Plaj çantası yaz aylarında denizde veya havuzda yüzmek için gerekli malzemeleri taşımak amacıyla tasarlanan çantalardır. Bez plaj çantaları ise son dönemlerde giderek popülerleşen çantalar olarak ön plana çıkmaktadır.

Plaj çantası kumaşı olarak da kullanılan bez materyali, suya dayanıklı olacak şekilde üretilir. Böylece çantadaki eşyalarınızı sudan koruyabilirsiniz. Koton kumaşın kullanıldığı plaj çantaları suya dayanıklı doğal bez çanta türleridir.

Plaj Çantası Yapımı

Plaj çantaları çok kısa bir sürede hayatımızın parçası haline geldi. Özellikle de bez kumaştan üretilen çantalar, sade ve doğal görünümleriyle kısa sürede birçok insan tarafından tercih edilmeye başlandı. Daha sonra artan çevre bilinci ve market poşetlerinin ücretli olması sebebiyle market çantası olarak da kullanıldı. Bez çantaların plaj çantaları olarak kullanılmaya başlaması da uzun sürmedi.

Biz Mag Çanta marka plaj çantaları üretiyoruz. Farklı türde ve modellerde bez çantaların imalatını gerçekleştiriyoruz. Tasarladığımız güncel ürünlerden bir tanesi de desenli plaj omuz çantasıdır. Desenli bu çantamız %100 pamuklu ham bez astara sahiptir. Suya karşı dayanıklıdır. Ayrıca çanta pamuklu kordon askısı sayesinde kolayca taşınabilmektedir.

Çantalar elbette ev ortamında da örülebilir veya dikilebilir. Ancak bu çantalar plajda kullanıma çoğu durumda uygun olmamaktadır. Bu tür çantaların suya dayanıklı olmasını sağlamak kolay bir iş değildir.

Plaj Çantası Modelleri

Kumaş çanta nedir? Sorusuna cevap vererek başlayalım. Kumaş çanta, çeşitli kumaş türleri kullanılarak tasarlanan çanta modelleridir. Kullanılan malzemeler doğal yollarla elde edilir. Doğal bitki liflerinin kullanıldığı bez çantalar insan sağlığı açısından herhangi bir risk teşkil etmez.

Kumaş yani bez çantalar ayrıca doğa dostu ürünlerdir. Bu çantalar doğada kolayca çözünebilir ve herhangi bir kalıcı zarar vermez. Bu özellikleri dolayısıyla kullanımları kısa süre içinde artmıştır. Hasır plaj çantası ya da sırt çantası formatında modeller de mevcuttur. Fakat hasır çanta genellikle kolayca su geçirdiğinden plaj ortamındaki kullanımı kısıtlıdır.

İnsanlar çantalarını plaj elbisesi ile de uyumlu olacak şekilde seçmeyi isteyebilmektedirler. Mag Çanta’nın geniş ürün yelpazesi size uygun çantayı seçebilmenize olanak tanır. Bu sayede elbisenizle uyumlu çantayı satın alabilirsiniz.

Kumaş çantaların kullanım oranının artmasıyla birlikte farklı modellerde bez çantalar da üretilmeye başlandı. Bu çantalar, plajda kullanım açısından oldukça uygundur. Çünkü istenilen büyüklükte tasarlanabilmektedir. Ayrıca suya karşı dirençli kumaştan imal edilmeleri sayesinde eşyalarınız güvende olur. Sade ve oldukça şık bir görünümleri vardır.

Bez Plaj Çantası

Yazın en güzel yanlarından biri şüphesiz deniz ve havuz keyfi yapılabiliyor olmasıdır. Yaz mevsiminde sahile veya havuza giderken yanımızda pek çok malzemeyi de birlikte götürürüz. Bunlar genellikle; havlu, terlik, cüzdan, mayo gibi eşyalardır.

Plaja giderken normal çantalara bu kadar eşya sığdırmak zordur. Bu yüzden daha geniş ve suya dayanıklı malzemeden üretilmiş çantalara ihtiyaç duyulur. Plaj çantaları da bu amaçla tasarlanır. Plaja, sahile veya havuza giderken gerekli tüm malzemeleri alabilecek kapasitededirler.

Bez Çanta 

Günümüzde çok farklı plaj çantaları tasarlanmaktadır. Bu çantalar farklı materyallerle üretilebilmektedir. Fakat özellikle son dönemlerde bez çantalar en çok tercih edilen çanta modelleri arasına girmiştir. Hem günlük kullanım hem de farklı amaçlarla bez çantalar tercih edilmektedir. Bez çantaların kullanıldığı bir diğer alan ise plajlardır. Bez plaj çantaları, doğal kumaş türleri kullanılarak elde edilen çantalardır. Hafif, doğal ve şık bir görünüme sahiptir.

Plaj Çantası Nasıl Olmalı

Bez çantalar doğaya uyumlu, çevreci çanta modelleridir. Bez çantaların sunduğu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Çevre Dostu: Bez çantalar doğal bitki liflerinden elde edilen kumaşlar kullanılarak üretilir. Bu sayede kumaşın organik özelliği kaybolmaz. Böylelikle insan sağlığına olumsuz bir etkisi olmaz. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından güvenle kullanılabilirler.
  • Geri Dönüştürülebilir: Çantalarda kullanılan kumaş, doğal malzemeden üretilmiştir. Bu yüzden kullanım sonrasında doğada kolayca çözünebilmektedir.
  • Özelleştirilebilir: Bez çantaların iki yüzünde geniş ve boş bir alan bulunmaktadır. İstendiği taktirde bu alanlara kolayca baskı yapılabilir veya boyanabilir. Böylece bez çantalarınızı kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz.
  • Uygun Fiyat: Bez çantalar doğal kumaşlarda üretilir. Kumaş diğer çanta malzemelerine göre daha uygun maliyetlidir. Bu yüzden bez çantaların fiyatları oldukça uygundur.

Mag Çanta farklı modellerde bez çantalar üreten kurumsal bir firmadır. Çeşitli, doğal kumaş türleri kullanarak bez çantalar üretiyoruz. Nonwoven çanta, bez torba, bez poşet, tela çanta, bez plaj çantaları ürettiğimiz temel ürünlerdir. İhtiyacınız olan tüm bez çanta modelleri ve toptan bez çanta fiyatları hakkında bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.