Kumaş çanta modelleri doğal kumaşlar kullanılarak tasarlanan bez çanta modelleridir. Farklı kumaş türlerinden bez çantalar üretilebilmektedir. Böylece farklı tasarımlarda, renklerde ve özelliklerde bez çantalar düşük maliyetlerle elde edilebilmektedir.

Kumaş çanta modelleri arasında en çok tercih edilenleri non woven çantalar, ham bez çantalar, kanvas çantalardır. Doğal bitkilerden elde edilen liflerin ve ipliklerin kullanılması bu çantaların da organik bir yapıda olmasına olanak verir.

Kumaş Çanta Modelleri ve Yapılışları

Çanta, insanların yüzyıllardan beri farklı amaçlarda kullandığı işlevsel ekipmanlardandır. Bir şeylerin daha rahat taşınabilmesi amacıyla çantalar kullanılır. Fakat birçok ürün gibi çantalar da günümüzde artık bir aksesuar özelliği kazanmıştır. Çantaların işlevsel olması kadar şık bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Bu bağlamda bez çantalar son yıllarda yaygınlık kazanmış çanta türleridir. Çünkü bez çantalar işlevsel olduğu kadar aynı zamanda şık ve tarz bir görünüme de sahiptir.

Bez çanta modellerine geçmeden önce bez çanta nasıl yapılır? Sorusuna cevap verelim. Bez çantalar, doğal kumaş türlerinin herhangi bir kimyasal işleme maruz bırakılmadan üretilen çantalardır. Bez çanta üretiminde doğal kumaşlar uygun boyutlarda kesilir. Ardından çanta tasarımına bağlı olarak bağlantı yerlerine dikişler atılır. İstendiği taktirde bez çantaların üzerine baskı da yapılabilir. Bez çantalar baskılı veya baskısız olarak satılabilir.

Bez Çanta Modelleri

Bez çantalar farklı kumaş türlerinden elde edilebilir. Kumaşlardan çanta elde etme sürecinde herhangi kimyasal işlen uygulanmaz. Bu sayede kumaşın doğal yapısı korunmuş olur. Bu da kumaşın tüm özelliklerinin bez çantaya direkt aktarılmasını sağlar. Yani hangi bez çanta hangi kumaştan üretilirse o kumaşın özelliklerini taşır. Günümüzde bez çanta yapımında en çok kullanılan kumaş türleri şunlardır; nonwoven (tela) kumaş, imperteks kumaş, koton (ham bez) kumaş, pp woven kumaş. Bu kumaş türlerinden farklı modelde bez çantalar üretilmektedir.

Yukarıda saydığımız kumaş çeşitleri aracılığıyla onlarca çeşit bez çanta modeli tasarlanabilmektedir. Bez çantalar günlük kullanımdan belli amaçlar için kullanıma kadar birçok amaçla üretilebilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen bez çanta modelleri şunlardır; kumaş market çantası, kumaş alışveriş çantası, kumaş plaj çantası, kumaş laptop çantası, kumaş eczane çantası, kumaş fuar çantası, körüklü kumaş çanta.

Kumaş Çanta Boyama

Kumaş çantaların en sevilen özelliklerinden bir tanesi de kumaş çantaların kolayca boyanabilmesidir. Peki, kumaş çanta nasıl boyanır? Kumaş çanta boyama işleminde öncelikle hangi boya türü ile çantanın boyanacağına karar verilmelidir. Kumaş çantalar sprey boya, mat kumaş boyası ve stencil boya ile boyanabilir. Boyanızı seçtikten sonra isterseniz hazır kalıp kullanabilir, isterseniz kendi deseninizi kendiniz çizebilirsiniz. Bundan sonraki aşamada ise belirlediğiniz şekil veya desene istediğiniz renklerle hayat verebilirsiniz.

Kumaş Çanta Nasıl Temizlenir?

Kumaş çantalar tıpkı kumaş kıyafetler gibi doğal kumaşlar kullanılarak üretilir. Bitki lifleri ipliğe dönüştürülürken liflerin yapısı bozulmaz. Aynı şekilde ipliklerden kumaş elde edilen süreçte de iplikler herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmaz. Bu yüzden kumaş çantanın kumaşı organik kumaş niteliğindedir. Bez çantaların temizliği oldukça basittir. Bez çantalarınızı kıyafet yıkar gibi makinede düşük ısıda ve fazla sıkmaya maruz bırakmadan yıkayabilirsiniz. Bez çanta yıkamanın bir diğer yöntemi de elde yıkamaktır. Yine elde çamaşır yıkar gibi bez çantalarınızı da elde yıkayabilirsiniz.

Bez çantalar kolayca yıkanabildikleri için son derece hijyenik bir kullanım sunar. Organik yapıları sayesinde kumaş nefes alır ve bakteri birikimine izin vermez. Bu özellikleri sayesinde çocuklarınız için de bez çantaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kumaş Çanta Markaları

Kumaş çantalar kısa bir zaman diliminde oldukça popüler aksesuarlar haline gelmiştir. Bez çantaların doğal yapıları ve doğal görünümleri bunda etkilidir. Son yıllarda aran çevre bilinci ve bez çantaların geri dönüştürülebilir olması da önemlidir. Aynı zamanda son derece şık ve tarz bir görünüme de sahiptirler. Tüm bu özellikleri sayesinde bez çantalar yaygın bir kullanım alanına kavuşmuştur. Böyle bir süreç sonrasında yeni bez çanta markalarının ortaya çıkması da oldukça doğaldır.

Biz Mag Çanta olarak uzun yıllardır bez çanta sektöründe faaliyet gösteren bir firmayız. Bez çanta kullanımını ve yaygınlaşmasını destekliyor, bunun için çalışıyoruz. Doğanın ve sürdürülebilir üretimin geleceğimiz açısında önemini biliyoruz. Tüm üretim süreçlerimizde bu bilinçle hareket ediyoruz. Bez çanta markası olarak bez çanta sektörünün gelişmesi için elimizden gelen tüm hassasiyetleri gösteriyoruz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.