Cerrahi Maske
Cerrahi Maske
Tanım Üç Katlı Telli Cerrahi Maske
Malzeme 75 gr nonwoven tela kumaş
Miktar 50’lik kutu

AÇIKLAMA

Cerrahi maske genel halk sağlığını ve sağlık personelini, enfeksiyon ya da salgından korumak için kullanılan en önemli ekipmanlardan biridir. Özellikle günümüzdeki Coronavirüs salgını ile birlikte, sosyal ortamlarda kullanılması zorunlu hale gelmiştir.

Cerrahi maske tek kullanımlık bir üründür. Sokağa, alışverişe ya da herhangi bir kalabalık ortama girildiğinde takılmalı ve belirli bir süre sonra atılmalıdır. Maskenin fazla uzun süre boyunca kullanılması, enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak yerine arttırabilmektedir.

Kumaş Cerrahi Maske Özellikleri

Üç katlı cerrahi maske olarak da bilinen bu maskeler, belirli standartlara göre üretilmesi gereken medikal ürünlerdir. Bu standartların sağlanabilmesi adına firmaların belirli şartları yerine getirdiklerine dair sertifikalar alması gerekmektedir.

Mag Çanta medikal tekstil ürünlerinin üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarına sahiptir.

Üretmekte olduğumuz maskelerin temel özellikleri şunlardır:

  • Maskenin tamamı 3 katlı tela malzeme kullanılarak üretilmiştir.
  • Burun kısmında, yüze düzgünce oturabilmesini sağlayan teli mevcuttur.
  • Lastikleri her yüze uyum sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.
  • Kumaş ağırlığı 75 gr’dır.
  • Ekoteks sertifikalıdır ve %98 oranında bakteri filtrasyonu gerçekleştirmektedir.

İster toptan ister perakende maske ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 50’li kutular olarak satışa sunduğumuz maskeleri dilerseniz kutu içerisinde birli, beşli ya da onlu jelatin paketler şeklinde de alabilirsiniz.

Firma logosu ya da standart baskı istekleriniz için ayrıntı vermeyi unutmayın!

Cerrahi Maske
Bizi Arayın

Üç Katlı Cerrahi Maske

Üç Katlı Cerrahi Maske

Üç Katlı Cerrahi Maske

Üç katlı ve telli cerrahi maske ürünlerimiz pek çok testten geçerek sizlere sunulmaktadır.

  • Sıvı direnç testi: Havada ya da yüzeylerde bulunan sıvı parçacıklarının, maskenin içerisine nüfuz etmediği test edilir ve onaylanır.
  • Nefes alabilirlik testi: Salgın döneminde günün her anında kullanılması gereken cerrahi maskelerin, rahat nefes almayı sağlaması gerekmektedir. Üretmiş olduğumuz maskelerde nefes alabilirlik göz önünde tutulmuştur.
  • Bakteriyel filtrasyon testi: Maskenin %98 oranında bakterileri filtreden geçirdiği ve kişiyi koruma altına aldığı kanıtlanmıştır.

Tek Kullanımlık Maske Nerelerde Kullanılır?

Tek kullanımlık maske esasen cerrahi işlemler esnasında ve genel olarak sağlık çalışanları tarafından kullanılan maskelerdir. Bunlara ek olarak solunum yolu hastalıkları olan ya da bu tip hastalıkları olduğundan şüphelenilen kişilerin de kullanması gerekmektedir.

Grip, tüberküloz, COVID-19 gibi hastalıklardan korunmak ve şayet virüs taşıyıcısıysa başkalarına bulaştırmamak için de yoğun olarak kullanılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’nün yapmış olduğu açıklamalarda, COVID-19 salgınından korunmak için 3 katlı tela kumaştan yapılmış maske kullanımı önerilmiştir.

Üç Katlı Maske ile Salgından Korunun

Telli Lastikli Cerrahi Maske

Telli Lastikli Cerrahi Maske

 

Üç katlı maske, kullanıcının ağız ve burnu ile yakın çevredeki potansiyel enfeksiyon taşıyıcılar arasında fiziksel bir bariyer oluşturur. Bu maskeler düzgün bir şekilde kullanılırsa virüs ve bakteri içeren parçacıklarla teması engeller. Diğer yandan, cerrahi maske kullanmak, kişilerin ağızlarına ve burunlarına dokunmalarını da engellediği için el yoluyla bulaşma riskini de azaltır.

