Ham bez çanta doğada kolaylıkla çözünebilen organik kumaşlardan üretilmiş çanta çeşididir. İnsan sağlığına ve çevreye zararı bulunmamaktadır. Çevre kirliliği gibi sorunların önüne geçebilmek için plastik poşetler yerine bez çanta veya torbalar tercih edilmelidir.

Ham bez çanta baskı işlemine de müsait bir çeşittir. Kendi tasarladığınız baskılar uygulanabileceği gibi, hazır baskılardan birini de tercih edebilirsiniz. Üstelik bu baskıları reklam faaliyetleri için kullanabilirsiniz.

Ham Bez Çanta Toptan

Bu çantaların son zamanlarda bilinirliğinin ve dolayısıyla da kullanımının artması, bu çantaları pek çok alanda karşımıza çıkarmaya başladı. Son dönemlerde iyice yaygınlaşan ve çoğu sektörle birlikte özellikle de tasarım ve moda sektörlerinde de gözlenen doğal ürün kullanımı çanta modellerine de yansımaya başladı. Doğallık ve sadelik akımı bez çanta ya da diğer ismiyle tela çanta kullanımını yaygınlaştırdı.

Bu çantalar, üzerlerine baskı yapılmasına da imkân tanıdığından birçok firma için düşük bütçeli reklam çalışmaları için kullanışlı bir hale gelmiştir. Böylece markalar kendi oluşturdukları sloganlarını ve logolarını tüketicilere sunarak tanıtım yapmaya başladılar. Aynı zamanda bazı butik işletmeler de ham bez çantaların üzerine birbirinden farklı özgün tasarımlar işleyerek satışını yapmalarına olanak sağladı. Adeta yeni bir gelir kapısı oluşturdu.

Üstelik toptan alımlarda daha uygun bir ücret ödeneceği için oldukça avantajlıdır. Bez çanta sektörü, farklı özelliklerde kullanılan kumaşlar ile farklı model ve alternatif ürünlerin seri üretimini yapmayı sağlamaktadır. Hammadde tercihi bu noktada hem toptan çanta üretimi yapan firma parametrelerini hem de bireysel kullanıcıyı etkilemektedir.

Mag Çanta, bez çanta üretiminde dünya standartlarında kaliteyi yakalayan bir firma olarak özgün bez çanta tasarımları projelerinize destek vermeye devam etmektedir. Bez çantalar geri dönüşümlü malzemelerden üretilmektedir.

Geri dönüşüm işlemi Mag Çanta’nın geri dönüşüm odaklı projelerinin önemli hedeflerinden biridir. %100 çevre duyarlılığı taşıyan şahıs veya firmaların promosyon ürünleri tedarikinde tercih sebebidir. Ürün, etkinlik, şahıs ya da kurumlara ait logo ve/veya metinler bez çantalara kolaylıkla işlenebilir.

Ham Bez Çanta Baskısız

Üzerinde herhangi bir baskı, logo ya da tanıtım içermeyen bez çantalar bu kategoriye girmektedir. Çokça talep edilen ürünler arasındadır. Bunun bir sebebi de baskısız çantaya bireylerin ya da firmaların kendi baskılarını yapma isteğidir. Bu baskılar tanıtım amaçlı ya da butik işletmeler tarafından satış amaçlı olarak yapılabilmektedir. Hem dayanıklı hem de ekonomik çantalardır.

Kullanım alanları oldukça geniş çaptadır. Standart günlük kullanım için ya da bir aksesuar niyetine alınabilir. Tasarım işini sevenler bu baskısız çantalara kendi tasarımlarını yapıp kullanabilir. Ebeveynler büyüme çağındaki çocukları ile birlikte farklı renk seçenekleri kullanılarak eğlenceli bir boyama aktivitesi gerçekleştirilebilir.

Bez çantalar çevre dostu malzemeler kullanılarak üretildiğinden, çağımızın ciddi sorunlarından biri olan çevre problemlerine karşı da önemli bir tüketim malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Geri dönüşümün önemini kavrayabilenler ile çevreci hassasiyetleri olan insanlar için de önemli bir taşıma aracı çözümüdür.

