Siyah bez çanta üretimi tamamen doğa dostu süreçlerden oluşmaktadır. Bez çantaların kullanımı, uzun ömürlü olmaları, şık görünmeleri ve farklı renk seçeneği ile sunulması gibi sebeplerden ötürü artmaktadır. Üstelik kişiye özel tasarımlarla ilgi çekici baskılar üretmek de mümkündür.

Siyah bez çanta modelleri, her yaş grubundan insanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Siyah, oldukça sevilen, şık duran ve pek çok kıyafetle uyumlu bir renktir.

Siyah Bez Çanta Modelleri

Bez çanta modelleri, kullanıcılara sunulan fonksiyonel ve şık taşıma torbalarının daha değişik versiyonlarıdır. Mag Çanta bünyesinde çok sayıda alternatif model vardır. Bir ürünün kullanımı sırasında sadece işlevsel olması, yeterli bir özellik değildir. Çünkü mesela poşet ve bez torbalar, taşıma sırasında kolaylık sağlar ancak göze çok fazla hitap etmez. Sadece estetik olması açısından tasarlanan ürünler de kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamayabilir.

Bez çantalar hemen hemen her ortamda kullanılabilen pratik ürünlerdir. Alışverişe giderken, kısa ya da uzun yolculuklarda, misafirliğe giderken, işe giderken, tatile giderken vb… Doğada karbon ayak izi bırakmayan, uzun yıllar kullanılabilen bez çantalar oldukça dayanıklıdır. Dünyamızın daha temiz ve yaşanabilir olmasına katkıda bulunmak için bez çanta tercihi iyi bir başlangıç olabilir.

Bez çanta modelleri ve kullanım amacı dikkate alınarak belirlenen bez çanta seçenekleri arasında bir benzerlik vardır. Taleplere ve yaratıcı fikirlere göre sonsuz sayıda çoğaltılabilecek bez çanta modelleri genel olarak;

 • Küçük ölçekli promosyon bez çanta
 • Askılı market torbası
 • Askılı sırt çantası,
 • Baskısız bez çanta
 • Keten baz çanta
 • Kişiselleştirilebilir baskılı bez çanta
 • Büyük ölçekli reklam çantası

Şeklinde sıralanabilmektedir.

* Tasarımın vektörel olma durumu

* Baskıya ön hazırlık

* Mürekkeplerin hazırlanması

* Durulama

* Baskı işlemi

Siyah Bez Çanta Baskı

Renkli baskılar, siyah renk üzerine basılmadan önce, baskının kalıbına uygun beyaz bir arka plan yerleştirilmesi, daha sonra da kumaş yüzeyinin çeşitli kimyasallarla kaplanması gerekmektedir. Son aşamada ise baskı işlemi gerçekleşmektedir. Ancak siyah rengin baskınlığını azaltmamak ve minimal beyaz kullanımıyla denge oluşturmak için, genelde siyah bez çantaya baskı yapıldığında beyaz ve çizgisel tasarımlar öne çıkmaktadır.

Çantalar üzerinde baskı teknikleri, günden güne değişmeyi ve gelişmeyi sürdürmektedir. Çanta kumaşının niteliği ve boyutu, çantanın sıklığını ve sertliğini etkilediği için, baskı teknolojilerinin de farklılaşması gerekmiştir. Genelde tekstil ürünlerine uygulanan boya, su bazlıdır. Doğal ve çevre dostu olması, daha sık tercih edilmesine yol açarken, kumaşa daha net ve pürüzsüz bir baskının gerçekleştirilmesine de olanak sunmaktadır.

Baskı teknolojileri, 15. yüzyılda matbaanın keşfiyle gündeme gelmiştir. Zaman içinde ofset baskı sisteminin ortaya çıkışı, kısa zamanda ve daha az maliyetle, çok daha fazla sayıda malzemeye baskı yapılabilme olanağı sağlamıştır. Günümüzde de en sık kullanılan baskı teknolojisi ofset baskıdır.

Bugüne gelinceye dek tekstil ürünlerinde en sık kullanılan baskı sistemi serigrafi olmuştur. ,

Ancak dijital baskı teknolojilerinin keşfi durumu değiştirmeye başlamıştır. Dijital baskı makineleri, diğer baskı sistemlerinin yapabildiği hemen hemen her çeşit baskıyı yapabildiği için, en fazla rağbet gören sistem olmuştur.

Dijital baskı, çanta yapımında da sık tercih edilen bir yöntemdir.

Bez çanta üzerine serigrafi baskı yapılabilmesi için belli aşamalardan geçmesi gerekmektedir.

Sürecin adımları şu şekilde listelenebilir:

Siyah Bez Çanta Toptan

Siyah bez çantalar toptan olarak çok daha düşük maliyetlere alınabilmektedir. Bu yüzden firmaların, kurumların ya da kişilerin, markalarının ve projelerinin tanıtımlarını yapabilmek açısından en çok başvurdukları çözümlerden bir tanesi olma konumundadır.

