N95 Maske Nereden Alınır?

N95 maske nereden alınır? Sorusu Covid – 19 pandemisinin tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte cerrahi maske ve solunum maskesi ihtiyacının bir anda çok yüksek seviyelere çıkmasıyla sorulmaya başlandı. Çünkü; daha önce sadece sağlık çalışanları ve medikal alanlarda çalışan kişilerin taktığı bu maske türleri kısa bir sürede tüm dünyadaki insanların temel ihtiyaçlarından biri haline geldi.

Peki, solunum maskesi olan N95 maske nereden alınır? Sorusuna cevap vermek gerekirse; N95 maskeleri ciddi sertifikasyon işlemlerini tamamlamış ve Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli izinleri almış üreticiler tarafından üretilebilmektedir. Biz Mag Çanta olarak N95 maske üretimi için gerekli tüm sertifika ve izinleri almış, böylece hem cerrahi maske hem de N95 maske imalatına başlamış bir firmayız.

Solunum Maskesi N95 Maske Nereden Alınır?

Solunum maskesi, cerrahi maske, tıbbi maske, N95 veya FFP maskeleri Corona virüsün hayatımıza girmesiyle bir anda günlük hayatımızın ayrılmaz ihtiyaçlarından olmaya başladı. Bu virüse karşı alınabilecek en iyi kişisel önlemlerden biri de tüm dünyadaki sağlık otoritelerinin belirttiği gibi maske kullanımıdır. Maskeler, hem virüs taşıyan kişilerin hastalığı başkalarına bulaştırmaması hem de kişinin kendisini olası virüs tehditlerinden koruyabilmesi için oldukça önemli bir koruma aksesuarı.

Sosyal hayatta takılması mecburi olan maskelerin günümüzde farklı marka ve modelleri bulunmaktadır. Her birinin kendine özgü özellikleri ve koruyuculuk dereceleri bulunan maskeler, tıbbi ekipman olarak sınıflandırıldığı için üretilmeleri belli standartlara bağlıdır. Solunum cihazları kategorisinin solunum maskesi sınıflandırmasına giren N95 maskeleri de yine ciddi standartlar gözetilerek üretilebilmektedir. Biz de Mag Çanta olarak N95 maske ve cerrahi maske üretimi için gerekli olan tüm izin ve sertifikaları alıp maske üretimine başlamış bulunmaktayız. Hem toptan hem de perakende N95 maske ihtiyaçlarınız için Mag Çanta’nın sertifikalı ve güvenli maskelerini tercih edebilirsiniz.

N95 Maske Üreticileri

Hem Türkiye’de hem de dünyada Covid – 19 pandemisinin başlaması ve yayılmasıyla birlikte tüm dünyada bir anda yüksek oranlarda maske ihtiyacı ortaya çıktı. Bu ihtiyacı karşılamak için de birçok firma maske üretmeye başladı fakat cerrahi maskeler de solunum maskeleri de birçok standarda göre imal edilmesi gereken ekipmanlar olduğu için bu standartları herkes sağlayamadı. Bu süreçte merdiven altı da denilen birçok satıcı ortaya çıktı ve herhangi bir sertifikası bulunmayan maskeler üretmeye başladılar. İnsanları koruyamamakla birlikte sağlıklarını daha da riske atan bu maskelerden uzak durulmasını, markası veya üreticisi belli olmayan üreticilerden maske temin edilmemesi gerektiği tüm sağlık kurumları tarafından tavsiye edilmektedir.

Biz Mag Çanta olarak, medikal ürün üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarını almış bulunmaktayız. Ayrıca tıbbi maske üretimi için de gerekli olan TS EN 14683 standardına ve CE belgesine sahip bir firmayız. Ürettiğimiz tüm N95 maskeler Türk Standardları Enstitüsü (TSE)’nün belirlemiş olduğu standartlara uygundur. İhtiyacınız olan cerrahi maskeler ve N95 maskelerin hem toptan hem de perakende temini firmamız tarafından sağlanmaktadır. Firmamız tarafından üretilen sertifikalı maskeleri güvenle kullanabilir, olası virüs ve bakterilerden kurtulabilirsiniz.

N95 Maske Özellikleri

N95 maskeleri hava yoluyla veya sıvı partikülü yoluyla bulaşabilen virüs ve bakterileri %95 oranında filtreleyebilen bir solunum maskesidir. İsminde bulunan 95 sayısı da bu filtreleme oranını belirtmektedir. N95 maskelerin genel özellikleri şu şekildedir;

  • N95 maskeleri 0,3 mikron büyüklüğüne kadar olan partiküllerin en az yüzde 95’ini engelleyebilmektedir
  • Hava temizleyici özellikleri ile solunum maskeleri sınıfına girer
  • N95 maske kullanıcıyı, insan sağlığı için tehlike oluşturabilecek aerosollerden, gazlardan veya buharlardan korur
  • Yüze tam oturacak şekilde tasarlanmış olup burun kısmında yumuşak bir tel bulunmaktadır
  • Valfli ve valfsiz modelleri bulunur. İki modelin de koruyuculuk oranı aynı olmakla birlikte Valfli olanlarda nefes alıp vermek bir miktar daha kolay olabilmektedir.

N95 Maske Fiyatı

Bir firmanın N95 maske üretebilmek için hem ISO 13485 ve QCS International sertifikalarının sağlanmış olması hem de TS EN 14683 standardına uygun, CE belgesinin de alınmış olması gerekir.

Bizim Mag Çanta olarak imal ettiğimiz N95 maskeleri ulusal ve uluslararası üretim standartlarına uygun olarak üretilen kaliteli ve sertifikalı maskelerdir. Bu maskeleri toptan veya perakende olarak temin edebilirsiniz. N5 maske fiyatları ve N95 maske siparişleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. %100 güvenli ve sertifikalı maskeler için Mag Çanta’yı tercih edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.