Kumaş çanta bez çanta olarak bilinen, doğal kumaş türleri kullanılarak üretilen çantalardır. Gündelik kullanımlara uygun şekilde tasarlanmış ve %100 pamuktan üretilmiş çanta modellerine son günlerde büyük ilgi duyulmaktadır. Naylon poşetlerin doğaya verdiği zararların büyüklüğü giderek artmasından dolayı bilinçli insanlar bez çanta kullanmaya özen göstermektedir.

Kumaş çanta kullanımının artmasından dolayı birçok farklı çeşit ve model üretilmektedir. Geniş iki yüzeye sahip olan bu çantalar, uygulanabilen görsel çalışmalar sayesinde marka, logo, tasarım gibi reklam kampanyalarında da kullanılmaktadır. Bez çantalar, diğer çanta modellerine göre doğal ve maliyeti daha uygun olmasından dolayı birçok sektörde kullanılmaktadır.

Kumaş Çanta Modelleri

Çanta denilince eskiden akla gerçek veya suni deriden yapılan çantalar gelirdi. Deri hem üretimi hem de işlenmesi zor bir maddedir. Ayrıca hayvansal bir malzeme olması sebebiyle sınırı sayıda üretilebilmektedir. Bu da deri veya deri benzeri diğer çanta modellerinin yüksek maliyetli olmasına sebep olmaktaydı. Fakat günümüzde giderek artan yeni bir çanta trendi bulunmaktadır; bez çantalar. Bez çanta hayvansal hammadde yerine bitki lifleri kullanılarak elde edilen çantalardır. Bu çantalarda doğal yıllarla elde edilen iplikler kullanılır. Pamuk ve pamuk benzeri bitkilerden elde edilen ipliklerle öncelikle kumaş üretilir. Ardından bu kumaş türleri kullanılarak bez çanta adı verilen çanta modelleri üretilir.

Bez çantalar tamamen doğal yollarla üretilir. Kumaşın veya ipliğin üretimi esnasında herhangi bir kimyasal işlem uygulanmaz. Bu sayede kumaşın doğal özellikleri çantaya taşınmış olur. Bez çantalar genellikle herhangi bir boyama işleminden de geçmez. Çanta yapımında kullanılan kumaşın rengi ve dokusu direkt olarak çantaya aktarılır. Bu doğal üretim yöntemi sayesinde bez çantalar sade ve organik bir görünüm kazanır. Bez çantaların bu kadar tercih edilme sebeplerinden bir tanesi de çantaların doğal yapıda ve görünümde olmasıdır. Günümüzde birçok kumaş türünden bez çanta modelleri üretilmektedir. Bu da kullanıcılara farklı alternatifler sunar.

Bez Çantanın Özellikleri

Bez çantalara olan talebin artmasıyla birlikte bez çanta üretimi de artmaya başlamıştır. Son dönemlerde neredeyse hayatın her alanında bez çantalara rastlamak mümkündür. Bez çantalar sade ve doğal bir görünüme sahip çantalardır. Bu yüzden günümüzde sadeliği önemseyen birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanında bez çantaları diğer çanta türlerinden ayıran birçok özelliği bulunmaktadır. Bez çantaların sağladığı faydalar ve kendine has özellikleri şu şekildedir;

  • Bez çantalar tamamen organik kumaş ve ipliklerden elde edilir
  • Herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmaz İnsan sağlığına herhangi bir zararı yoktur
  • Sade, şık ve tarz çanta modelleridir
  • İstendiği taktirde üzerine farklı baskı türleriyle baskı yapılabilir
  • Oldukça uygun maliyetli çantalardır
  • Market çantası, kıyafet çantası, alışveriş çantası, laptop çantası, plaj çantası gibi farklı işlevlerde kullanılabilir

Bez Çanta Üreticileri

Bez çantaları diğer çanta modellerinden ayıran en büyük özellik bu çantaların organik yapıda olmasıdır. Özellikle son dönemlerde plastik ve plastik bazlı ürünlerin bilinçsizce kullanılması çevre bilinci oluşmasını sağlamıştır. Plastikten üretilen poşet ve çantalar doğada uzun yıllar çözünememekte ve çevre kirliliğine sebep olmaktadır. Plastik kaynaklı çevre kirliliğini azaltmanın yollarından bir tanesinin kumaş bazlı çantaların kullanılmasıdır. Biz de Mag Çanta olarak bez çantaların yaygınlaşması adına sektörün büyümesi için çalışıyoruz.

Mag Çanta uzun yıllardır bez çanta sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır. Doğanın ve çevrenin kirlenmemesi, sürdürülebilir üretim yöntemlerinin geliştirilmesi şirket politikamızı oluşturur. Ürettiğimiz ürünlerde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde kullanılmaz. Mag Çanta ürünleri doğada kolayca çözülebilen, %100 geri dönüştürülebilen çantalardır. Bez çanta markası olarak nonwoven çanta, bez torba, bez poşet, tela çanta, hambez çanta üretimi gerçekleştirmekteyiz. Tüm bez çanta ihtiyaçlarınız ve bez çanta toptan siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bez Çanta Fiyatları

Bez çantalar günümüzde farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Bunun için farklı kumaş türlerinden farklı çanta modelleri tasarlanmaktadır. Fakat bez çantaların en çok tercih edildiği iki kullanım alanı bulunur. Bunlardan birincisi günlük kullanım amacıyla bez çanta temidir. Bez çantalar günlük kullanım için ideal çanta türleridir. Hafif, sade, doğal ve tarz bir kullanım sunarlar. Bez çanta kullanan kişi istediği taktirde çantaya baskı da yapabilir. Veya hazır baskılı çanta türlerinden birini tercih edebilir.

Bez çantaların bir diğer yaygın kullanım alanı; promosyon ürünü olarak kullanılmasıdır. Bez çantaların verimli bir promosyon ürünü olmasında iki özelliği ön plana çıkar. Bunlar;

  • Bez çantaların oldukça uygun maliyetli olması
  • Bez çantanın üzerinde reklam amacıyla baskı yapılmaya müsait geniş bir alanın olmasıdır

Bez çantalar oldukça işlevsel ve doğal çanta türleri olması sebebiyle ileriki dönemlerde daha çok kullanılacak çanta türleridir. Bez çanta fiyatları ve bez çanta toptan fiyatları için Mag Çanta ile iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.