Ham bez çantalar, Amerikan bezi

olarak da anılan organik ham kumaş kullanılarak üretilmektedir. Yalnızca pamuk kullanılarak yapılan bu kumaşların en dikkat çekici özelliği, her türlü baskı tekniğiyle çok iyi sonuçlar verebilmesidir.

Ham bez çanta kumaşı çevreye ve doğaya kesinlikle zarar vermeyen materyal kullanılarak, sonraki kuşaklara daha yaşanabilir bir gelecek bırakmayı kolaylaştırmaktadır. Plastik poşetler gibi hem sağlıksız hem de çevreye yüksek oranda zarar veren ürünler yerine, doğada iz bırakmayan bez çantaların daha çok kullanılması gerekmektedir.

Bez siyah çanta toptan siparişlerinizde, doğayı kirletmeyen kumaştan yapılmış çantalara, çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Son dönemde çevre kirliliğinin aşırı derecede çoğalmasından ötürü pek çok şirket, promosyon bez çanta gibi seçenekleri kullanıma geçirmiştir. Yapılacak bu tercihle beraber, reklamcılık alanında da avantaj yakalanabilmektedir. Bez çantaların üzerine firmanın logosunu ya da sloganını işleyerek reklam çalışması da gerçekleştirilebilmektedir.

Bez çanta siyah renk seçeneği ile toptan alımlarda önemli avantajlar sunmaktadır. Bez çanta fiyatlarında, toptan siparişlerde fiyat değişikliği olmaktadır. Bu değişiklik tüketici lehinedir. Yani uygun fiyat avantajlarından yararlanılabilmektedir.

Siyah Baskılı Bez Çanta Modelleri

Bez çantalar baskısız olarak alındığında üzerleri istenildiği şekilde boyanabilmektedir. Doğa dostu tekstil boyası seçildiğinde, bu kumaşlarda harika sonuçlar alabilmek mümkündür. Çocuklarla beraber çantalar istenilen şekilde boyanabilir. Böylelikle manevi yanı da bulunan bir çantayı kullanmış olursunuz. Üstelik çocukların el becerilerini geliştirebilecek bir etkinlik yapmış olursunuz.

Bez çantalar, gündelik kullanım açısından bakıldığında da oldukça pratik ürünlerdir. Örneğin market ya da mağazalarda alışveriş yaparken, üniversite ve lise öğrencileri kitap, defter gibi eşyalarını yanlarında taşırken şık, göze hitap eden bir aksesuar olarak kullanabilmektedir.

Modayı takip eden, güncel duyarlılıklara sahip bir halkla ilişkiler faaliyeti, sizi bir adım daha ileri taşıyacaktır. Mag Çanta’nın

 • Baskısız veya baskılı ham bez çanta,
 • El geçmeli ve ip kulplu şişe keseleri,
 • Imperteks çanta,
 • Polipropilen kumaş çanta,
 • Fide torbaları,
 • Tela çanta,
 • Elbise kılıfı,
 • Damacana kılıfları ve daha pek çok avantajlı ürünü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mag Çanta olarak hem baskısız hem de baskılı ham bez çanta satışlarımız mevcuttur. Ürünleri baskılı olarak istediğinizde, baskı teknikleri konusunda usta teknisyenlerimiz tarafından uygulayarak sizlere sunmaktayız.

Müşterilerimize siyah renk baskılı bez çanta yanında pek çok promosyon çözümü de sağlıyoruz. Siz de doğaya dost bez çanta modellerine sahip olmak ve projelerde ihtiyaç duyduğunuz modeller hakkında detaylı bilgiler almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Siyah Bez Çanta Tasarla

Siyah tasarım bez çantalar, günümüzde piyasada yer edinen çok yönlü promosyon çantalarından biri olmaktadır. Bez çantalar, geçici bir moda unsuru olmak yerine, insanların alışkanlıklarında köklü değişimlere sebep olacak şekilde, kalıcı ürünler olma yolundadır.

Bu yüzden işletmeler de bu çantaları reklam maksatlı kullanmayı tercih etmektedir. Bunun pek çok sebebi vardır. Pratik olması, maliyetinin düşük olması, kolay taşınabilir olması gibi. Tasarım bez çanta kullanmak için çok fazla sebep var.

Birkaç maddede “Neden bez çanta kullanmalıyız?” sorusunun cevapları şöyle sıralanabilir:

 • Siyah renkteki bez çantalar, oldukça şık bir görüntüye sahiptir. Dikkat çekmekte ve kıyafetlerle uyum noktasında oldukça esnek olmaktadır.
 • Bez çantalar yeniden kullanılabilir özelliktedir. Naylon poşetler gibi kullan at ürünler değildir. Bu şekilde plastik atıkların birikmesi önlenebilmektedir.
 • Çok sayıda bez çanta modeli pek çok amaç için kullanılabilir durumdadır.
 • Kolaylıkla katlanıp cepte taşınabilen ürünlerdir.
 • Ya doğal kumaştan ya da geri dönüşüm işlemi yapılmış malzemeden üretilmişlerdir.
 • Konferans veya fuar gibi etkinliklerde, firmanın veya organizasyonun tanıtımını sağlamaktadır.

