Üç Katlı Cerrahi Maske

Üç katlı cerrahi maske, TS EN 14683 standartlarına uygun şekilde üretilen ve CE belgesi almış maske çeşididir. Nonwoven kumaşlar kullanılarak üretimi yapılan bu maske, antialerjik özelliklere de sahiptir. Rahat solunum özelliği sayesinde günlük hayatta tek kullanımlık olarak kullanılır.

Üç katlı cerrahi maske, içerisinde cam elyaf, kuru kauçuk, kauçuk lateks, lateks ve fiber glass gibi malzemeleri içermez. Maskenin ön katında spunbond kumaş, ara katında virüs, bakteri vb. mikropların kullanıcıya temas etmesini önleyen statik elektrik yüklü meltblown kumaş, son katında ise spunbond kumaş kullanılmaktadır.

Cerrahi Maske

Cerrahi maske modelleri ile birlikte, özellikle Covid 19 mücadelesinde kullanılan ürünlerin çok büyük önemi vardır. Gerek alışveriş noktalarında gerekse evden çıktığınız her yerde, bu maskeleri kullanmak büyük bir gereklilik haline geldi. Sadece kendi sağlığınızı değil toplumun sağlığını da düşünen çok sayıda insan bulunmaktadır. Bu nedenle üretilen maskelerin kaliteli ve tam koruyucu bir etkisi olduğu kesindir. Covid 19 koşullarında kullanılması gerekliliği olan tek kullanımlık maske, insanlar için önemli bir üretimdir.

Cerrahi maskeler, TS EN 14683 ve 93/42/EEC standartlarında üretilmektedir. Nonwoven kumaş kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Bu kumaşın özelliklerinden birkaçı;

  • Havayı kolay geçirme özelliği olması
  • Virüs, bakteri vb. mikropların antialerjik özelliği ile geçirmemesi
  • Üretim maliyetinin düşük olması
  • Virüs ve mikropları, pamuk ve polyestere göre geçirme ihtimalinin minimum olması
  • Çok kullanımlık dokuma veya örme yapılan maskelere kıyasla tek kullanımlık nonwoven kumaştan üretilmiş maskelerde sağlık açısından daha güvenilirdir

gibi özelliklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Polipropilen, fiziksel, kimyasal ve teknik özellikleri sağlık açısından uygun olmasından dolayı, tek kullanımlık cerrahi maske üretiminde en çok kullanılan hammadde kaynağıdır. Cerrahi maskelerde kullanılan kumaşlar genel olarak, nonwoven kumaş çeşidi olan spunbod ve meltblown kumaşlar ile üretilir.

Cerrahi maskeler genellikle ağız ve burun yoluyla bulaşan virüs ve bakterilerden korunmak için kullanılır. Covid 19 salgını ile birlikte bu maskelerin sosyal alanlarda kullanılması zorunlu hale gelmiştir. 3 katlı cerrahi maskeler tek kullanımlıktır ve doğru tekniklerle üretilmiştir. Maske tercihlerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus üretim şekli ve kullanılan malzemelerin sağlık açısından güvenilir olmasıdır.

Bez Maske

Covid 19 salgınının çıkmasından sonra kullandığımız maskeler farklı tür ve modellerde üretilmektedir. 3 katlı cerrahi maske, N95 maske, FFP3 maske gibi maske çeşitleri salgına karşı yüksek koruma sağlamaktadır. Uygunsuz malzeme içeren ve engelleyici filtre bulunmayan bez maske ve yıkanabilir maske çeşitlerinde koruyuculuk oranı düşük seviyelerdedir.

Ucuzluğu, çok kullanımlık olması ve farklı renk seçenekleri sebebiyle bez maskeler hala yaygın olarak kullanılıyor. Kullananın kendisini ve tüm toplumu riske atmış oluyor. Çok kullanımlık maske olarak da bilinen maskeler, kullanıldıktan sonra yıkanarak tekrar kullanılıyor. Bez maskelerin kullanılmamasına yönelik yapılan açıklamalara rağmen maalesef bez maske kullanımı hala çok yaygındır.

Koruyucu katmanları yeterli olmamasından dolayı, bakterileri ve virüsü tam şekilde engellememektedir. Birçok kişi tarafından kullanılan bu maskeler insan sağlığına zarar vermektedir. Bu yüzden 3 katlı cerrahi maske, bez maskelere göre koruyuculuğu daha yüksektir. Bu konuda iyi bir tercih olan kullan at maske, cerrahi maske modelleri olarak daha çok tercih edilen seçenekleri göstermektedir.

Üç Katlı Cerrahi Maske Fiyatları

3 katlı cerrahi maske üretiminde, gelişmiş ultrasonik kaynak teknolojisi kullanılmaktadır. Mag Çanta markası ile üretim yapan firmamız, kullanıcıların daha konforlu nefes alışveriş imkânı sunmaktadır. Yüksek koruma, burun teli özelliği ve esnek lastikler ile 3 katlı cerrahi maske üretmektedir. Nonwoven kumaşlar kullanılarak üretimi gerçekleşmektedir. Maskelerin kullanım şekilleri;

  • Ellerinizi temiz su ile yıkayınız
  • Maskenizin, tel kısmı burun üstünde, lastikleri kulak arkasında olacak şekilde ayarlayarak yüzünüze takınız
  • Günlük kullanıldıktan sonra bir daha takmayınız
  • Maskenizi tıbbi atık kutusuna atınız
  • Ellerinizi hemen yıkayınız veya dezenfekte edilmesi gerekmektedir

şeklinde kullanmanızı öneririz.

Firmamız bünyesinde üretilen maskeler, toptan veya kutu alımlarında fiyat değişikliği görülebilir. Firmalara özel toplu üretimlerimiz mevcuttur. Projelerinizde veya iş yerlerinizde kullanmak için, ulaşmak istediğiniz maske modelleri var ise Mag Çanta üretim hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Toptan maske talepleriniz için Mag Çanta iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Siparişlerinizle ilgili detay ve sorularınızı danışman ekibimize yönlendirebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.