Baskılı bez çanta doğa dostu kumaştan imal edilmesi bakımından son dönemlerin en çok talep gören ürünlerinden biri. Kumaşının dayanıklı olması da tercih edilmesinin bir diğer sebebi. Ayrıca, farklı baskı tekniklerine uygunluğu açısından kişiselleştirilmeye de müsait.

Baskılı bez çanta kullanımının yaygınlaşması, Türkiye’de petrol bazlı poşetlerin ücrete tabi olmasıyla birlikte hızlandı. Market zincirleri kendi markalarının logolarını ve sloganlarını bastırarak tüketicilere sunuyorlar. Promosyon ürün vermek isteyen işletme sahipleri de bu ürüne rağbet göstermeye başladı.

Baskılı Bez Çanta Türleri Nelerdir?

Kumaşın işlenme türüne göre farklı çanta türleri bulunmaktadır. Bu çantaların dayanıklılıkları ve kullanım alanları da farklı olmaktadır. Kimi kumaş yapısı su geçirmez nitelikte olması sebebiyle başka alanlarda, kimi kumaş yapısı da daha dayanıklı olmasından dolayı başka alanlarda kullanılmaktadır.

Kumaş yapısına göre baskılı bez çanta türleri şöyle sıralanabilir:

  • Nonwoven (Tela) Çantalar: Düz dokuma kumaştan elde edilen ve çoğunlukla lateks katkılı olan çanta türüne nonwoven (tela) çanta denir. Astar üretiminde; şapka, giysi ve çantalarda istenilen şekli elde etmek için kullanılır.
  • İmperteks Çantalar: Su geçirmez özelliği olan ve tamamen polyesterden üretilen çantalardır. Süblimasyon baskı tekniği kullanıldığında çok güzel sonuçlar vermektedir.
  • Koton (Ham Bez) Çantalar: Yüzde yüz pamuk kumaştan imal edilen çantalardır. Doğada çözünebilen organik materyalden üretilir. Farklı baskı teknikleri kullanılarak üzerine baskı uygulanabilir.
  • PP Woven Çantalar: Polipropilen kumaştan imal edilir. Dayanıklılığı en yüksek kumaş türünden üretilmektedir. Tela kumaşla aynı materyalden elde edilmesine rağmen dokuma tekniğinin farklı olmasından dolayı bu adla anılmaktadır.

Bez Çantaya Baskı Nasıl Yapılıyor?

Ham bez kumaştan standart ölçülerden birini seçerek ya da özel ebatlarda çanta sipariş ederek çantanızı aldınız ve üzerine baskı yaptırmak istiyorsunuz. Çanta üreticiniz, aynı zamanda baskı hizmetini de vererek ürünü son haliyle size teslim ediyor da olabilir. Her iki ihtimalde de baskılı çanta üzerine uygulanacak baskıyla alakalı fikir sahibi olmanızda fayda var.

Bez çantanın avantaj sağlayan özelliklerinden biri, hemen her türlü baskı tekniğinin uygulanabiliyor olması. Bu baskı teknikleri temelde iki kategoriye ayrılabilir:

  • Transfer baskı,
  • Doğrudan baskı.

Baskılı bez çanta fiyatları bu iki baskı tekniğinden hangisinin kullanıldığına ve yukarıda bahsettiğimiz çanta türlerine göre değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mag Çanta Promosyon Çözümleri

Mag Çanta olarak, müşterilerimize baskılı bez çanta dışında da pek çok promosyon çözümleri sunuyoruz. İsteğe göre baskılı kağıt çanta, nonwoven mutfak önlüğü, mama önlüğü, nonwoven damacana kılıfı, el geçmeli ve ip kulplu şişe kesesi, gamboç gibi pek çok ürüne istediğiniz tipte baskıyı gerçekleştiriyoruz.

En son teknoloji baskı teknikleri kullanarak doğru kumaşa doğru uygulamaları gerçekleştiriyoruz. 8 yıllık tecrübemiz ve alanında uzman çalışanlarımızla promosyon ve baskı çözümleri sunuyoruz.

Ham Bez Çanta

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.