Siyah Kumaş Çanta

Kumaş çanta modelleri, doğal kumaşlar kullanılarak tasarlanan bez çantalardır. Farklı kumaş tiplerinden bez çantalar üretilebilmektedir. Böylece sıra dışı tasarımlarda, renklerde ve niteliklerde bez çantalar düşük maliyetlerle elde edilebilmektedir.

Kumaş çanta modelleri arasında en çok tercih edilenler non woven çantalar, ham bez çantalar ve kanvas çantalardır. Doğal bitkilerden elde edilen liflerin ve ipliklerin kullanılması bu çantaların da organik yapılı olmasını sağlamaktadır.

Çanta, insanların asırlardır farklı amaçlarla kullandığı iş gören ürünlerdendir. Bir şeylerin daha konforlu bir şekilde taşınabilmesi amacıyla çantalar tercih edilir. Fakat pek çok ürün gibi çantalar da artık bir aksesuar konumundadır. Çantaların işlevselliği kadar şık görünmesi de önemlidir. Bu bağlamda siyah renkteki bez çantaların son yıllarda yaygınlaştığını rahatlıkla gözlemleyebiliriz.

Peki bez çanta nasıl yapılır? Bez çantalar, doğal kumaş türlerinin, kimyasal işleme maruz kalmadan üretildiği çantalardır. Bez çantaların imalatında doğal kumaşlar uygun boyutlarda kesilmektedir. Ardından çanta tasarımına bağlı olarak bağlantı yerlerine dikişler atılmaktadır. İstenildiği taktirde bez çantaların üzerine baskı da uygulanabilir. Bez çantalar baskılı veya baskısız olarak satılabilir.

Siyah Ham Bez Çanta

Bez çanta kullanımı, gün geçtikçe yaygınlaştığından farklı proje ve çalışmalarda da yer verilebilmektedir. Bir örnek olarak; gündelik kullanım açısından satın alabileceğiniz ürünler olacağı gibi ticari çalışmalar için de seri üretimde fazlaca sipariş vermek mümkündür.

Farklı renk ve ürün çeşitleriyle geniş bir kataloğa sahip olan Mag Çanta merkezlerine ulaşarak veya iletişim adreslerinden erişim sağlayarak, taleplerinize en uygun çantayı sipariş verebilirsiniz.

Mag Çanta olarak, günün değişen ihtiyaç ve yönelimlerine uygun olarak ürettiğimiz farklı çanta ve torba kumaşı çeşitlerimiz şöyledir:

 • Ham bez: Bu çantaların kumaşı, boyama gibi farklı kimyasal işlemlere tabi tutulmamış bir kumaştır. %100 pamuk olabildiği gibi polyesterle karıştırılarak üretim de mümkündür. Kumaşın gramajı, santimetrekareye düşen ip sayısına göre değişmektedir.
 • Tela (Elyaf, Nonwoven): Dokuma veya örme yöntemiyle üretilmeyen, maliyeti daha düşük bir kumaş çeşididir.
 • Dokuma kumaş: Gabardin, kanvas, koton, keten gibi türleri olan bir kumaştır.
 • Kanaviçe (Jüt): Tropikal iklimde yetişmekte olan bir bitkinin liflerinden üretilen kumaş türüdür. Sağlam ve uzun ömürlü olmasıyla öne çıkmaktadır.
 • İmperteks: Elyaftan üretilen, çok sık dokunduğu için su geçirmeyen, ince bir kumaş çeşididir.

Son teknoloji üretim seçenekleriyle ürettiğimiz siyah ham bez çanta ve diğer ürünlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Siyah Kanvas Bez Çanta

Kanvas bez çanta modellerinin üretimi kanvas adındaki kumaş türü kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Keten kumaş olarak da bilinen kanvas bez, 320gr/m ağırlığındadır ve sık dokuma yöntemiyle üretilen bir türdür.

Kanvas çanta modelleri %100 pamuk iplikler kullanılarak farklı bir yöntemle örülen hem uzun ömürlü hem de sağlam yapılı çanta modelleri arasındadır. Günümüzde en fazla tercih edilen kumaş çanta türüdür.

Kanvas kumaş, uzun yıllardır üretilmekte ve sıkça kullanılmaktadır. Sık dokunma yöntemiyle elde edilmesi ve uzun yıllar yapısının zarar görmemesi nedeniyle tercih edilen kanvas bez, eskiden genellikle kıyafet yapımında ve yağlı tablolarda tuval olarak kullanılırken; günümüzde çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur.

