Ağız Maskesi Çeşitleri

Ağız maskesi çeşitleri koronavirüsün yayılma hızını yavaşlatmak ve pandeminin etkilerini minimuma indirmek için kullanılan önemli ekipmanlar. Her biri farklı özelliklere ve koruma derecelerine sahip olan maskelerin, topluma açık alanlara çıkıldığında takılması zorunlu.

Ağız maskesi çeşitleri, farklı materyallerden ve farklı işlemlerden geçerek imal edildikleri için kullanımları da değişmekte. Bu açıdan, her bir maske çeşidinin nasıl takılacağı, çıkarılacağı, saklanacağı ve atılacağı çok önemli. Bu yazımızda, ağız ve yüz maskelerinin kullanımıyla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

Ağız Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

Ağız maskesi çeşitleri, özellikle sosyal mesafenin denetlenemediği ortamlarda genel halk sağlığını korumak için gerekli. Bu maskelerden en çok kullanılanı cerrahi maske, tıbbi maske gibi farklı şekillerde adlandırılabilen, temelde nonwoven tela kumaştan imal edilen maskelerdir. Ağzı, burnu ve yüzün büyük bir kısmını kapatarak parçacık yoluyla bulaşan virüslerden koruma sağlayan cerrahi maske N95 gibi solunum cihazı olmadığı için tek sefer kullanılmalı ve atılmalıdır.

Pandemi koşullarında güvenli bir sosyal hayat için maske kullanımının önemli olduğunu söyledik. Burada üzerinde durulması gereken önemli bir nokta var. O da cerrahi maske özellikleri. Cerrahi maskelerin uluslararası standartlara uygun olarak üretilmesi gerekiyor.

Cerrahi Maske Özellikleri

Cerrahi maskelerin maksimum koruma sağlayabilmesi için aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir:

  • Maskenin iç ve dış yüzeyi nonwoven tela kumaştan yapılmış olmalı.
  • İki katın arasında bulunan üçüncü kat, polipropilen malzemeden yapılmış olmalı.
  • Maskenin filtrasyon seviyesi test edilip onaylanmış olmalı.
  • Maskenin üst kısmında burnun üstüne tam olarak oturmasını sağlayan tel olmalı.
  • Maske yüze tamamen oturmalı ve yan taraflarda açıklık olmamalı.
  • Maskenin kulak arkasına geçirilen lastikleri kulakları tahriş edecek kadar gergin ya da açıklığa sebebiyet verecek kadar gevşek olmamalı.

Cerrahi maskelerin resmi makamlarca belirlenen satış fiyatı maksimum 1 TL olarak açıklandı. Ağız maskesi eczane fiyatları da bu resmi fiyat ve altında. Mag Çanta’da aynı kalitedeki maske fiyatları 50’li kutularda çok daha avantajlı!

3 Katlı Cerrahi Maske

Sağlığınız İçin Ambalajlanmış Maskeler

Mag Çanta’da 50’lik kutularda satışa sunulan maskeler, isteğe göre birer, beşer ya da onar olarak ambalajlanarak sizlere sunuluyor. Sağlığınıza önem verdiğimiz için tüm üretim sürecinde el değmeden hazırladığımız maskeleri en steril biçimde size ulaştırıyoruz.

Ayrıntılı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin!

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.