Tela çanta imalatı özel yöntemlerle geliştirilen tela adındaki kumaştan elde edilen çantaları ifade etmektedir. Bu kumaşın temel özelliği, bitkilerden elde edilen liflerin ip formuna getirilmeden bazı özel yöntemlerle birbirlerine bağlanmasıdır. Bağlanma sonucunda oluşan yüzeylerden elde edilen kumaş türü tela olarak isimlendirilmektedir.

Tela çanta imalatı nasıl yapılır? Tela, nonwoven kumaş olarak da bilinmektedir. Tela çanta alanında faaliyet gösteren üreticiler, özel yöntemler kullanarak doğa dostu çantalar elde edebilmektedir. Kaliteli bir tela çanta kumaşı, çantanın yapısında kullanılan malzemenin niteliğini de etkileyebilmektedir. Bu durum satım alım kararında da belirleyici olmaktadır. Tela kumaş; elbise izolasyonu, astar, ayakkabı, bandaj, cerrahi maske gibi farklı alanlarda kendisine kullanım alanı bulmaktadır.

Ham Tela Çanta İmalatı

Ham bez veya tela çantalar, doğal ortamda kolayca çözünebilen organik kumaşlardan üretilmektedir. Bu çantaların çevreye veya insan sağlığına bir zararları yoktur. Tela, kullanıldığı kıyafet ve çantalara arzu edilen sertliği veya dayanıklılığı verebilmektedir. Tela bez torba seçenekleri, pek çok farklı renkte olabilmektedir.

Çantalar baskılı veya baskısız ya da ham çanta şeklinde piyasaya sürülebilmektedir. Çantalar üzerine baskı yapılması isteniyorsa, müşteriden gelen taleplere uygun olarak işlem gerçekleştirilir. Müşteri, kendi tasarımını oluşturabileceği gibi üretici firmadan da tasarım talep edebilir. Tela kumaşa sahip bez çantalar, günümüzde plastik poşetlerin yerine son derece yüksek oranlarda kullanım bulmaktadır.

Plastik hem çevre hem de insan sağlığı açısından uygun bir malzeme değildir. Doğada tam olarak çözünmeleri için binlerce yıl geçmesi gerekmektedir. Bu nedenle kullanımı pek çok ülkede kısıtlanmaktadır. Bu poşetler genellikle tek kullanımlık alışveriş poşeti olarak değerlendirilmektedir. Genellikle dayanıksız bir yapıya sahiptirler.

tela-canta-imalati-2

Kumaş Çanta Dikimi

Kumaş çantalar; gündelik kullanıma uygun bir şekilde estetik ölçütler de dikkate alınarak geliştirilmektedir. Çanta kumaşları pamuk, tela, kanvas gibi farklı formlarda olabilmektedir. Kumaşlar genel olarak dayanıklı yapıları ile ağır yük taşımaya daha müsaittir.

Tela çantanın avantajları nelerdir?

Doğal ve çevreci: Tela çanta üretimi sırasında ve sonrasında, doğaya zarar verebilecek maddelerin açığa çıkma oranı minimum düzeydedir.

Tanıtım ve promosyon faktörü: Tela çanta üzerindeki baskılar sayesinde tüm işletme veya firmalar kendi logolarını bu çantaların üzerine basıp etkili reklamlar yapabilmektedir.

Estetik ve şık: Bezden yapılmış doğal ve sade görünümleriyle her tarza ve yaşa uygun bir kullanım sunmaktadır.

Hijyen: Yıkanabilen yapıda olan tela üretimli çantalar, defalarca kez kullanılabilmektedir.

Promosyon çanta modelleri genellikle kurum veya işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmaktadır. Şık bir çanta üzerine basılan estetik bir tasarım sayesinde firmaların kurumsal kimlikleri akıllardan hiç çıkmayabilir!

Tela Çanta İmalatçıları

Mag Çanta; teknolojik alt yapısının üstünlüğü, sektördeki deneyimi ve ürün çeşitliliği ile öne çıkan bir firmadır. Her yaşa, cinsiyete veya kitleye hitap eden çanta modellerinin toptan satışı çok daha uygun fiyatlara denk gelmektedir. Tela çanta fiyatları hakkında güncel bilgiler almak ve kataloğumuzu incelemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nonwoven bez kumaştan imal edilen körüklü tela çanta modelleri, alt tabanı düz olan ürünlerdir. Diğer bez çanta modellerinde ise alt taban birleşik olacak şekilde dikilmiştir. Tek kullanımlık plastik poşetler yerine daha hijyenik ve daha estetik tela taşıma çantalarını tercih edebilirsiniz.

tela-canta-imalati-2
Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.