Kanvas kumaş, sağlamlığı, ham haldeki doğal ve estetik görünümü nedeniyle bez çanta kullanıcıları tarafından çok tercih edilmektedir. Günümüzde kanvas bezden elde edilen çanta modelleri şöyle sıralanabilir:

 • El çantası
 • Plaj çantası
 • İp büzgülü kese
 • Makyaj çantası
 • Market çantası
 • Alışveriş çantası

Bu çanta türlerinin yukarıda sayılan doğallık ve sağlamlık özelliklerine ek olarak iyi birer tanıtım alanı olmaları da kullanım yelpazelerini genişletmektedir. Çantanın her iki yüzünde de geniş bir baskı alanı olduğundan, işletmeler çantalara kolayca kendi logolarını veya reklam görsellerini basabilmektedir. Uygun maliyetli fakat etkili bir promosyon ürünü olan kanvas çantalar, ayrıca doğal ve estetik bir görünüşe de sahiptir.

Günümüz estetik algısı doğallığa ve sadeliğe doğru evrilme sürecindedir. Bu algı doğal olarak moda ve giyimle alakalı tüm sektörlere yansımıştır. Çanta modasında da sade ve doğal görüntüye sahip bez çantalar gündelik kullanımda çok sık tercih edilmeye başlanmıştır. Hem doğal renklerinde hem de farklı baskı türlerinde baskıya sahip kanvas bez çantalarda, özgün görsel ve tipografik şekiller her geçen gün daha çok tercih edilen modeller arasına girmektedir.

Siyah Bez Sırt Çantası

Siyah renkte bez sırt çantaları, kullanımı kolay, hafif ve katlanabilir ürünlerdir. Tekstil sektörünün güzide ürünleri haline gelmiştir. Hediye dükkanlarından marketlere, tasarım ürünlerin satıldığı butiklere kadar, pek çok yerde bu ürünlerin çeşitlendiğini görmekteyiz.

Bez sırt çantası uygun fiyatları ile göze çarpmaktadır. Endüstride standart olan bazı çanta ölçüleri vardır. Bahsi geçen ölçüler belirlenirken, bu ürünlerin kullanım alanlarının hesaba katıldığını belirtmek gerekmektedir. Gündelik eşyalar, hediyelik eşyalar gibi hafif ve boyutları ufak ürünlere göre belirlenen bu standart ölçülerin dışında, siparişe özel çanta üretimi de yapılmaktadır.

Bez sırt çantası yapımı için kullanılan standart ölçüler şöyle sıralanabilir:

 • 32 cm x 45 cm
 • 35 cm x 40 cm
 • 30 cm x 35 cm

Daha önce de bahsettiğimiz üzere, farklı boyutlarda özel çanta üretimli gerçekleştirilebilir. Ayrıca, çantaların sırt askıları kolayca ayarlanabilir, her boya ya da kiloya uygun halde şekillendirilebilir. Bez sırt çantası modelleri farklı renklere ve ebatlara göre üretilebilir.

Bez Çantalar Nerede Satılır?

Bir bez çanta satın almadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor?

 • Kişinin veya firmanın talepleri nelerdir?
 • Çanta dikim hammaddesi nedir?
 • Dikiş tarzı ve kullanılacak aksesuarların niteliği nedir?
 • Çanta hangi ölçülere sahiptir?

Sorularının cevapları, bez çanta satın almak isteyenleri doğru ürüne yönlendirecektir.

Bu noktadan sonra talep edilen ürünlerin baskı özellikleri de göz önünde bulundurulur ve bez çanta çeşitleri arasından bir tercih yapılır. Siparişin onaylanması ile devam eden sürecin sonrasında seri üretime başlanır ve üretilen ürünler tarafınıza gönderilir.

Alışveriş merkezler ve marketler naylon/plastik poşet yerine, kumaş çanta vermeye yönlendirilmekte ve çeşitli teşviklerden yararlanılmaktadır.

Kumaş çanta çeşitlerini günümüzde oldukça sık görmekteyiz. Nedeni ise plastik poşetlerin kullanıldığı çoğu yerde kullanıma müsait olmasıdır. Özellikle giyim ve gıda alışverişlerinde kullanılan bu çanta modeli, yaşanılacak bir dünya için başarılı bir çalışmadır. Siyah bez torba ürünleri, poşetlere kıyasla çok daha dayanıklıdır. Alışveriş sırasında yırtılma, delinme gibi sorunlar yaşatma ihtimali oldukça düşüktür.

Siyah renkteki bez çantalar, farklı konseptlere bağlı olarak gidilecek etkinlikler ve davetler için sıkça tercih edilmektedir. Kıyafetlere şıklık katan siyah renkli bez çanta oldukça dayanıklıdır.

Bez Çanta Kaç TL?

Bez çanta fiyatları, pek çok kriterden etkilenebilir. Firmaların gün içerisinde ürettiği çantalar, farklı kategorilerde olabilmektedir. Belli ölçütler ve tasarımlar üzerinden sipariş alınmakta ve ona göre üretim aşamasına geçilmektedir. Bazen de hazır tasarım ürünler tercih edilmektedir. İşte çanta fiyatlarını etkileyen faktörlerden bazıları bunlardır.

