Medikal Maske Üreticileri

Medikal maske üreticileri cerrahi maske veya tıbbi maske olarak da adlandırılan medikal amaçla kullanılan maskelerin imalatını yapan firmalardır.

Medikal maske üreticileri eskiden sadece sağlık sektörü çalışanları için üretim yaparken Covid – 19 pandemisi ile birlikte bir anda herkesin kullanması zorunlu hale gelen maske talebini karşılayan firmalar olmuştur.

Ankara Medikal Maske Üreticileri

Ankara’da bulunan ve burada medikal maske üretimi gerçekleştiren firmalar, 2020 yılının başlarından itibaren çok yoğun bir taleple karşılaştılar. Bu dönemde bizim ülkemize de gelmeye başlayan Corona Virüs bir anda yüksek sayılara ulaştı. Corona Virüs tedbirleri kapsamında maske kullanımının zorunlu hale gelmesiyle birlikte bir anda cerrahi maske ihtiyacı doğdu. Bu sürede Ankara ve diğer şehirlerde cerrahi maske üretimi yapan firmalar üretim kapasitelerini artırarak oluşan cerrahi maske talebini karşılamaya çalıştılar.

Medikal maskeler, temelinde sağlık alanında kullanıldığı için belli özelliklere sahip olması gerekir. Medikal maske üretimi yapan firmaların da ayrıca bu ürünleri üretebilmeleri için bazı sertifika üretim izinlerini almaları durumunda anca üretim yapabilirler. Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından onay almayan medikal maskelerin üretimi ve dağıtımı yasaktır. Bu yüzden medikal maske alırken üreticinin gerekli sertifika ve izinlere sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir.

TSE Onaylı Medikal Maske Nasıl olmalı?

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) onayı alıp medikal maske üretimi gerçekleştirebilmek için o üreticinin belli standartlara sahip olması ve imal ettiği ürünlerin yine bu testlerden geçmesi gerekmektedir. İşte, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen standartlara uygun üretilen cerrahi maskelerde bulunması gereken özellikler:

  • Medikal maske üç kattan oluşmalı
  • Maskedeki bakteri filtrasyonu azami yüzde 98, partikül filtrasyonu yüzde 95 Sıvı geçirmezliği için sıvı bariyeri oluşturmalı
  • İçerisinde herhangi bir alerjik madde bulunmamalı
  • Rahat nefes alıp vermeye elverişli olmalı
  • Kullanıcının çenesinin altı kısmından burnun üstüne kadar kolan bölgeyi kapatmalı
  • Yüze tam oturmalı

Mag Çanta, pandemi sebebiyle ülkedeki artan cerrahi maske ihtiyacını karşılamak adına tüm gerekli teknolojik altyapısını kurmuş ve medikal tekstil ürünlerinin üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarını sahip olup TS EN 14683 standardını ve CE belgesini alıp medikal maske üretimine başlamıştır.

Toptan veya perakende medikal maske ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.