Cerrahi Maske
Cerrahi Maske
Tanım Üç Katlı Telli Cerrahi Maske
Malzeme 75 gr nonwoven tela kumaş
Miktar 50’lik kutu

  AÇIKLAMA

  Cerrahi maske genel halk sağlığını ve sağlık personelini, enfeksiyon ya da salgından korumak için kullanılan en önemli ekipmanlardan biridir. Özellikle günümüzdeki Coronavirüs salgını ile birlikte, sosyal ortamlarda kullanılması zorunlu hale gelmiştir.

  Cerrahi maske tek kullanımlık bir üründür. Sokağa, alışverişe ya da herhangi bir kalabalık ortama girildiğinde takılmalı ve belirli bir süre sonra atılmalıdır. Maskenin fazla uzun süre boyunca kullanılması, enfeksiyon bulaşma riskini azaltmak yerine arttırabilmektedir.

  Kumaş Cerrahi Maske Özellikleri

  Üç katlı cerrahi maske olarak da bilinen bu maskeler, belirli standartlara göre üretilmesi gereken medikal ürünlerdir. Bu standartların sağlanabilmesi adına firmaların belirli şartları yerine getirdiklerine dair sertifikalar alması gerekmektedir.

  Mag Çanta medikal tekstil ürünlerinin üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarına sahiptir.

  Üretmekte olduğumuz maskelerin temel özellikleri şunlardır:

  • Maskenin tamamı 3 katlı tela malzeme kullanılarak üretilmiştir.
  • Burun kısmında, yüze düzgünce oturabilmesini sağlayan teli mevcuttur.
  • Lastikleri her yüze uyum sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.
  • Kumaş ağırlığı 75 gr’dır.
  • Ekoteks sertifikalıdır ve %98 oranında bakteri filtrasyonu gerçekleştirmektedir.

  İster toptan ister perakende maske ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 50’li kutular olarak satışa sunduğumuz maskeleri dilerseniz kutu içerisinde birli, beşli ya da onlu jelatin paketler şeklinde de alabilirsiniz.

  Firma logosu ya da standart baskı istekleriniz için ayrıntı vermeyi unutmayın!

  Bizi Arayın

   Üç Katlı Cerrahi Maske

   Cerrahi Maske

   Üç katlı ve telli cerrahi maske ürünlerimiz pek çok testten geçerek sizlere sunulmaktadır.

   • Sıvı direnç testi: Havada ya da yüzeylerde bulunan sıvı parçacıklarının, maskenin içerisine nüfuz etmediği test edilir ve onaylanır.
   • Nefes alabilirlik testi: Salgın döneminde günün her anında kullanılması gereken cerrahi maskelerin, rahat nefes almayı sağlaması gerekmektedir. Üretmiş olduğumuz maskelerde nefes alabilirlik göz önünde tutulmuştur.
   • Bakteriyel filtrasyon testi: Maskenin %98 oranında bakterileri filtreden geçirdiği ve kişiyi koruma altına aldığı kanıtlanmıştır.

   Tek Kullanımlık Maske Nerelerde Kullanılır?

   Tek kullanımlık maske esasen cerrahi işlemler esnasında ve genel olarak sağlık çalışanları tarafından kullanılan maskelerdir. Bunlara ek olarak solunum yolu hastalıkları olan ya da bu tip hastalıkları olduğundan şüphelenilen kişilerin de kullanması gerekmektedir.

   Grip, tüberküloz, COVID-19 gibi hastalıklardan korunmak ve şayet virüs taşıyıcısıysa başkalarına bulaştırmamak için de yoğun olarak kullanılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’nün yapmış olduğu açıklamalarda, COVID-19 salgınından korunmak için 3 katlı tela kumaştan yapılmış maske kullanımı önerilmiştir.

   Üç Katlı Maske ile Salgından Korunun

   Cerrahi Maske

   3 Katlı Cerrahi Maske

    

   Üç katlı maske, kullanıcının ağız ve burnu ile yakın çevredeki potansiyel enfeksiyon taşıyıcılar arasında fiziksel bir bariyer oluşturur. Bu maskeler düzgün bir şekilde kullanılırsa virüs ve bakteri içeren parçacıklarla teması engeller. Diğer yandan, cerrahi maske kullanmak, kişilerin ağızlarına ve burunlarına dokunmalarını da engellediği için el yoluyla bulaşma riskini de azaltır.

   Üç katlı maske dokunmamış (nonwoven) tela kumaştan imal edilir. Bu kumaşın iç kısmına yerleştirilen polipropilen malzeme mikropların, virüslerin ve bakterilerin içeri sızmasını engeller. Maskenin burundan çeneye kadar kapatacak şekilde takılması koruyuculuğunu arttırmaktadır.

   Sıkça Sorulan Sorular

   tek kullanımlık, ce belgesi, biomask, soly, medikal, lastikli telli, ağız maskesi, steril, roll, 50 lik, kgt mask, yüz maskesi

   Çevre Dostu

   Ürünlerimizin tamamı organik malzeme kullanılarak yapılmıştır

   Geri Dönüştürülebilir

   Tamamen geri dönüştürülebilir, atık üretmeyen kumaştan yapılmıştır

   Özelleştirilebilir

   İstediğiniz tasarımı, istediğiniz baskı tekniğiyle uygulayabiliriz

   Uygun Fiyatlı

   Adetli satışlarda yüksek iskonto oranlarıyla bütçe dostudur

   Mag Çanta Blog'u Takip Edin!

   Menü