Fiyatlar aşağıdaki kriterlerden etkilenmektedir:

 • Kaç adet sipariş verileceği
 • Bez çantanın dikim yöntemi
 • Çantanın ölçüleri ve hacmi
 • Kaç tane göze sahip olacağı
 • Özel bir tasarım talebinin olup olmadığı

Görüleceği üzere fiyata etki eden önemli faktörlerden biri çantanın kapladığı alandır. Kullanılacak kumaş miktarının artması, doğal olarak maliyeti de arttırmaktadır. Bir diğer faktör, çanta yapımında kullanılacak kumaşın renkli olup olmayacağıdır. Bu durumda, ham bez kumaşlara renk verilmesi amacıyla tercih edilen su bazlı tekstil boyalarının maliyeti de eklenmelidir.

Bez çanta fiyatları da dahil olmak üzere, baskılı ya da baskısız bez çantaların tedarik süreci hakkında her türlü sorunuzu Mag Çanta’ya iletebilirsiniz. Çalışmalarımız Ankara merkezlidir. Dilerseniz ofisimize gelerek dilerseniz de iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bez Çanta Neden Kullanılır?

Bez çantalar neden kullanılmalıdır sorusu büyük olasılıkla bez çantaların kısa sürede oldukça popüler olmasıyla beraber sorulmaya başlandı. Bu çanta türü tamamen doğal ürünler kullanılarak üretilmektedir. İnsan sağlığı açısından bilinen herhangi bir zararı yoktur.

Basitçe özetlemek gerekirse:

 • Bez çantalar tek seferlik bir çözüm değildir. Uzun süreler boyunca kullanılabilmektedir.
 • Doğada %100 çözünebilen ve insan sağlığına zarar vermeyen materyalden imal edilmektedir.
 • Hijyeniktir ve temizleme işlemi oldukça pratiktir. Hem makinede hem de elde kolayca yıkanabilmektedir.
 • Üzerine baskı yapılabilmektedir. Böylece kişisel tarzlar çanta üstünde sergilenebilmektedir.
 • Plastik poşetlere alternatif olarak değerlendirilmektedir.
 • Kıyafetlere de uyacak şekilde farklı renklerde tercih edilebilmektedir.

Bu çanta çeşidinin diğer bir kullanım alanı ise genellikle kadınlar tarafından günlük çantaların yerine tercih edilmesidir. Kumaş çantaların son yıllarda daha fazla satın alınmasıyla beraber çok şık bez çanta modelleri üretilmeye başlanmıştır. Özellikle üzerine baskı yapılmaya müsait büyük hacimli bir alan sunmasıyla farklı tarzlarda desenler yapılmasına müsaade etmektedir.

makalenin devamını okumak için tıklayın.

olarak da anılan organik ham kumaş kullanılarak üretilmektedir. Yalnızca pamuk kullanılarak yapılan bu kumaşların en dikkat çekici özelliği, her türlü baskı tekniğiyle çok iyi sonuçlar verebilmesidir.

Ham bez çanta kumaşı çevreye ve doğaya kesinlikle zarar vermeyen materyal kullanılarak, sonraki kuşaklara daha yaşanabilir bir gelecek bırakmayı kolaylaştırmaktadır. Plastik poşetler gibi hem sağlıksız hem de çevreye yüksek oranda zarar veren ürünler yerine, doğada iz bırakmayan bez çantaların daha çok kullanılması gerekmektedir.

Bez siyah çanta toptan siparişlerinizde, doğayı kirletmeyen kumaştan yapılmış çantalara, çok uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Son dönemde çevre kirliliğinin aşırı derecede çoğalmasından ötürü pek çok şirket, promosyon bez çanta gibi seçenekleri kullanıma geçirmiştir. Yapılacak bu tercihle beraber, reklamcılık alanında da avantaj yakalanabilmektedir. Bez çantaların üzerine firmanın logosunu ya da sloganını işleyerek reklam çalışması da gerçekleştirilebilmektedir.

Bez çanta siyah renk seçeneği ile toptan alımlarda önemli avantajlar sunmaktadır. Bez çanta fiyatlarında, toptan siparişlerde fiyat değişikliği olmaktadır. Bu değişiklik tüketici lehinedir. Yani uygun fiyat avantajlarından yararlanılabilmektedir.

Siyah Baskılı Bez Çanta Modelleri

Bez çantalar baskısız olarak alındığında üzerleri istenildiği şekilde boyanabilmektedir. Doğa dostu tekstil boyası seçildiğinde, bu kumaşlarda harika sonuçlar alabilmek mümkündür. Çocuklarla beraber çantalar istenilen şekilde boyanabilir. Böylelikle manevi yanı da bulunan bir çantayı kullanmış olursunuz. Üstelik çocukların el becerilerini geliştirebilecek bir etkinlik yapmış olursunuz.

Bez çantalar, gündelik kullanım açısından bakıldığında da oldukça pratik ürünlerdir. Örneğin market ya da mağazalarda alışveriş yaparken, üniversite ve lise öğrencileri kitap, defter gibi eşyalarını yanlarında taşırken şık, göze hitap eden bir aksesuar olarak kullanabilmektedir.

