Bez market çantası, plastik çantalara alternatif olarak günümüzde yaygınlaşmakta olan bir çanta türüdür. Bu çantalar uzun süre kullanıma uygun ve atık olduğunda doğada hızlıca kaybolan ürünlerdir. Bu özellikleri nedeniyle çevre ve bütçe dostudur.

Bez market çantası düşük maliyetli ve yüksek konforlu bir üründür. Dayanıklı yapısı ağır yükler için dahi uygundur. Bir bez market çantası ile uzun zaman boyunca alışveriş yapmak mümkündür. Kullanıcı dostu olmasının yanı sıra marketler için reklam imkânı yaratan bir nesneye dönüşmektedir. Marka bilinirliği açısından firmalara katkısı bulunur.

Bez Market Çantası Kullanım Alanları

Günümüzde yaygınlaşmakta olan ve bu sayede plastik atıkların azalmasını sağlayan bez çantalarla pek çok eşyanın taşınması mümkündür. “Bez çanta okulda kullanılır mı?” benzeri soruların yanıtı “evet”tir. Bu çantalar hemen her yerde kullanıma uygundur. Okula eşya taşırken, işe giderken yahut herhangi bir sosyal aktivite için şık, ekonomik ve ergonomik taşıma gereçleri olarak öne çıkmaktadır.

Bez market çantaları aracılığıyla, oldukça yüksek miktardaki plastik atıkların önüne geçilmesi mümkün olabilir. Plastik, inorganik maddeler ve yöntemlerle elde edilen, doğada çözünmesi yüzyıllar alabilen son derece zararlı bir maddedir. Fakat ucuz bir madde olması, kolay işlenebilir ve ulaşılabilir olması sebebiyle günümüzde çok kullanılmaktadır.

Plastik poşetler neredeyse her mağazada, markette veya alışveriş yapılan herhangi bir yerde karşımıza çıkmaktadır. Fakat son yıllarda bez çantalara olan talebin artmasıyla plastik poşet kullanımı azalmaya başlanmıştır. Bez ve benzeri malzemelerle tasarlanan market çantaları, doğada kolayca çözünebilmektedir. Uzun süre güvenle kullanılabilir ve herhangi bir kimyasal madde bulundurmaz.

Bez Çanta Özellikleri

Bez çantaların farklı üretim teknikleri ve kumaş özellikleri bulunmaktadır. Özellikle üzerinde baskı yapılabiliyor olması sebebiyle, büyük firmalar tarafından bir reklam tanıtım ürünü olarak da ilgi çekmeye başlamıştır. Geçtiğimiz senelerde marketlerin ücretli poşet uygulamasına geçmesiyle birlikte bu alandaki ihtiyaç ve talepte artış yaşanmaktadır.

Günlük çanta veya market çantası olarak da kullanılan koton çantalar bazı özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Farklı özelliklerde, her ürün için uygun boyuttaki market çantası modelleri yaygınlaşmaktadır.

  • Doğal kumaştan elde edilmesi,
  • Doğaya ve çevreye zararlı olmaması,
  • Estetik bir görünüme sahip olması,
  • Üzerine farklı türlerde baskı yapılma imkânının olması,
  • İyi bir promosyon ürünü olması,
  • Hafif, yıkanabilir ve uzun ömürlü olması bu özelliklerdendir.
bez-market-cantasi

Hangi kumaşlardan bez çanta yapılır? Pek çok malzeme bez çanta yapımı için kullanılabilmektedir. Pamuk veya tela kumaş ile imal edilen bez çantaların hem ana maddesi hem de üzerine şekil vermek için kullanılan boyaları organiktir. Tela çanta, ham bez çanta gibi ürünlerin kullanımı insan sağlığı ve doğa açısından önemlidir.

Bez Çanta Avantajları

Bez çantalar, muadillerine kıyasla oldukça fazla avantaja sahiptir. Bez çantalar tek kullanımlı değildir. Uzun ömürlüdür. Bir bez çanta uzun süre boyunca kullanıma uygundur, kolayca yıpranmaz. Bez çantalar doğada çözünebilir malzemeden imal edilir.

Bez torbaların baskılarında sağlığa zararı bulunmayan geleneksel kök boyalar ve su bazlı boyalar gibi tekstil boyaları kullanılır. Bu da bez çanta süsleme gibi imkânlar ortaya çıkarır. Bez çantalar hijyeniktir. Makinede veya elde kolayca yıkanabilir. “Bez çanta su geçirir mi?” sorusunun yanıtı çanta modeline ve üretim teknolojisine göre yanıtlanabilir. Su geçirmez şekilde tasarlanan bez çantalar mevcuttur.

Bez torbalar üzerine baskı yapılmasına imkân tanır. Böylece iyi birer reklam ve promosyon ürünü olarak kullanılabilir. Çevreye ve ekolojik dengeye çok zararı bulunan plastik poşetlere en iyi ve güvenli alternatiftir.

Estetik bir görünüme sahiptir. Bez çantalar oldukça tarz ve şık birer aksesuar olarak da kullanılabilir. Katlanabilir bez torba kullanım pratikliği sağlayacaktır.

bez-market-cantasi

Toptan Bez Çanta Fiyatları

Bez çantalar, toplu üretim teknolojisi sayesinde uygun maliyetlerle satılmaktadır. Bez ya da tela çanta satın almak, özellikle yüksek sayıda sipariş verildiğinde oldukça düşük birim maliyetlere mâl olur.

Mag Çanta uzun yıllardır bez çanta sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır. Ürettiği çantalar insan sağlığına zararlı herhangi bir madde kullanmaz. Mag Çanta nonwoven çanta, bez torba, bez poşet, tela çanta, ham bez çanta ve çeşitli doğal promosyon ürünlerinin imalatını kendi tesisinde yapmaktadır.

Mag Çanta, bu alandaki lider markalardan biridir. Dünya çapında yaptığı satışlarla hem doğa hem bütçe dostu çantaların yaygınlaşmasına katkıda bulunmaktadır. Siz de marka değerinizi ve bilinirliğinizi artıran, şık tasarımlı çantalarla ürünlerinizi sergilemek için Mag Çanta’ya başvurabilirsiniz. Farklı ürünler için uygun boyut ve tasarımdaki çantalarımızı sipariş etmek, detaylı bilgi almak ve fiyatlarımızı öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.