Baskılı çanta gerek kişisel kullanım için gerekse de firmaların promosyon ürünleri olarak son dönemde sektörün önde gelen ürünlerinden. Pek çok firma, resmi kurum ve kuruluş, logolarının ve yürütmekte oldukları kampanyaya ait sloganın bulunduğu baskılı bez çantalar aracılığıyla halkla ilişkiler projelerini güçlendiriyor.

Peki, baskılı çanta neden bu kadar popüler oldu? Aslında uzun süredir dünya genelinde kullanılan bir üründü fakat belirli bir kesime hitap ediyordu. İklim değişikliğinin daha ciddi boyutlarda tartışılmaya başlanması ve buna paralel olarak çevre duyarlılığında artış gözlenmesi, en önemli sebepler olarak görülebilir. Dolayısıyla, kurumların pazarlama ve halkla ilişkiler departmanları da bu konuya eğildiler.

Baskılı Çanta İmalatı

Baskılı çanta imalatı yapan firmalarda, bez çantalara olan ilginin artmasıyla birlikte artış meydana geldi. Talepteki bu artışla birlikte sektörde yeni yeni çanta firmaları da ortaya çıktı. Ne yazık ki bu üreticilerin hepsi kaliteli ürün üretmek konusunda birbirlerine denk değiller. Bu yüzden, hangi amaçla olursa olsun, dijital baskı çanta siparişi vermeden önce ayrıntılı bir inceleme yapmakta fayda var.

İlk olarak, satın alınacak çantaların hangi amaçlarla kullanılacağından emin olunmalıdır. Bunun sebebi doğa dostu çantaların üretiminde farklı materyallerin kullanılması ve her birinin farklı özelliklere sahip olması.

Bez çanta imalatında en çok kullanılan malzemeler şöyle sıralanabilir:

  • Poliproplen nonwoven çanta
  • Ham bez çanta
  • İmperteks çanta
  • Poliproplen woven çanta

Dijital Baskı Çanta Nasıl Yapılır?

Her çanta kumaşı için her baskı türü uygun değildir. Örnek vermek gerekirse, en çok kullanılan teknik, dijital baskı teknolojisidir ve woven ve imperteks kumaşlardan imal edilen çantalara dijital baskı uygulanamamaktadır. Bu ürünlerde daha çok laminasyon kaplama yapılarak kullanıma sunma tercih edilmektedir.

Ham bez çanta ve imperteks çantalar için ise her türlü baskı teknolojisi uygundur. Özellikle ham bez çantalar, bu konuda en elverişli ürünlerdir. Serigrafi, emprime, dijital, transfer ya da süblimasyon baskıların tamamında olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Doğa Dostu, Dayanıklı Bez Çantalar

Daha önce bahsetmiş olduğumuz kumaş türlerinin dayanıklılığı farklı olsa da hepsi uzun süreli kullanıma uygun ürünlerdir. Kullan at ürünler olmadıkları için atık üretmezler. Çoğu geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilebilirdir.

Mag Çanta olarak bez çanta baskı Ankara ihtiyaçlarınızın tamamını, kaliteden ödün vermeden ve küresel iklim değişikliğine karşı duyarlı duruşumuzla karşılıyoruz.

Bez çanta fiyatları, sipariş edilen adede ve çanta türüne göre değişiklik gösterdiği için daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ham Bez Çanta Fiyatları

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.