Özel bez çantalar organik yollarla elde edilen kumaş çanta modelleridir. Çanta üretimi için gerekli olan kumaş, pamuk gibi doğal bitkilerden elde edilir. Daha sonrasında çantanın üretimi için kullanılan üretim yöntemlerinde de kumaşın doğallığı korunur.

Özel bez çantalar farklı amaçlar için kullanılabilen çok fonksiyonlu çantalardır. Hem günlük kullanım için hem de market çantası, plaj çantası, evrak çantası gibi kullanım alanlarına sahiptir.

Özel Bez Çantalar Nelerdir?

Bez çantalar, son yıllarda popüler bir kullanım alanına sahip olan çantalardır. Doğal kumaştan elde edilen bez çantalar, farklı kumaşlardan elde edilebilir. Özellikle son yıllarda hayatımızın çoğu yerinde bezden üretilmiş kumaş çantalara rastlamaya başladık. Hem çok kullanışlı hem de oldukça tarz olan bu çantalar kısa sürede birçok insan tarafından tercih edilmeye başlandı. Sadeliğin şıklıkla harmanlandığı bez çantalar doğal görünümleri sayesinde dikkat çekmektedir.

Aynı zamanda işletmesinin veya markasının reklamını yapmak isteyenlere de bez çantalar ideal bir reklam alanı oluşturdu. Bez çantaların iki yüzünde geniş bir boş alan bulunmaktadır. Bu alana marka logosu veya reklam görselleri kolayca yerleştirilebilir. Bunu fark eden işletme ve markalar bez çantaları promosyon ürünü olarak kullanmaya başladı. Özellikle promosyon market çantası olarak kullanılan bez çantalar böylece etkili bir reklam mecrası oldu. Bez çantaların maliyet olarak düşük olması da promosyon ürünü olarak kullanılmasında etkili olmuştur.

Promosyon Bez Çantalar

Bez çantalar günlük kullanım için oldukça şık ve tarz bir görüntüye sahiptir. Ayrıca çantaların üzerinde boş bir alan bulunur ve o alana farklı yöntemlerle baskı yapılabilir. Bu sayede kısa sürede bir reklam ve tanıtım ürünü olarak da kullanılmaya başlandı. Geçtiğimiz senelerde marketlerin ücretli poşet uygulamasına geçmesiyle birlikte firma ve işletmelerin bez çantaları promosyon kampanyalarında kullanmasıyla artan talep her geçen gün daha da artmaktadır.

Bez çantalar, reklam tanıtım ve promosyon için ideal bir malzemedir. Bez çantaların promosyon ürünü olmasını sağlayan özellikleri şunlardır;

 • Uygun maliyetli olması
 • Üzerine baskı yapılabilir olması
 • Sade ve şık bir görünüme sahip olması
 • Dikkat çekici tasarımlara sahip olması
 • Doğal ve çevreci bir ürün olması

Bez Çanta Avantajları

Bez çantalar doğal bitkilerden elde edilen ipliklerle üretilen çanta modelleridir. Bez çantalar, kullanıldıktan sonra doğada kolayca çözünebilirler. Bu yüzden doğaya herhangi bir kalıcı zararları yoktur. Aynı zamanda bez çantaların üretimi esnasında da yine doğal dokuma yöntemleri kullanılır. Böylece bez çantalara herhangi bir kimyasal madde etki etmez. Bez çantaların kullanımı hem insan sağlığı hem de çevrenin kirlenmemesi açısından önemlidir. Aynı zamanda şık ve sade bir tasarıma sahip olan bez çantaların plasitk market poşetlerinden ve diğer çanta türlerinden farkları şu şekildedir;

 • Bez çantalar tek kullanımlı değildir. Uzun ömürlüdür. Bir bez çanta yıllarca kullanabilir
 • Bez çantalar doğada çözünebilir %100 pamuk malzemeden imal edilir
 • Bez torbaların baskılarında sağlığa zararı bulunmayan geleneksel kök boyalar ve su bazlı boyalar gibi tekstil boyaları kullanılır
 • Bez çantalar hijyeniktir. Makinede veya elde kolayca yıkanabilir
 • Bez torbalar üzerine baskı yapılmasına imkân tanır. Böylece iyi birer reklam ve promosyon ürünü olarak kullanılabilir.
 • Çevreye ve ekolojik dengeye çok zararı bulunan plastik poşetlere en iyi ve güvenli alternatiftir
 • Estetik bir görünüme sahiptir. Bez çantalar oldukça tarz ve şık birer aksesuar olarak da kullanılabilir.

Toptan Bez Çanta Modelleri

Doğal kumaştan imal edilen bez çantalara olan talep son yıllarda sürekli olarak artmaktadır. Ekonomik, işlevsel ve şık bir yapıya sahip bez çantaların kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Bez çantaların sadece ve şık bir görünüme sahip olması, doğal ve geri dönüşüme elverişli kumaştan imal edilmesi bu artışın sebeplerindendir. Biz Mag Çanta olarak uzun yıllardır bez çanta sektöründe faaliyet gösteren bir firmayız. Ürettiğimiz ürünlerde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde kullanılmaz.

Mag Çanta ürünleri doğada kolayca çözülebilen, %100 geri dönüşüme ve tüm termoplastik işleme proseslerine uygun olarak üretilen çantalardır. Firmamız nonwoven çanta, bez torba, bez poşet, tela çanta, hambez çanta üretimi gerçekleştirmektedir. Uygun fiyatlı toptan bez çanta ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.