Tela çanta, çeşitli kumaşlar veya polipropilen vb. ham maddelerden üretilen çantalardır. Bu çantaların kumaş üretim süreci oldukça hızlı ve ucuz olmaktadır. Bunun yanı sıra son kullanıcı açısından ve bu çantaları ürünlerinin sunumunda kullanan kişiler açısından da avantajları mevcuttur. Bu da tela çantaların yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Tela çanta üretimi için kullanılan kumaşlar pek çok yöntemle ve malzemeden elde edilebilir. Kimyasal ya da doğal malzemelerde, dokuma ya da nonwoven şekilde bu kumaşların ortaya çıkması mümkündür. Tela çantaların üretiminde kullanılan son teknoloji cihazlar, oldukça fazla sayıda ürünün tek seferde ortaya çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Tela Çanta Kumaşı

Tela yöntemi kumaşın daha kullanışlı ve dayanıklı olmasına yönelik bir uygulamanın adıdır. Bu sayede ortaya çıkarılan kumaşlar daha kalın, kırışmayan özelliklerde olmaktadır. Bu kumaşlar kıyafet yakalarında, kol manşetlerinde vb. kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra, özellikle poşetlerin daha az kullanılmasına yönelik çalışmalar neticesinde tela kumaş ile çanta üretimi de yaygınlaşmıştır.

Tela kumaş üretimi sayesinde işlenen kumaşa hacim ve sertlik kazandırılır. Ürünün kırışma derecesi vb. bu teknik sayesinde belirli bir seviyenin altında kalacaktır. Tela üretim teknolojisiyle dokuma kumaşlar sertleştirilebilir. Bununla birlikte nonwoven yani dokumasız şekilde üretilen kumaşlar için de bu teknik uygulanabilmektedir.

Tela çanta nedir? Tela kumaşlarla ve farklı yöntemlerle birleştirilip hazırlanmış, boyut ve özellikleri değiştirilebilir çok kullanımlık çantalardır. Tela çanta kumaşı sayesinde kullanıcı dostu, her formdan ürüne uygun bir tasarıma sahip olmaktadır. Poşetlerin ücretli olması ve bazı ülkelerde tamamen yasaklanmasının konuşulması da bu çantaların popülerliğini artırmıştır.

tela-canta-2

Tela Bez Çanta

Poşetler kullanım alanlarının kısıtlılığı, dayanıksız olmaları, tek kullanımlık bir şekilde tasarlanmaları nedeniyle gitgide daha az tercih edilmektedir. Poşetlerin uzun yıllar boyunca bozulmadan kalması ve bu nedenle doğaya verdiği zarar da poşet tüketiminin azaltılması için çeşitli yasa ve kurallar getirilmesine neden olmuştur.

Tela bez çanta, poşetlerle aynı alanlarda kullanılabilen bir üründür. Bununla birlikte doğaya zarar vermeyen, dayanıklı, şık tasarımıyla da ön plana çıkmaktadır. Oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahip olduğundan üzerindeki marka vb. isimler uzun süre dolaşımda kalır. Kullanıcı tarafında da şık ve uzun ömürlü olmaları, pek çok ortam ve nesne için uyumlu yapıları nedeniyle tercih edilir. Dayanıklı tela çanta sayesinde yüksek ağırlıktaki ürünlerin uzun süre taşınması mümkündür.

Tela Bez Çanta Kullanım Alanları

Tela çantaları satışı yapılacak pek çok farklı üründe kullanmak mümkündür. Sert ve formunu koruyan bir ürün olduğu için, taşınan ürünler bu esnada hasar görmez. Özellikle pasta gibi ürünlerin şekli korunarak taşınmasına olanak sağlar.

Pastanecilik sektörü dışındaki tela bez çanta kullanım alanlarından bazıları şu şekildedir;

  • Eczane, optik,
  • Süpermarket, bakkal, manav,
  • Kuyumcu,
  • Kitapçı, sahaf,
  • Kozmetik ve kişisel bakım ürünü satışı,
  • Dışarı yemek satan lokanta, restoran vb. işletmeler,
  • Giyim ve ayakkabıcılık sektörü…
tela-canta-2

Tela bez çantalar, satışı yapılan ürünün sunumuna şıklık kazandırır. Ürünlerin yağmur vb. dış etkenlerden korunması mümkün olur. Ürün yapısı gereği poşet gibi dayanıksız bir ambalaj içinde güvenle taşınamayabilir. Tela çanta ise pek çok ürün için güvenli bir taşıma gerecidir. Bu çantalar oldukça dayanıklı olduklarından kolayca deforme olmazlar. Ürünler satıldıktan sonra farklı amaçlarla da kullanılabildiğinden, tela bez çanta uzun süren bir marka görünürlüğüne imkân tanır. Tela çanta toptan alındığında oldukça uygun fiyatlı bir üründür.

Toptan Tela Bez Çanta Fiyatları

Tela ve nonvowen çanta fiyatları, ürünün malzeme kalitesine, üretim teknolojisinin gelişmişlik durumuna göre değişiklik gösterir. Farklı ebatlarda ve özelliklerdeki çantalar için de fiyatlar değişecektir.

Tela çanta üretiminde doğal malzemeler yahut petrol türevleri, elyaf gibi yapay lifler kullanılabilir. Bu da ürünün dayanıklılığını ve diğer özelliklerinde değişiklik meydana getirir. Kulp boyu, çantanın biçimi ve iç hacmi, uzunluk ve genişliği ayarlanabilir. Tela çanta üreticileri farklı özellikler için farklı fiyat politikaları ile çalışmaktadır. Bu fiyat politikasında ürün adedinin de payı mevcuttur. Yüksek sayıdaki üretim için birim fiyat daha düşük olacaktır.

Ankara toptan tela çanta imalatı yapan Mag Çanta, ürünlerini tüm dünyada ve ülkemizde satışa sunmaktadır. Tek seferde yüksek sayılarda üretim yapabilen teknolojisi ile büyük siparişleri hızlı şekilde hazırlama kapasitesine sahiptir. Toptan bez çanta siparişleri için bize ulaşabilirsiniz.

tela-canta-2
Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.