Modayı takip eden, güncel duyarlılıklara sahip bir halkla ilişkiler faaliyeti, sizi bir adım daha ileri taşıyacaktır. Mag Çanta’nın

 • Baskısız veya baskılı ham bez çanta,
 • El geçmeli ve ip kulplu şişe keseleri,
 • Imperteks çanta,
 • Polipropilen kumaş çanta,
 • Fide torbaları,
 • Tela çanta,
 • Elbise kılıfı,
 • Damacana kılıfları ve daha pek çok avantajlı ürünü için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mag Çanta olarak hem baskısız hem de baskılı ham bez çanta satışlarımız mevcuttur. Ürünleri baskılı olarak istediğinizde, baskı teknikleri konusunda usta teknisyenlerimiz tarafından uygulayarak sizlere sunmaktayız.

Müşterilerimize siyah renk baskılı bez çanta yanında pek çok promosyon çözümü de sağlıyoruz. Siz de doğaya dost bez çanta modellerine sahip olmak ve projelerde ihtiyaç duyduğunuz modeller hakkında detaylı bilgiler almak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Siyah Bez Çanta Tasarla

Siyah tasarım bez çantalar, günümüzde piyasada yer edinen çok yönlü promosyon çantalarından biri olmaktadır. Bez çantalar, geçici bir moda unsuru olmak yerine, insanların alışkanlıklarında köklü değişimlere sebep olacak şekilde, kalıcı ürünler olma yolundadır.

Bu yüzden işletmeler de bu çantaları reklam maksatlı kullanmayı tercih etmektedir. Bunun pek çok sebebi vardır. Pratik olması, maliyetinin düşük olması, kolay taşınabilir olması gibi. Tasarım bez çanta kullanmak için çok fazla sebep var.

Birkaç maddede “Neden bez çanta kullanmalıyız?” sorusunun cevapları şöyle sıralanabilir:

 • Siyah renkteki bez çantalar, oldukça şık bir görüntüye sahiptir. Dikkat çekmekte ve kıyafetlerle uyum noktasında oldukça esnek olmaktadır.
 • Bez çantalar yeniden kullanılabilir özelliktedir. Naylon poşetler gibi kullan at ürünler değildir. Bu şekilde plastik atıkların birikmesi önlenebilmektedir.
 • Çok sayıda bez çanta modeli pek çok amaç için kullanılabilir durumdadır.
 • Kolaylıkla katlanıp cepte taşınabilen ürünlerdir.
 • Ya doğal kumaştan ya da geri dönüşüm işlemi yapılmış malzemeden üretilmişlerdir.
 • Konferans veya fuar gibi etkinliklerde, firmanın veya organizasyonun tanıtımını sağlamaktadır.

Siyah Kumaş Çanta

Kumaş çanta modelleri, doğal kumaşlar kullanılarak tasarlanan bez çantalardır. Farklı kumaş tiplerinden bez çantalar üretilebilmektedir. Böylece sıra dışı tasarımlarda, renklerde ve niteliklerde bez çantalar düşük maliyetlerle elde edilebilmektedir.

Kumaş çanta modelleri arasında en çok tercih edilenler non woven çantalar, ham bez çantalar ve kanvas çantalardır. Doğal bitkilerden elde edilen liflerin ve ipliklerin kullanılması bu çantaların da organik yapılı olmasını sağlamaktadır.

Çanta, insanların asırlardır farklı amaçlarla kullandığı iş gören ürünlerdendir. Bir şeylerin daha konforlu bir şekilde taşınabilmesi amacıyla çantalar tercih edilir. Fakat pek çok ürün gibi çantalar da artık bir aksesuar konumundadır. Çantaların işlevselliği kadar şık görünmesi de önemlidir. Bu bağlamda siyah renkteki bez çantaların son yıllarda yaygınlaştığını rahatlıkla gözlemleyebiliriz.

Peki bez çanta nasıl yapılır? Bez çantalar, doğal kumaş türlerinin, kimyasal işleme maruz kalmadan üretildiği çantalardır. Bez çantaların imalatında doğal kumaşlar uygun boyutlarda kesilmektedir. Ardından çanta tasarımına bağlı olarak bağlantı yerlerine dikişler atılmaktadır. İstenildiği taktirde bez çantaların üzerine baskı da uygulanabilir. Bez çantalar baskılı veya baskısız olarak satılabilir.

Siyah Ham Bez Çanta

Bez çanta kullanımı, gün geçtikçe yaygınlaştığından farklı proje ve çalışmalarda da yer verilebilmektedir. Bir örnek olarak; gündelik kullanım açısından satın alabileceğiniz ürünler olacağı gibi ticari çalışmalar için de seri üretimde fazlaca sipariş vermek mümkündür.

Farklı renk ve ürün çeşitleriyle geniş bir kataloğa sahip olan Mag Çanta merkezlerine ulaşarak veya iletişim adreslerinden erişim sağlayarak, taleplerinize en uygun çantayı sipariş verebilirsiniz.

