Kanvas Bez Çanta Modelleri

Kanvas bez çanta modelleri bir kumaş türü olan kanvas kullanılarak elde edilen çantalardır. Keten kumaş olarak da bilinen kanvas bez 320gr/m ağırlığında, sık dokuma yoluyla elde edilen bir kumaş türüdür.

Kanvas çanta modelleri de %100 pamuk iplikler kullanılarak özel bir teknikle örülen, uzun ömürlü ve sağlam bir yapıya sahip çanta modelleridir. Günümüzde çok en çok tercih edilen kumaş çanta türlerindendir.

Kanvas Bez Çanta Modelleri Nelerdir?

Kanvas kumaş, eskiden beri üretilen ve yaygın kullanım alanına sahip bir kumaş türüdür. Sık dokunma yöntemiyle elde edilmesi ve uzun yıllar yapısının bozulmaması sebebiyle tercih edilen kanvas bez, eskiden en çok kıyafet yapımında ve yağlı tablolarda tuval olarak kullanılırken; günümüzde çok daha yaygın bir kullanım alanına sahip olmuştur.

Kanvas kumaş dayanıklılığı, ham haldeki doğal ve estetik görünümü ve kolay işlenebilmesi sayesinde bez çanta kullanıcıları tarafından çok tercih edilmektedir. Günümüzde kanvas bezden elde edilen çanta modelleri şunlardır:

  • El Çantası
  • Makyaj Çantası
  • Alışveriş Çantası
  • İp büzgülü kese
  • Plaj Çantası
  • Market Çantası

Hem üretim hem de kullanım sonrası geri dönüşüm sürecinde doğaya herhangi bir zarar vermeyen kanvas çantalar, kolay yıkanabilmesi ve hijyenik kullanım sunması açısından da önemli avantajlara sahiptir.

Kanvas Çanta Özellikleri

Kanvas çantalar günümüzde yaygın olarak promosyon ürünü olarak kullanılmaktadır. Bu çanta türlerinin yukarıda saydığımız doğallık ve sağlamlık özelliklerine ek olarak iyi birer reklam alanı olmaları da kullanım yelpazesini genişletmektedir. Çantanın iki yüzünde de geniş bir baskı alanı olduğu için markalar ve işletmeler çanlara kolayca kendi logolarını veya reklam görsellerini basabilmektedir. Uygun maliyetli fakat etkili bir promosyon ürünü olan kanvas çantalar, ayrıca doğal ve estetik bir görünüme de sahiptir.

Günümüz estetik algısı doğallığa ve sadeliğe doğru evrilme sürecine girdi. Bu algı doğal olarak moda ve giyimle alakası tüm sektörlere yansıyor. Çanta modasında da sade ve doğal bir görünme sahip bez çantalar da günlük kullanımda çok sık tercih edilmeye başlandı. Hem doğal renklerinde hem de üzerine farklı baskı türleriyle baskı yapılarak kullanılan kanvas çantalar, özgün görsel ve tipografik şekillerde her geçen gün daha çok tercih edilen çanta modellerindedir.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.