Ham Bez Çanta Ankara

Cinsiyet fark etmeksizin pek çok kişinin ihtiyacı olan çanta gibi taşıma eşyaları, hayatı kolaylaştırma noktasında önemli ürünlerdir. Plastik poşet kullanımına kısıtlama getirilmesi ve bir sosyal sorumluluk olarak plastik tüketiminin azaltılması amacıyla bez ya da kumaş çanta kullanımına herkesin yönlendirilmesi gerekmektedir. Ham üretim bez çantalar, Ankara ilinde faaliyet gösteren Mag Çanta’dan alınabilmektedir. Sipariş verirken dikkat edilmesi gerekli bazı hususlar şöyle özetlenebilir:

 • Çanta, dayanıklı dikişlere sahip olmalı.
 • Baskılı bir çanta alınacaksa tasarımı size hitap etmeli.
 • Teslimatın zamanında yapılacağından emin olunmalı.
 • Fiyat ile performans oranı yüksek olmalı.

Bez çantalar dikiş özelliklerine göre yüksek oranda su geçirmez olacak şekilde de üretilebilmektedir. Bu şekilde çantalar, plaj çantası olarak da kullanılabilmektedir. Mag Çanta geniş bir çeşitlilikte bez çanta üretmesinin yanı sıra maske üretimi de gerçekleştirmektedir.

Ham Bez Çanta Fiyatları

Ürünün maliyetini en fazla etkileyen sebeplerden biri tercih edilen hammadde ve kumaşın kalitesidir. Diğer bir faktör ise seçilen kumaşın ölçüleridir. Kişiselleştirilebilen çanta kategorisi içinde bulunan ham bez çanta çeşitleri için, bazı nitelikler, ürün işlevselliği açısından önemli olmaktadır. Bunlar:

 • Bez çantanın yıkanabilirliği
 • Çanta üzerine baskı yapılabilirlik durumu
 • Eşya taşımaya uygun olması ve taşıma esnasına formunu çok fazla kaybetmemesi, yani dayanıklı olması

Şeklinde sıralanabilir. Hem kişisel ihtiyaçlar için hem de reklam ve tanıtım gibi alanlarda standart baskılı çanta siparişi vererek bez çanta modellerinden faydalanabilirsiniz. Projelerinizde kullanmak istediğiniz bez çanta modelleriyle ilgili kafanıza takılan her türlü soru ya da istek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sektördeki deneyimi ile senelerdir verdiği hizmet hakkında fikir paylaşımında bulunmayı adeta bir görev olarak kabul eden Mag Çanta ile siz de marka ya da firmanız için özel çalışmalarda bulunabilirsiniz. Ya da bireysel olarak istediğiniz tasarımda bir çanta yaptırarak tarzınızı ve şıklığınızı herkese yansıtabilirsiniz. Mag Çanta, üretimlerini Ankara’da gerçekleştirse de yurdun dört bir yanına dağıtım yaparak hizmet vermektedir.

Ham Bez Çanta Kumaşı

Bez çanta kumaşı denince genellikle insanların aklına kanvas gelmektedir. Ancak bez çanta üretiminde tercih edilebilecek birçok kumaş çeşidi yer alır. Bu kumaş tiplerinin her birinin farklı özellikleri, olumlu ya da olumsuz yanları vardır.

Bez çantalar için tercih edilecek olan kumaş, üretim maliyeti, ürün kalitesi, ürün kullanımı ve işlevselliği açısından çok önemlidir. Bazı kumaş türleri, içeriklerinde bulunan maddelere oranla yıkanmalara ve boyanmalara karşı dayanıksız kalmaktadır. Bu kumaşların kullanımı üretim maliyetlerini azaltsa da ilgili ürün için hem kişiselleştirilebilir olmayan hem de çabuk deforme olan ürünlerin ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Ham bez çanta kumaşı konusundaki çeşitlilik, bez çantaların çok yönlü olmalarını sağlamaktadır. Bu sayede ister seyahatlerde ister gündelik amaçlarla ister promosyon ürün olarak kullanılabilirler. Hepsinin ortak noktası ise geri dönüştürülebilir, doğa dostu ve uzun süre kullanılabilen çantalar imal etmeye uygun olan kumaşlar olmalarıdır. Belli başlı ham kumaş bez çanta modellerini aşağıda verilen listede bulabilirsiniz:

