Tela Çanta İmalatı

Tela Çanta İmalatı

Tela çanta imalatı kumaş üretiminde kullanılan bitkilerden elde edilen liflerin iplik formuna dönüştürülmeden özel bir takım yöntemlerle birbirine bağlanmasıyla oluşan yüzeylerden oluşturulan kumaş türüyle (tela kumaş) üretilen çantalardır.

Nonwoven kumaş olarak da bilinen tela kumaş, tela çanta imalatı yapan üreticiler tarafından özel yöntemler kullanılarak doğal ve çevre dostu çantalar elde edebilmektedir.

Kaliteli Tela Çanta İmalatı

Tela kumaşı, tekstil sektörünün pek çok alanında kullanılan farklı türleri ve özellikleri olan bir kumaş türüdür. Şimdiye kadar elbise izolasyonu, astar, ayakkabı, cerrahi maske, bandaj, izolasyon malzemesi gibi çok farklı alanlarda kullanılan nonwoven kumaşlar günümüzde bez çanta üretiminde de çok tercih edilen bir kumaş olmuştur.

Çevre ve doğa bilincinin tüm dünyada yükselmesiyle birlikte son yıllarda doğal ve çevreci ürünlere olan talep artmaya başladı. Buna bağlı olarak insanlar da kullandıkları ürünlerin faydası ve görünümü kadar doğaya zararlı olup olmadığına da bakmaya başladı. Çevre bilincinin bu denli yaygınlaşmasıyla birlikte plastik veya sentetik ürünler yerini yavaş yavaş doğal malzemeden yapılan ürünlere bırakmaya başladı. Ülkemizde de geçen senelerde uygulanmaya başlanan ücretli market poşeti uygulaması da bu kapsamda yapılan güzel bir adımdır.

Marketlerde kullanılan tek kullanımlık poşetler de artık yerini farklı kumaş türlerinden yapılmış çantalara bırakmaya başladı. Çanta yapımı için oldukça iyi bir kumaş türü olan tela ile üretilen çantalar doğal malzemeden yapıldığı için geri dönüşümü oldukça kolaydır. Ayrıca doğada kendi kendine de çözünüp yok olabilen tela çantalar şık ve kullanışlı olmalarıyla de ön plana çıkmaktadır.

Tela Çanta Avantajları

  • Doğal ve Çevreci: Tela kumaştan üretilen bez çantalar doğal malzemeden üretilen, hem üretim aşamalarında hem de kullanım sonrasında doğaya zarar vermez.
  • Reklam ve Promosyon: Tela çantalar üzerine baskı yapılmasına uygundur. Böylece markalar ve işletmeler kendi logolarını çantalara bastırıp etkili reklam tanıtım kampanyaları yapabilirler.
  • Estetik ve Şık: Bezden yapılmış doğal ve sade görünümleriyle her tarza ve yaşa uygun kullanım alanına sahiptir.
  • Temizlik ve Hijyen: Yıkanabilir yapıda olan tela çantalar bu özelliği sebebiyle hijyeniktir. Kolay yıkanabilir olması sebebiyle bakteri ve mikrop birikimini engeller.
Menü