Meltblown Filtreli Maske

Meltblown filtreli maske, Covid-19 salgını sırasında yüksek derecede koruma sağlayan maske türüdür. Sağlık otoriteleri, koronavirüsten korunabilmek için bu maskelerin kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Meltblown filtreli maske burnun üst kısmından çenenin altına kadar uzanan, yanakların da büyük kısmını kapatan bir maske çeşididir. 3 katlı bir yapıya sahiptir ve içinde, yerleşik özel bir filtre bulunmaktadır. Bu filtre sayesinde havadaki damlacıklar yoluyla bulaşan virüslerin solunmasını engellemektedir.

3 Katlı Meltblown Filtreli Maske Nedir?

Meltblown filtreli maske üretiminde non woven kumaşlar kullanılmaktadır. Örme ya da dokuma olmayan, sadece özel kullanımlar için üretilmektedir. Maliyeti oldukça düşüktür. Bu özel ürün sıvı çekebilen, sıvı itebilen, sağlam, esnek, yumuşak, gergin, yanmayı geciktirici özelliği olan, filtre edici özelliği de bulunan, bakterilere karşı dayanıklı antibakteriyel yapısıyla bilinen kumaşlardır. İçerisinde polipropilen malzemesi kullanılarak bakteri ve virüsün solunum yoluyla insan vücuduna girmesini engellemektedir.

Pandemi sürecinde insanların en çok tercih ettiği maske modelidir. Maliyetinin ucuz olmasından dolayı fiyatlarında da pahalılık görülmemektedir. Üretim esnasında ileri teknolojiye sahip otomasyon sistemleri kullanılmaktadır. Bu nedenden dolayı tamamen hijyenik ortamlarda üretilmektedir.

Polipropilen malzemenin yeterli incelikte ve homojen bir yapıda olması için pek çok işlem gereklidir. Her ne kadar tüm süreç ileri teknolojiye sahip otomasyon sistemleriyle yapılıyor olsa da kontrol edilmesi de gerekmektedir. Üretim sürecini kontrol etmek için optik algılama sistemleri kullanılmaktadır. Ek olarak, laboratuvarda hava geçirgenliği ve filtrede ayrılma oranı için test edilen malzeme örnekleri düzenli olarak alınmakta, bu sayede sınıflandırmanın teknik özellikleri karşılanabilmektedir. Meltblown filtrenin hava geçirgenliğini ölçen sensörlerle, maskelerin, kullanıcılar için tam koruma sağladığından emin olunmasını gerekmektedir.

Meltblown Filtreli Maske Özellikleri

Meltblown filtreli maske temelde non woven kumaşından üretilmektedir. İç ve dış kısımlarında nonwoven, iç kısımda ise polipropilen malzemeden üretilen filtreler kullanılmaktadır. Günümüzde kullanılan kaliteli cerrahi maske çeşitlerinde bu özellikler bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı birçok insan meltblow maskeleri tercih etmektedir. Bu maskeler;

  • 3 katlı bir yapıdan oluşurlar
  • Sadece virüsleri ve bakterileri değil, aynı zamanda aşındırıcıları, tozları, küçük aerosol damlacıkları ya da asbest liflerini de filtrelerler
  • Burun kısmındaki tel sayesinde yüze tamamen oturarak tam koruma sağlarlar
  • Yumuşak materyalden imal edilen kulak lastikleri sayesinde kullanım süresi boyunca cildin tahriş olmasın sebebiyet vermezler
  • Günlük kullanım süresinden sonra değiştirilmesi gerekir.

Meltblown filtreli maske, yapısı gereği antistatik özelliklere sahiptir. Küflenme ve sıvıya dayanıklı özelliklerini de içerisinde bulundurmaktadır. Meltblown kumaş özellikli maskeleri, diğer maskelerden ayırmak için gayet basit yöntemler bulunmaktadır. İlk yöntem, meltblown maskenizin makas yardımıyla keserek orta katmanda bulunan kumaşa erişmektir. Genel olarak mat ve kâğıt gibi kolay yırtılan bu kumaşı yırtarak test edebilirsiniz. Orta katmandaki kumaş kâğıt gibi kolayca ve parçalanmadan yırtılıyorsa, kullandığınız maske meltblown kumaş içermektedir.

Meltblown Filtreli Maske Fiyatları

Mag Çanta; yüksek koruma, burun teli özelliği ve esnek lastikler ile 3 katlı meltblown filtreli maske üretmektedir. Nonwoven kumaşlar kullanılarak üretimi gerçekleşmektedir. Maskelerin kullanımınızın faydalı olması için;

  • Öncelikle ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabunla yıkamanız gerekmektedir
  • Maskenizin, tel kısmı burun üstünde, lastikleri kulak arkasında olacak şekilde ayarlayarak yüzünüze takmanız gerekmektedr
  • Günlük kullanıldıktan sonra ikinci kez kullanmanız gerekmektedir.
  • Eskiyen maskenizi tıbbi atık kutusuna atmanız tavsiye edilmektedir
  • Attıktan sonra ellerinizi yıkamanız önerilmektedir.

Meltblown maske üretimi istekleriniz doğrultusunda toplu şekilde üretilebilmektedir. Toptan siparişlerinizde fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Firmalara özel toptan marka ve logo desenli maske üretimleri de yapılabilmektedir.

Mag Çanta, meltblown maske üretimi için gerekli olan tüm sertifikasyon işlemlerini tamamlamış, maskelerin laboratuvar ortamlarında testlerini gerçekleştirerek onaylatmıştır. Güvenle kullanabileceğiniz hem kendinizi hem sevdiklerinizi hem de toplumun genelini COVID-19 tehdidinden uzak tutabileceğiniz maskelere sahip olmak için iletişim numaralarımızı arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.