Mag Çanta olarak, günün değişen ihtiyaç ve yönelimlerine uygun olarak ürettiğimiz farklı çanta ve torba kumaşı çeşitlerimiz şöyledir:

 • Ham bez: Bu çantaların kumaşı, boyama gibi farklı kimyasal işlemlere tabi tutulmamış bir kumaştır. %100 pamuk olabildiği gibi polyesterle karıştırılarak üretim de mümkündür. Kumaşın gramajı, santimetrekareye düşen ip sayısına göre değişmektedir.
 • Tela (Elyaf, Nonwoven): Dokuma veya örme yöntemiyle üretilmeyen, maliyeti daha düşük bir kumaş çeşididir.
 • Dokuma kumaş: Gabardin, kanvas, koton, keten gibi türleri olan bir kumaştır.
 • Kanaviçe (Jüt): Tropikal iklimde yetişmekte olan bir bitkinin liflerinden üretilen kumaş türüdür. Sağlam ve uzun ömürlü olmasıyla öne çıkmaktadır.
 • İmperteks: Elyaftan üretilen, çok sık dokunduğu için su geçirmeyen, ince bir kumaş çeşididir.

Son teknoloji üretim seçenekleriyle ürettiğimiz siyah ham bez çanta ve diğer ürünlerimiz için bize ulaşabilirsiniz.

Siyah Kanvas Bez Çanta

Kanvas bez çanta modellerinin üretimi kanvas adındaki kumaş türü kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Keten kumaş olarak da bilinen kanvas bez, 320gr/m ağırlığındadır ve sık dokuma yöntemiyle üretilen bir türdür.

Kanvas çanta modelleri %100 pamuk iplikler kullanılarak farklı bir yöntemle örülen hem uzun ömürlü hem de sağlam yapılı çanta modelleri arasındadır. Günümüzde en fazla tercih edilen kumaş çanta türüdür.

Kanvas kumaş, uzun yıllardır üretilmekte ve sıkça kullanılmaktadır. Sık dokunma yöntemiyle elde edilmesi ve uzun yıllar yapısının zarar görmemesi nedeniyle tercih edilen kanvas bez, eskiden genellikle kıyafet yapımında ve yağlı tablolarda tuval olarak kullanılırken; günümüzde çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur.

Kanvas kumaş, sağlamlığı, ham haldeki doğal ve estetik görünümü nedeniyle bez çanta kullanıcıları tarafından çok tercih edilmektedir. Günümüzde kanvas bezden elde edilen çanta modelleri şöyle sıralanabilir:

 • El çantası
 • Plaj çantası
 • İp büzgülü kese
 • Makyaj çantası
 • Market çantası
 • Alışveriş çantası

Bu çanta türlerinin yukarıda sayılan doğallık ve sağlamlık özelliklerine ek olarak iyi birer tanıtım alanı olmaları da kullanım yelpazelerini genişletmektedir. Çantanın her iki yüzünde de geniş bir baskı alanı olduğundan, işletmeler çantalara kolayca kendi logolarını veya reklam görsellerini basabilmektedir. Uygun maliyetli fakat etkili bir promosyon ürünü olan kanvas çantalar, ayrıca doğal ve estetik bir görünüşe de sahiptir.

Günümüz estetik algısı doğallığa ve sadeliğe doğru evrilme sürecindedir. Bu algı doğal olarak moda ve giyimle alakalı tüm sektörlere yansımıştır. Çanta modasında da sade ve doğal görüntüye sahip bez çantalar gündelik kullanımda çok sık tercih edilmeye başlanmıştır. Hem doğal renklerinde hem de farklı baskı türlerinde baskıya sahip kanvas bez çantalarda, özgün görsel ve tipografik şekiller her geçen gün daha çok tercih edilen modeller arasına girmektedir.

Siyah Bez Sırt Çantası

Siyah renkte bez sırt çantaları, kullanımı kolay, hafif ve katlanabilir ürünlerdir. Tekstil sektörünün güzide ürünleri haline gelmiştir. Hediye dükkanlarından marketlere, tasarım ürünlerin satıldığı butiklere kadar, pek çok yerde bu ürünlerin çeşitlendiğini görmekteyiz.

Bez sırt çantası uygun fiyatları ile göze çarpmaktadır. Endüstride standart olan bazı çanta ölçüleri vardır. Bahsi geçen ölçüler belirlenirken, bu ürünlerin kullanım alanlarının hesaba katıldığını belirtmek gerekmektedir. Gündelik eşyalar, hediyelik eşyalar gibi hafif ve boyutları ufak ürünlere göre belirlenen bu standart ölçülerin dışında, siparişe özel çanta üretimi de yapılmaktadır.

Bez sırt çantası yapımı için kullanılan standart ölçüler şöyle sıralanabilir:

 • 32 cm x 45 cm
 • 35 cm x 40 cm
 • 30 cm x 35 cm

Daha önce de bahsettiğimiz üzere, farklı boyutlarda özel çanta üretimli gerçekleştirilebilir. Ayrıca, çantaların sırt askıları kolayca ayarlanabilir, her boya ya da kiloya uygun halde şekillendirilebilir. Bez sırt çantası modelleri farklı renklere ve ebatlara göre üretilebilir.

