Teknik Özellikler

  1. Anasayfa
  2. Teknik Özellikler

Üretiyoruz Doğayı Koruyoruz

Günümüzde hemen hemen bir çok sektörde kullanılan termoplastik polimer olan nonwoven (tela) kumaşı ambalaj, otomotiv, inşaat, hijyen, medikal gibi bir çok farklı sektörün vazgeçilmezi olmuştur. Kimyasal anlamda; Monomer propilenin polimer hale getirilmesinden meydana gelen polipropilen asidik ve bazik özellikteki solventlere karşı yüksek dirence sahiptir. Suyu iter, yağı çeker.

Teknik Özellikler Mag Çanta

Polipropilen

Kumaş yapımında kullanılan ham madde polipropilendir.

Polipropilenin Kimyasal Ve Fiziksel Özellikleri

En yaygın ticari polipropilenin , kristal yapısı düşük yoğunluklu polietilen (LDPE) ve yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) arasında bir seviyeye sahiptir. Young modülü (elastizite modülü) de orta seviyededir. Bununla beraber, LDPE’den daha az sert ve HDPE’den çok daha az gevrektir. Bu polipropilenin ABS gibi mühendislik plastiklerinin yerine kullanılmasına izin verir. Polipropilen, yorulmaya karşı çok iyi direnç gösterir. Düşük maliyetlidir, iyi bir darbe dayanımı vardır. Sürtünme katsayısı düşük olup, çok iyi elektrik yalıtımı sağlar. Kimyasal direnci iyidir. Tüm termoplastik işleme proseslerine uygundur.

Teknik Özellikler

Polipropilenin, erime sıcaklığı 160 santigrat derece civarındadır. Buna karşın şu dezavantajlara sahiptir. UV ışını dayanımı azdır, yüksek termal genleşme gösterir. Boya ve kaplaması zordur. Dış hava şartlarına dayanımı azdır,oksitlenmeye açıktır. Yanıcı olup, klor içeren solventler ile etkileşime girer.

Hammadde Stok

(polipropilen) ham madde uygun istifleme yöntemi ile fabrika stoklarına alınır.

Kumaş Üretimi

Bilgi ve Kalitenin birleştiği BİLKA PVC A.Ş. kalitesiyle sizlere sunduğumuz BİLKANONWOVEN Kompozit Kumaşlarımız, en son teknoloji kullanılarak üretilmektedir.

Türkiye’de ilk ve tek 8gr. nonwoven kumaşları Bilka Makine Medikal San. Tic. A.Ş. üretmektedir. Bilka nonwoven Kompozit Kumaşlar, hemen hemen tüm sektörlerde güvenle kullanılmaktadır. Hijyenin vazgeçilmez şartı olduğu medikal ve sağlık sektöründe, amaliyat örtüsünden tutunda, maske, önlük, bone, gloş, ıslak mendil ve ped gibi yüzlerce ürünün imalatında kullanılmaktadır.

Bilkanonwoven Kumaşlar, Ev Tekstili ve Mobilya sektörlerinde, yatak kılıfları, kanepe örtüleri, elbise dolapları, kılıflar gibi bir çok şekilde kullanılmaktadır. Bilkanonwoven Kumaşlar, esnek ve sağlam yapısı sayesinde ayakkabı, çanta imalatında, reklam ve promosyon ürünlerinde şık görünümü ve ekonomik olması sebebiyle vazgeçilmez bir ürün olmuştur.

Bilkanonwoven Kumaşlar ayrıca otomotiv sektöründe otomobil brandası, avadanlık çantası ve kullan at servis örtüleri gibi çok çeşitli şekilde kullanılmaktadır. Nonwoven kumaşlar tela kumaş yada astar kumaş olarakda anılmaktadır

Çanta Üretimi

Günlük 80 000 adetlik üretim kapasitesi ile çalışmakta olan firmamız bugün naylon ve kağıt poşetlerin kullanıldığı her alana uygun hemen hemen her tip çantayı otomatik hatlar üzerinde el değmeden üretebilmektedir.

Paketleme

Makinede otomatik olarak sayılan çantalar profesyonel kadrolarımızca kalite kontrolleri tek tek yapılmakta ve sayımları tekrar kontrol edilerek ürün izlenebilirlilik yöntemi ile paketlenerek sevkiyata hazır hale getirilmektedir. Maalesef Türkiye de ambalaj sektöründe müşteriler tarafından kabullenilmesi alışık hale getirilmiş %5 lik hatalı üretim toleransını, sık ve disiplinli kontroller ile, sıfır hataya indirgeyerek çantalarımızı müşterilerimize ulaştırmak yegane hedefimizdir. Yaratmaya çalıştığımız bu farkındalık ile müşterilerimizden alacağımız takdir bizim en büyük mutluluğumuz olacaktır.

Sevkiyat

“Zamanında ve eksiksiz sevkiyat” ın en büyük kaygısı olan sevk bölümümüz, müşteri memnuniyeti için yüksek disiplin ile çalışmaktadır.

Menü