. Bu nedenle birçok ayakkabı üreticisi ve perakende firması bu ürünleri tercih etmektedir.

Pastane: ayakkabı sektöründe olduğu gibi pastanelerde de ürünler kutu içinde verildiğinden bez torbalar çokça tercih edilmektedir.

Giyim: Giyimde de hem üreticiler hem de perakendeciler tela çanta tercih etmektedir.

Online Satış: İnternet üzerinden satış yapan siteler promosyon amaçlı değerlendirdiğinden ürünlerimizi tercih etmektedir.

Market Zincirleri: Marketler, özellikle naylon poşet kullanımının kısıtlandırılmasıyla ilgili müşterilerine alternatif sunmak amacıyla 2017 yılından bu yana ürünlerimize ilgi göstermeye başlamışlardır.

Bunların yanında eczane ve optikler, kuruyemişçiler, baharatçılar, fuar katılımcısı firmalar, devlet kurumları ve vakıflar, özel okullar, otel zincirleri gibi birçok sektörde bez torba, ürün kesesi, elbise kılıfı, market çantası gibi ürünlerimiz kullanılmaktadır.

Naylon poşet, kraft çanta ve kutu çantalara kıyasla bez çanta fiyatları nasıldır?

Bez poşetlerin fiyatı ortalama olarak söylemek gerekirse naylon poşetten biraz yüksek, kraft çanta ile hemen hemen aynı, karton çantadan ise çok daha ucuzdur.

Bez torbaların avantajları nelerdir?

Nonwoven, tela ve diğer malzemelerden yapılmış bez çantaların en büyük avantajı defalarca kullanılabilmeleridir. Dayanıklı olmaları nedeniyle çöp poşeti olarak kullanılmazlar, kraft ve karton gibi de yırtılmaz ve sudan, yağmurdan etkilenmezler. Bu nedenle plaj çantası olarak dahi rahatlıkla kullanılmaktadır. Çok ağır yükleri dahi taşıyabilmeleri nedeniyle de halihazırda market poşeti olarak da kullanımdadırlar.

Sipariş süreci nasıldır?

Öncelikle müşteriye talep edilen çanta ile ilgili teklif gönderilir. Eğer ortada belirli bir çanta tipi ve ölçüsü yok ise, içine konulacak ürüne uygun olarak numune hazırlanıp müşteriye gönderilir ve onay alınır. Siparişin onayından sonra tasarım çaşılması tarafımızca yapılır ve gene onay alınarak baskı için gerekli klişe üretimine başlanır. Klişenin gelmesinden sonra da çantanın üretimi yapılarak müşteriye teslim edilir.

Menü