Bez Çantalar Nerede Satılır?

Bir bez çanta satın almadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor?

 • Kişinin veya firmanın talepleri nelerdir?
 • Çanta dikim hammaddesi nedir?
 • Dikiş tarzı ve kullanılacak aksesuarların niteliği nedir?
 • Çanta hangi ölçülere sahiptir?

Sorularının cevapları, bez çanta satın almak isteyenleri doğru ürüne yönlendirecektir.

Bu noktadan sonra talep edilen ürünlerin baskı özellikleri de göz önünde bulundurulur ve bez çanta çeşitleri arasından bir tercih yapılır. Siparişin onaylanması ile devam eden sürecin sonrasında seri üretime başlanır ve üretilen ürünler tarafınıza gönderilir.

Alışveriş merkezler ve marketler naylon/plastik poşet yerine, kumaş çanta vermeye yönlendirilmekte ve çeşitli teşviklerden yararlanılmaktadır.

Kumaş çanta çeşitlerini günümüzde oldukça sık görmekteyiz. Nedeni ise plastik poşetlerin kullanıldığı çoğu yerde kullanıma müsait olmasıdır. Özellikle giyim ve gıda alışverişlerinde kullanılan bu çanta modeli, yaşanılacak bir dünya için başarılı bir çalışmadır. Siyah bez torba ürünleri, poşetlere kıyasla çok daha dayanıklıdır. Alışveriş sırasında yırtılma, delinme gibi sorunlar yaşatma ihtimali oldukça düşüktür.

Siyah renkteki bez çantalar, farklı konseptlere bağlı olarak gidilecek etkinlikler ve davetler için sıkça tercih edilmektedir. Kıyafetlere şıklık katan siyah renkli bez çanta oldukça dayanıklıdır.

Bez Çanta Kaç TL?

Bez çanta fiyatları, pek çok kriterden etkilenebilir. Firmaların gün içerisinde ürettiği çantalar, farklı kategorilerde olabilmektedir. Belli ölçütler ve tasarımlar üzerinden sipariş alınmakta ve ona göre üretim aşamasına geçilmektedir. Bazen de hazır tasarım ürünler tercih edilmektedir. İşte çanta fiyatlarını etkileyen faktörlerden bazıları bunlardır.

Fiyatlar aşağıdaki kriterlerden etkilenmektedir:

 • Kaç adet sipariş verileceği
 • Bez çantanın dikim yöntemi
 • Çantanın ölçüleri ve hacmi
 • Kaç tane göze sahip olacağı
 • Özel bir tasarım talebinin olup olmadığı

Görüleceği üzere fiyata etki eden önemli faktörlerden biri çantanın kapladığı alandır. Kullanılacak kumaş miktarının artması, doğal olarak maliyeti de arttırmaktadır. Bir diğer faktör, çanta yapımında kullanılacak kumaşın renkli olup olmayacağıdır. Bu durumda, ham bez kumaşlara renk verilmesi amacıyla tercih edilen su bazlı tekstil boyalarının maliyeti de eklenmelidir.

Bez çanta fiyatları da dahil olmak üzere, baskılı ya da baskısız bez çantaların tedarik süreci hakkında her türlü sorunuzu Mag Çanta’ya iletebilirsiniz. Çalışmalarımız Ankara merkezlidir. Dilerseniz ofisimize gelerek dilerseniz de iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bez Çanta Neden Kullanılır?

Bez çantalar neden kullanılmalıdır sorusu büyük olasılıkla bez çantaların kısa sürede oldukça popüler olmasıyla beraber sorulmaya başlandı. Bu çanta türü tamamen doğal ürünler kullanılarak üretilmektedir. İnsan sağlığı açısından bilinen herhangi bir zararı yoktur.

Basitçe özetlemek gerekirse:

 • Bez çantalar tek seferlik bir çözüm değildir. Uzun süreler boyunca kullanılabilmektedir.
 • Doğada %100 çözünebilen ve insan sağlığına zarar vermeyen materyalden imal edilmektedir.
 • Hijyeniktir ve temizleme işlemi oldukça pratiktir. Hem makinede hem de elde kolayca yıkanabilmektedir.
 • Üzerine baskı yapılabilmektedir. Böylece kişisel tarzlar çanta üstünde sergilenebilmektedir.
 • Plastik poşetlere alternatif olarak değerlendirilmektedir.
 • Kıyafetlere de uyacak şekilde farklı renklerde tercih edilebilmektedir.

Bu çanta çeşidinin diğer bir kullanım alanı ise genellikle kadınlar tarafından günlük çantaların yerine tercih edilmesidir. Kumaş çantaların son yıllarda daha fazla satın alınmasıyla beraber çok şık bez çanta modelleri üretilmeye başlanmıştır. Özellikle üzerine baskı yapılmaya müsait büyük hacimli bir alan sunmasıyla farklı tarzlarda desenler yapılmasına müsaade etmektedir.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.