Amerikan Bezi Çanta İmalatı

Amerikan bezi %100 pamuktan imal edilen ve çanta yapımı da dahil olmak üzere pek çok amaçla kullanılan, genelde beyazımsı bej bir rengi olan kumaşa halk arasında verilen addır. Dayanıklı olması sebebiyle yaygın olarak kullanılmaktadır.

Amerikan bezi ev tekstili ürünlerinde, lojistik amaçlı çantalarda, astar yapımında, çadır imalatında, reklam kuruluşlarında ve daha birçok sektörde kullanılabilmektedir. Özellikle, son birkaç yıl içerisinde reklam ajansları tarafından sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Çevreye yönelik farkındalığın artmakta olduğu günümüzde, etkili birer promosyon aracı olarak bez çanta tercih edilmektedir.

Amerikan Bezi Çanta

Amerikan bezi çanta, kanvas çanta olarak da bilinir. Bu kumaş türü kullanılarak üretilen çantalar yeniden kullanılabilir oldukları için plastik poşetlere doğa dostu bir alternatif olarak görülmektedir. Market alışverişlerinde, günlük kullanımda, seyahatlerde ve sayılamayacak kadar fazla amaçla kullanılabilen bu çantalar, hem geri dönüşüme uygun olmaları hem de doğada yok olma sürelerinin kısa olması bakımından tercih sebebi haline gelmektedir.

Kumaşların dayanıklılığı ve kalitesi, dokuma sıklığına bağlı olarak değişmektedir. Amerikan bezinin dokuma sıklıkları ise;

 • 38 tel
 • 40 tel
 • 42 tel
 • 44 tel
 • 46 tel

olarak değişmektedir. Kumaşın kalitesine göre Amerikan bezi kullanım alanları da farklılık göstermektedir.

Amerikan Bezi Kullanım Alanları

Geri dönüştürülmüş kağıtların imalatı için kesilen ağaçlar, plastik poşetlerin doğada yüzyıllar boyunca kaybolmaması ve canlıların yaşamını olumsuz etkilemesi gibi sebepler düşünülünce bez çantaların çok daha yaygın hale gelmesi gerektiği daha iyi anlaşılır. Hali hazırda pek çok kullanım alanı olan kanvas kumaşın devletler ve sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenmesi, çevreye zarar veren materyallere karşı daha güçlü bir alternatif haline getirilmesi gerektiği de ortaya çıkar.

Günümüzde Amerikan bezinin en çok kullanıldığı alanlar şunlardır:

 • Bez çanta, bez torba gibi promosyon çantalar
 • Bez çuval imalatı
 • Tuval yapımı
 • Ev tekstil ürünleri için iç astar yapımı
 • Koltukların alt yüzeyleri için astar imalatı
 • Bez afişler

Mag Çanta olarak ham bez kumaş kullanımının daha sağlıklı olduğunun bilincindeyiz. Her gün temas ettiğimiz petrol bazlı ürünlerin sağlığımızı tehdit ettiğini biliyoruz. Hem kendi sağlığımızı hem de geleceğin dünyasının sağlığını korumak için bez çanta kullanıyor ve kullanılmasını destekliyoruz.

Ham Bez Çanta

Çanta seçeneklerimiz arasında, ham bez çantaların yanı sıra, nonwoven (tela), pp woven, imperteks gibi kumaş türleri de bulunmaktadır. Özellikle tela ve ham bez çantalarımız büyük ilgi görmekte, Türkiye’de ve Dünya’da tanınmış pek çok marka tarafından tercih edilmektedir.

Dünya genelinde doğa dostu çantaların kullanımını destekleyen bu firmalarla birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Bez çanta kullanımının gezegenimizin geleceğine olan katkısını daha çok kişiye anlatmayı bir görev addediyoruz.

Siz de firmanız, fuar etkinlikleriniz ya da şahıs girişimleriniz için doğa dostu bez çantaları ve Mag Çanta’yı tercih edin. Ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimizle konuşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.