3 Katlı Yeni Nesil Cerrahi Maske

3 katlı yeni nesil cerrahi maske 3 katmandan oluşan, iç ve dış kısımlarının nonwoven kumaş, asıl filtrasyonu sağlayan iç kısmının ise polipropilen kumaş kullanılarak üretilen medikal cerrahi maske çeşididir.

3 katlı yeni nesil cerrahi maske ayrıca maskenin yüze tam olarak oturmasını sağlayan ve kulağı arkasından kavrayan kısmının ince ip veya lastik yerine geniş ve yumuşak bir bant kullanılarak tasarlanmış maskelerdir.

3 Katlı Yeni Nesil Cerrahi Maske Nedir?

Medikal maske olarak da bilinen cerrahi maskeler Corona Virüs sebebiyle günlük hayatın bir parçası oldu. Covid – 19 pandemisi sona erene kadar da maske kullanımı bu şekilde devam edecek gibi görünüyor. Sosyal hayatta Corona virüsüne karşı alınabilecek en etkili yöntemlerden olan maske kullanımı kadar doğru ve kaliteli maske kullanımı da önemlidir. Çünkü; cerrahi maskelerin tek kullanım amacı virüs taşıyıcısı olan bireylerin diğer insanlara virüsün yayılmasını engellemektir.

Piyasada ne yazık ki; merdiven altı olarak tabir edilen ve kalitesiz, herhangi bir koruma sağlamayan birçok maske modeli bulunmaktadır.

Kullanıcıların maske temin ederken maskenin sertifikalı ve Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat etmeleri hem kendi hem de toplum sağlığı açısından oldukça önem arz etmektedir.

Eski tip 3 katlı medikal maskeler bu koruyuculuk görevini başarıyla yerine getirse de ne yazık ki; uzun süreler kullanım için tasarlanmadığından dolayı kullanan kişiyi bir müddet sonra rahatsız etmeye başlar.

Özellikle kulak arkasını saran ince ipli bölge kişinin kulağını kısa sürede acıtarak ona rahat bir kulanım sunmaz; kişi kulağında sürekli bir acı hisseder. Bu yüzden kulak acıtmayan geniş bantlı cerrahi maskeler tasarlanmıştır. Bu maskelere yeni nesil cerrahi maske denilmektedir.

Yeni Nesil Cerrahi Maske Özellikleri

Yeni nesil cerrahi maskeler, eski tip cerrahi maskelerin tüm koruyucu ve sıvı geçirmezliği sağlayan özelliklerine ek olarak; kullanıcıya konforlu ve rahat bir kullanım sunan maskelerdir. Bu maskelerde bulunması gereken en önemli özellikler şunlardır;

  • 3 katmanlı yapı: Bir cerrahi maskede bulunması gereken öncelikli özellik maskenin tam koruma ve filtrasyon sağlayabilmesi için birbirinden bağımsız 3 farklı katmandan oluşmasıdır. Böylece bir şekilde bir katmanı geçen virüs diğer katmanı geçemeyip koruyuculuk sağlayabilir.
  • Özel filtrasyonlu kumaş: Yeni nesil cerrahi maskeleri oluşturan 3 katmanın bakteri ve virüsleri engelleyebilen özel kumaş türlerinden imal edilmesi gerekir. Bu kumaşlar; nonwoven ve polipropilen kumaş olmalıdır. Bu iki kumaş türünün seçilmesinin sebebi %98’e kadar filtrasyon özelliği taşımalarıdır.
  • Kulak acıtmayan geniş bantlar: Yeni nesil maskeleri eski cerrahi maskelerden ayıran en önemli özellik uzun sürelerde bile kullanıcıyı rahatsız etmeyen geniş ve yumuşak bant kullanılarak tasarlanmış olmasıdır. Geniş bantlı yapı, kullanıcının kulak arkasını yumuşak bir şekilde sararak uzun süreler de bile konforlu bir kullanım sunar.
  • Rahat nefes alma imkânı: Medikal maskeler, virüsleri ve bakterileri engellerken bir yandan da kişinin rahat nefes alıp vermesine imkân tanımalıdır. Aksi halde kişiye konforlu bir kullanım sunmayacaktır.

3 Katlı Yeni Nesil Cerrahi Maske Üreticileri

Medikal ürünlerin üretimi günlük hayatta kullanılan diğer malzemelerin üretiminden farklıdır. Cerrahi maske üretimi için o firmanın gerekli tüm teknolojik üretim altyapısına sahip olmanın yanında bazı kurumlardan da gerekli sertifika ve izinlerinin bulunması gerekir.

Biz Mag Çanta olarak medikal tekstil ürünlerinin üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarını ve ayrıca tıbbi maske üretimi için gerekli olan TS EN 14683 standardına ve CE belgesini almış ve bu alanda gerekli altyapı gereksinimini tamamlamış bir firmayız.

Yeni nesil cerrahi maske imalat sürecinin tamamını el değmeden, gelişmiş bilgisayarlı otomasyon sistemi kullanarak imal etmekteyiz. Ayrıca ürettiğimiz medikal maskeler şu özelliklere sahiptir;

  • Kulağı kavrayan bantlar, kulağı acıtmayacak şekilde geniş ve yumuşak kumaştan elde edilmektedir
  • Maskeler el değmeden hijyenik ortamda üretilmektedir
  • Maskeleri üç katlı olup nonwoven ve polipropilen kumaş kullanılarak imal edilir
  • Tüm cerrahi maske modelleri Ekoteks sertifikalıdır ve %98 oranında bakteri filtrasyonu gerçekleştirmektedir
  • Maskenin burun kısmına gelen bölümünde maskenin yüze tam oturabilmesini sağlayan tel mevcuttur

Yeni Nesil Cerrahi Maske Fiyatları

Mag Çanta olarak, 3 katlı cerrahi maske modellerimizin toptan olarak satışını gerçekleştiriyoruz. Toptan cerrahi maske fiyatları ve sipariş bilgisi için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Piyasadaki en kaliteli ve uygun fiyatlı yeni nesil cerrahi maske fiyatları için her kanaldan biz ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.