Cerrahi Maske Fiyatları

Cerrahi maske fiyatları, COVID-19 salgınıyla birlikte fazlasıyla tartışıldı ve bir çözüm yol bulunmaya çalışıldı. Pandeminin şiddetini arttırmasıyla birlikte kullanımı zorunlu hale gelen kumaş cerrahi maskeler, günlük yaşantımızın bir parçası haline geldi.

Cerrahi maske fiyatları, maskenin özelliklerine ve kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan malzeme, mikron değeri ve ventil özelliği maske fiyatlarında belirleyici olmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü’nün yapmış olduğu açıklamalarda, COVID-19 salgınından korunmak için 3 katlı tela kumaştan yapılmış maske kullanımı önerilmiştir. Bu maskeler düzgün bir şekilde kullanılırsa virüs ve bakteri içeren parçacıklarla teması engeller.

Cerrahi Maske Fiyatları ve Detayları

Cerrahi Maskeler COVID-19 salgını ile kullanımı oldukça yaygınlaşan cerrahi maskeler, aslen tıbbi işlemler sırasında sağlık çalışanlarının kullandığı maskedir. Ayrıca grip, tüberküloz gibi hastalığı olan kişilerin, hastalığı başkalarına bulaştırmasını engellemek için kullanılır. Bu maskeler tek kullanımlıktır ve tekrar kullanması hastalığın yayılmasına sebep olabilir. Kumaş cerrahi maske fiyatı en uygun olan, kullan-at maskelerdir.

Cerrahi maske fiyatları 100’lü ve 50’li paketlere göre değişiklik gösterebilir. T.C Ticaret Bakanlığı’nın pandemi süresince belirlediği tavan cerrahi maske fiyatı 1 TL’dir.

Kumaş Cerrahi Maske Özellikleri Nelerdir?

Cerrahi maskelerin amacı ağız ve burundan çıkan vucüt salgılarının etrafa bulaşmasını engellemektir. Damlacık yoluyla bulaşan bakteri ve virüsleri engellemek amacıyla kullanılır.

Bu maskelerin başlıca özellikleri şunlardır;

  • Cerrahi maskeler üç katlı nonwoven tela kumaş ile üretilir.
  • Kumaşın iç kısmına polipropilen malzeme yerleştirilerek, kumaşın geçirgenliği düşürülür.
  • Telli cerrahi maskeler burnu tamamen sarmalı ve çeneye kadar açık nokta kalmamalıdır.
  • Tek kullanımlık olmalarından dolayı, çıkarıldıktan sonra steril bir şekilde çöpe atılmalıdır. Aksi taktirde bulaşı riskini arttırır.

Cerrahi Maske Nereden Alınır?

Kumaş maskeler belirli bir kalite ve üretim standartında olmazsa koruyuculuğunu kaybedebilir. Mag Çanta olarak ISO 13485 ve QCS International tekstil standartlarına uyumlu maskeler üretiyoruz. Ekoteks sertifikalı cerrahi maske fiyatları ve ister toptan ister parekende satışı için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ürettiğimiz maskeler yazıda belirtilen standartlara uygun olarak 3 katlı tela malzeme kullanarak üretilmiştir. Burun kısmında yer alan kılavuz teli sayesinde yüze tam oturur. Lastikleri her yüze uyum sağlayacak şekilde ayarlanmıştır. Ekoteks sertifikalıdır ve %98 oranında bakterı filtrasyonu gerçekleştirir. Kumaş ağırlığı 75 gr’dır. Tamamen geri dönüştürülebilir ve çevre dostudur.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.