3 katlı cerrahi maske tek kullanımlıktır ve COVID-19’un bulaşma yolu olan damlacıkları engelleyerek kişiyi salgından korur. Sadece maskeyi takan kişiyi değil, kalabalık ortamlardaki diğer insanları da koruma altına alır.

3 katlı cerrahi maske yüze düzgünce oturabilmesi için burun kısmında ince bir tele sahiptir. Lastikli kulak halkaları da maskenin tam koruma sağlayabilmesi için tasarlanmıştır. Telli lastikli cerrahi maske her yaştan insana ve yüz yapısına kolayca uyum sağlar.

3 Katlı Cerrahi Maske Özellikleri

3 katlı cerrahi maske belirli ortamlar dışında COVID-19 salgınına karşı en etkili korumalardan biridir. Etkili olmadığı ortamlar ise,

  • Doğrudan sıvıya maruz kalınan ortamlar
  • Tehlikeli sıvılara maruz kalınan ortamlar
  • Yüksek yoğunluklu bir ısı kaynağı ya da yanıcı gaz bulunan ortamlardır.

Ankara’nın önde gelen tela malzeme 3 katlı cerrahi maske üreticisi olan Mag Çanta’nın ürettiği telli cerrahi maske, en yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak imal edilmiştir.

Piyasadaki etkisiz ya da filtrasyon özelliği sınırlı olan maskeler yerine, iç ve dış katmanlarında nonwoven kumaş ve iç kısmında polipropilen malzeme bulunan, %98 filtrasyon özelliği taşıyan maskeleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Telli Cerrahi Maske

Mag Çanta olarak üretimimiz olan maskelerin tamamını kalite kontrol testlerinden geçirerek gerekli standartlara uygun hale getirdik. Bunun için gerçekleştirdiğimiz AR-GE çalışmaları sonucunda uluslararası standartları yakalayarak gerekli mecralardan sertifikalarımızı aldık.

Sizlere toptan ya da perakende olarak sunduğumuz cerrahi maske 50 adet kapalı kutuda, dilerseniz birer, beşer, ya da onar ambalajlı olarak yine kutu içerisinde teslim edilmektedir.

Üretim ve kalite kontrol sürecimizi daha yakından incelemek için cerrahi maske sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hangi Tip Maske Kullanılmalı?

Coronavirüs salgını sürecinde insanlar genelde iki tipte maskeye yöneldiler. Bunların biri kumaş maskeler, diğeri ise 3 katlı cerrahi maskeler. Peki, bu maskelerin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Aralarında nasıl farklar vardır? Gelin bunlara göz atalım.

1. Kumaş Yüz Maskesi

Kumaş maskeler genelde yıkanabilir olmaları sebebiyle tercih ediliyor. Bu maskelerin Supima kumaş adı verilen pamuklu kumaştan ve iki katlı olacak şekilde imal edilmeleri gerekiyor. Tüm bu kriterlere uyduğunda belirli bir oranda filtre işlevi görse de gün içerisinde aynı maskenin uzun süre takılması handikap oluşturuyor. Ayrıca bu maskeler tıbbi maske olmadıkları için enfeksiyon riskinin yüksek olduğu yerlerde yeterince koruma sağlayamıyor.

2. Üç Katlı Cerrahi Maske

Üç katlı maskeler, kumaş maskelerin aksine tek kullanımlıktır ve yıkanmazlar. Gün içerisinde, belirli aralıklarla değiştirilmek suretiyle kullanıldıklarında kumaş maskelere göre daha çok koruma sağlarlar. Aşağıdaki görselde üç katlı cerrahi maske kullanımına göre değişen risk oranlarını görebilirsiniz.

COVID-19 salgınından korunmak için kapalı ve halka açık ortamlarda maske takmaya, sosyal mesafe kuralına uymaya ve el temizliğinize özen göstermeye dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Cerrahi maske fiyatları konusunda bilgi almak ve 3 katlı maske siparişi vermek için bizi arayın!

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.