Alışveriş çantası, alışveriş yapan insanlar tarafından aldıkları ürünleri taşımak amacıyla kullanılır. Tekstil, ayakkabı, parfüm, gıda gibi alanlarda pek çok firma kendi alışveriş poşetlerini tasarlamakta ve bunları tüketicilere sunmaktadır.

Alışveriş çantası genellikle orta büyüklükteki poşetlerden imal edilmektedir. Çantalar çoğunlukla 10-20 litre arasında bir hacme sahiptir. Bazıları tek kullanımlık atılabilir ürünler olarak değerlendirilmekle beraber, yeniden kullanılmak üzere saklanabilir veya çöp poşeti olarak kullanılabilir.

Alışveriş Torbası Çeşitleri

Alışveriş çantası yapıları ve kullanım şekillerine göre birkaç farklı şekilde üretilebilmektedir.

  • Bez çanta
  • Kanvas bez çanta
  • Naylon poşet
  • Kağıt torbalar
  • Tekerlekli alışveriş çantası

Yakın bir geçmişe kadar alışveriş ve market çantaları olarak büyük ölçüde plastik çantalar ya da poşetler kullanılmaktaydı. Son yıllarda daha geniş kitlelere yayılan çevre bilinci ve plastik poşetlerin ücretli hâle gelmesi nedeniyle, plastik poşetler insanların eskisi kadar rağbet etmediği bir ürüne dönüşmüştür.

Neden Bez Çanta Kullanmak Gerekiyor?

Bez çantaların yaygınlaşması, plastiklere karşı iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Bez çantaların doğal hayata ve insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur. Bu çantalar, organik hammaddelerden elde edilmektedir.

Bez alışveriş çantaları tek kullanımlık ürünler olarak tasarlanmazlar. Dikkatli bir şekilde uzun süreler boyunca kullanılabilirler. Dikiş kalitesi ve kullanım amacı da bu süreyi etkilemektedir.

Çantaların üzerindeki boyalar genellikle su bazlıdır ve insan sağlığına zararları yoktur. Tek bir insanın dahi, plastik kullanımını azaltması ve bez çantaya yönelmesi plastik atık oluşumunu karşı atılmış önemli bir adımdır.

Bez çantalar şık ve sade bir görünüme sahiptir. Bu sayede pek çok çantanın yerine kullanılabilirler. Herhangi bir gezide, işe veya okula giderken, doğa yürüyüşlerinde, parklarda kısacası aklınıza gelen her yerde kullanıma uygundurlar. Genellikle pamuktan üretilen kalın bir dokuması olan bez torbalar, gayet koruyucu özelliklerde olabiliyor.

Mesela kanvas çantalar, baskıya/ağırlığa karşı dayanıklı ve ihtiyaçlara göre farklı boyutlarda üretilebilen çantalardır. Bu çantalarla işte veya okulda kullanılabilen tüm eşyaları (hesap makinesi, defter, su şişesi gibi) veya bir fotoğraf makinesini taşımak mümkündür.

Bez çantalar, artık kullanılamayacak duruma gelip atıldıkları takdirde dahi doğada çözünebilir kumaştan üretildikleri için çevre dostudur. Bez çantalar yırtıldığında ya da zarar gördüğünde onu çöpe atmak yerine farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Örneğin düğme ekleyerek bir yastık kılıfına dönüştürmek mümkündür.

Bu çantaların bakımı da oldukça kolay olmaktadır. Yüksek sıcaklıklarda olmaması kaydıyla yıkanabilmektedir. Üstelik ekonomik çantalardır. Fiyatları uygundur. Toptan alımlarda daha da ucuza gelmektedir.

Bez torbalar kullanarak ve bunu yapmaları için çevrenizdekileri teşvik ederek doğa dostu bir farkındalık oluşturabilirsiniz.

Yeşil ve sürdürülebilir bir doğa için, Mag Çanta olarak elimizden geleni yapmaktayız. Bu amaçla bez çantalarımızın sayısını günden güne arttırıyoruz. Çünkü biz gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmanın tek yolunun doğal çevreyle uyum içinde olmaktan geçtiğini biliyoruz. Yalnızca yaşadığımız ekosistemi bozmadan, onunla birlikte hareket ettiğimiz sürece biz de sağlıklı ve mutlu kalabiliriz.

Alışveriş çantaları toptan satış ve alışveriş çantası tasarımı gibi konular ve satın alımlar için aklınızda sorular varsa Mag Çanta size bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.