* Kanvas Bez Çantalar

* Pamuk Bez Çantalar

* Nonwoven PP Çantalar

* Woven PP Çantalar

Ham Bez Çanta Baskılı

Baskılı bez çanta tekniği ve üretimi hem ham bez kumaştan üretim hem de baskı teknikleri konusunda gün geçtikçe gelişiyor. Bu gelişmeye bağlı olarak piyasada bu ürüne olan talep de artıyor.

Reklam ya da tanıtım amaçlı da olsa gelir elde etmek amaçlı da olsa, bez çanta kumaşının kaliteli olması ve şıklık gibi faktörler, markanın imajı açısından oldukça önemlidir. Baskılı bez çata çeşitleri 42 tel veya 46 tel olarak iki farklı kumaş türünden elde edilebilmektedir. 46 tel üretim daha dayanıklı olduğundan Mag Çanta olarak sürekli 46 tel kumaş modelini tercih ediyoruz.

Eskiden şirketler ya da kuruluşlar masa takvimi, ajanda veya şapka gibi belli başlı promosyon ürünlerini tercih ederlerdi. Bunları da potansiyel müşterilere dağıtırlardı. Sadece gözde hitap eden bu reklam anlayışı artık geride kalmıştır. Günümüzün tanıtım anlayışında dünya ve memleket gündeminden haberdar olmak, buna uyacak duyarlılıklar geliştirmek, insanların günlük taleplerine çözüm üretmek gibi parametreler daha belirleyici olmaktadır.

Mag Çanta’nın sunduğu geniş ürün çeşitliliği ve toptan bez çanta fiyatları konusunda bütçe dostu çözümleri için bizimle iletişime geçebilir ve teklif alabilirsiniz.

Bez Çanta Modelleri

Günün değişen taleplerine bir çözüm olarak geliştirdiğimiz farklı çanta veya torba kumaşı çeşitlerimiz aşağıdaki gibidir:

Ham bez: Bu çanta kumaşı boyama gibi çeşitli kimyasal işlemlere maruz bırakılmamış bir kumaş türüdür. %100 pamuk da olabilir, polyester ile karıştırılarak da üretilebilir. Ürünün gramajı santimetrekareye düşen ip sayısına göre değişiklik arz edebilir.

Tela (Elyaf, Nonwoven): Maliyeti düşüktür, örme veya dokuma gibi bir teknikle üretilmemiştir.

Dokuma kumaş: Bu kumaş tipinin farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar kanvas, koton, keten ya da gabardin olarak sıralanabilir.

Kanaviçe (Jüt): Tropikal iklim koşullarında yaşayabilen özel bir bitkinin liflerinden imal edilmiş kumaş türüdür. Dayanıklı ve uzun ömürlü oluşları tercih sebebidir.

İmperteks: Elyaftan yapılma ve çok sık dokunan bir üründür. Bu özellikleri nedeniyle su geçirmemektedir. İnce bir kumaş çeşididir. Plaj çantaları ya da omuz çantaları niyetine kullanılabilmektedir.

Bez Sırt Çantası

Bez sırt çantası kullanımı rahat, hafif ve katlanabilir özelliği de olan çantalardır. Dayanıklı bir üründür ve bez çanta olduğundan doğaya zarar vermeyen bir kumaş yapısına sahiptir. Son birkaç yıldır tekstil sektörünün gözdeleri arasına girmiştir. Marketler, işletmeler ve promosyon ürün yapan işletmeler ile kendi tasarımlarını satan butik dükkanlarına kadar pek çok alanda kullanımı mevcuttur.

Görüleceği üzere bu çanta türü her sektöre uygun bir şekilde hem promosyon ürünü olarak hem de bireysel kullanım açısından oldukça uygundur.