Üç katlı maske dokunmamış (nonwoven) tela kumaştan imal edilir. Bu kumaşın iç kısmına yerleştirilen polipropilen malzeme mikropların, virüslerin ve bakterilerin içeri sızmasını engeller. Maskenin burundan çeneye kadar kapatacak şekilde takılması koruyuculuğunu arttırmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kumaş cerrahi maske nasıl kullanılmalıdır?
Cerrahi maske N95 maske arasındaki fark nedir?
Cerrahi maske fiyatları neye göre değişir?
Cerrahi maske özellikleri nelerdir?
Lösemi maskesi ve cerrahi maske aynı mıdır?
Neden telli cerrahi maske tercih edilmelidir?
Cerrahi Maske 50 Adet fiyatı ne kadar?

Kumaş cerrahi maske nasıl kullanılmalıdır?

Cerrahi maskeler kumaş maskeler gibi yıkanabilir ve tekrar giyilebilir ürünler değildir. Cerrahi maskeler tek kullanımlıktır ve kısa süreliğine giyilmelidir.

Cerrahi maske N95 maske arasındaki fark nedir?

N95 maskeler “solunum cihazı” kategorisine giren ürünlerdir ve genel kullanım için önerilmezler. N95 maskeler, sağlık çalışanları tarafından kullanılmalıdır.

Cerrahi maske fiyatları neye göre değişir?

Cerrahi maske fiyatları, maskenin yapımında kullanılan malzemenin kalitesine, kulak kısmına geçirilen lastiğin rahatlığına göre değişmektedir. Cerrahi maske alırken iki kat tela kumaş ve iç kısımda poliproplen malzeme, toplamda 3 kat olmasına dikkat edilmelidir.

Cerrahi maske özellikleri nelerdir?

Cerrahi maskelerin ana malzemesi tela kumaştır. Dış ve iç yüzeyde yüksek kalite dokumasız tela kumaş kullanılır. İç kısmında ise parçacık ve damlacıkları filtre eden poliproplen malzeme bulunur.

Lösemi maskesi ve cerrahi maske aynı mıdır?

Evet. Lösemi hastalarının bağışıklık sistemi zayıf olduğu için enfeksiyon kapmalarını önlemek gerekmektedir. Bunun için cerrahi maske kullanarak bulaşıcı hastalıklardan ve diğer faktörlerden korunurlar.

Neden telli cerrahi maske tercih edilmelidir?

Telli cerrahi maskeler, burun kısmında bulunan tel sayesinde yüze çok daha iyi oturur. Bu sayede maskenin üst ve ya yan taraflarında boşluklar kalmaz. Daha iyi koruma için telli cerrahi maskeler tercih edilmelidir.

Cerrahi Maske 50 Adet fiyatı ne kadar?

Tarafımızdan satın alınan cerrahi maskeler 50 li kutular içerisinde teslim edilmektedir. İsteğe göre maskeler birer, beşer ya da onar paketler şeklinde kutuya konulmaktadır. Şu an tek bir cerrahi maskenin en yüksek fiyatı, hükümet tarafından 1 TL olarak belirlenmiştir. Dileyen firmalar daha ucuza satış yapabilmektedirler. Toptan alımlarda da önemli indirimler uygulanabilmektedir. Ayrıntılı fiyat bilgisi için lütfen firmamızla iletişime geçiniz.

tek kullanımlık, ce belgesi, biomask, soly, medikal, lastikli telli, ağız maskesi, steril, roll, 50 lik, kgt mask, yüz maskesi

Çevre Dostu

Ürünlerimizin tamamı organik malzeme kullanılarak yapılmıştır

Geri Dönüştürülebilir

Tamamen geri dönüştürülebilir, atık üretmeyen kumaştan yapılmıştır

Özelleştirilebilir

İstediğiniz tasarımı, istediğiniz baskı tekniğiyle uygulayabiliriz

Uygun Fiyatlı

Adetli satışlarda yüksek iskonto oranlarıyla bütçe dostudur

Mag Çanta Blog'u Takip Edin!

Menü