Mag Çanta olarak vereceğiniz siparişe özel tasarımlar, baskılı ve baskısız çanta seçenekleriyle her türlü tanıtım veya bireysel/kurumsal tasarım çalışmalarınızda iş ortağınız olarak on yıldır hizmet vermekteyiz.

Bez sırt çantaları, bu sektörde bazı standart ölçülere sahiptir. Ölçüler tespit edilirken, ürünlerin kullanım alanları hesaba katılmaktadır. Yine kişi veya firmaların farklı ölçü talepleri olursa bunlar da dikkate alınmaktadır. Bu çantalarla günlük kişisel eşyalar, defter, kitap ya da hediyelik eşya gibi ağır olmayan ve boyutları nispeten küçük olan ürünler taşınabilmektedir.

Bez sırt çantaları için standart kabul edilen ölçüler şöyledir:

 • 32 cm x 45 cm
 • 35 cm x 40 cm
 • 30 cm x 35 cm

Bu çantaların sırt askıları rahatlıkla ayarlanabilmekte ve her vücut tipine uygun hale getirilebilmektedir.

Çanta Modelleri

Bez çantalar herhangi bir ek katkı malzemesi içermeyen, tamamen doğal kumaşlar ile üretilmektedir. Uzun zamandır belli alanlarda tercih edilen kumaş çantalar, son zamanlarda oldukça popülerleşerek geniş bir kullanım alanına kavuşmuştur. Günlük kişisel çanta niyetine de rahatlıkla tercih edilebilecek bu çantalar aşağıdaki özellikleriyle öne çıkmaktadır.

 • Doğal kumaşlar kullanılarak üretilmesi
 • Çevreye ve insanlara zararlı bir madde içermemesi
 • Şık ve sadece görünmesi
 • Üzerine istenildiği şekilde bir baskı yapılabilmesine olanak vermesi
 • İyi bir reklam/tanıtım ürünü olması
 • Hafif, uzun ömürlü ve yıkanabilen bir yapıda olması

Geçtiğimiz yıllarda marketlerde zorunlu olarak ücretli naylon poşet uygulamasına geçilmesini takiben firma ya da işletmelerin bez çantaları tanıtım amaçlı kampanyalarda kullanması durumu giderek artmıştır. Farklı kumaşlar ve teknikler kullanılarak üretilen bez çantalar aşağıdaki alt başlıklardan incelenebilir.

“Nonwoven Tela Çanta”

Nonwoven üretimi kumaşlar, dokuma veya örme işlemi olmadan liflerin iç içe geçirilerek bağlanmasıyla imal edilmektedir. Arzu edilen pek çok boyutta üretilebildiğinden eczane çantası, gözlük çantası, market torbası, fuar promosyon çantası ya da sırt çantası gibi çok geniş alanlarda kullanılabilmektedir.

“İmperteks Çanta”

Hidrofobik olarak da bilinen, suyu kendi yüzeyinden uzaklaştıran %100 polyesterden üretilmiş bir çantadır. İmperteks, ip büzgülü sırt çantası ve el çantası olarak üç farklı modelde üretilmektedir. Bu çantalar su geçirmediğinden yağışlı havalarda ve plaj, sahil gibi ortamlarda da kullanılabilmektedir.

“Koton Çanta”

Tamamen doğal materyallerden üretilen çanta modelleri arasındadır. Geri dönüşüme uygun çevre dostu, sağlıklı çantalardır. Sade görünümlü bir çantadır ve üzerinde yüksek kalitede kumaş baskısı yapılmaya müsaittir.

“PP Woven Çanta”

Özel dokuma propilen kumaştan üretilen, yüksek dayanımlı ve uygun maliyetli bir kumaş türüdür. Bu çantalara baskı yapmak için laminasyon uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Hangi bez çanta modelini hangi ebatlarda ve hangi özelliklerde arıyorsanız arayın, Mag Çanta’nın size hitap edecek bir çözümü kesinlikle bulunacaktır. Bez çanta fiyatlarına ulaşmak, sipariş talebinde bulunmak ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.