Nonwoven çanta, kullanışlı, dayanıklı, her türden eşyanın taşınmasına elverişli bir üründür. Bu çantalar üretimlerinde kullanılan teknoloji, kullanım süresi ve doğada kaybolma hızı bakımından çevre dostu niteliklere sahiptir.

Nonwoven çanta üretiminde, aynı adı taşıyan bir materyal kullanılır. Bu çantalar genellikle ultrasonik kaynak yöntemiyle birleştirilir. Nonwoven tela çanta üretimi için dokuma işlemi gerekmez. Kısa sürede çok sayıda ürünün ortaya çıkması sağlanır. Böylece oldukça düşük maliyetli ve kaliteli çanta üretimi mümkün olur.

Nonwoven Çanta Kumaşı

Nonwoven kumaş teknolojisi, poşet ile aynı alanlarda kullanılabilen çantalar üretiminde sıklıkla kullanılır. Böylelikle poşetler gibi kısa sürede atık olmayacak, uzun süre kullanıma uygun ürünler ortaya çıkar. Hem kullanıcının memnuniyeti hem de çevrenin kirletilmesine engel olan bu çantalar günümüzde yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Nonwoven tekstil sektörünün önemli malzemelerindendir. Bu kumaşların üretiminde polyester ve polipropilen kullanılmaktadır. Bu kumaşların temel özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Nonwoven kumaşlar, yapıları sayesinde aşınmaya karşı dayanıklıdır.
 • Bu kumaşlar üzerinde pek çok baskı tekniği kullanılabilmektedir.
 • Kumaşın yapısı, pek çok boyut ve özellikte üretim yapılmasına imkân tanır.
 • Şeklini pek çok durumda muhafaza edebilir, kolayca kırışmaz.
 • Suya ve diğer sıvılara karşı belirli bir seviyede dayanıklılık gösterir.

Bu özellikleri sayesinde özellikle çanta imalatının önemli materyallerinden biri hâline gelmiştir. Poşetler yerine kullanılabilen nonwoven çantalar, yüksek üretim hacmi taşır. Bu alan için özel üretilmiş makineler tarafından hızlı şekilde çok sayıda üretim yapılması mümkün olur. Bu çantalar için oldukça az kişinin çalışması yeterlidir ve işçilik maliyetleri de bu doğrultuda epeyce düşüktür.

nonwoven-canta

Nonwoven Bez Çanta

Nonwoven çanta ne demek? Nonwoven kumaştan üretilen, düşük maliyete sahip ve uzun süre kullanımı mümkün taşıma ürünleri nonwowen çanta olarak adlandırılır. Poşetlerin ücrete tâbi tutulması ve bazı ülkelerde tamamen yasaklanması bu çantaların üretim ve satışını artırmıştır.

Nonvowen tela çanta olarak da bilinen ürünler diğer muadillerine göre pek çok avantaja sahiptir. Bu nedenle satış hacmi günden güne artmakta, bu çantalar geniş bir kitle tarafından tercih edilmektedir.

Tela çanta ne demek? Tela ve nonwoven kelimelerinin anlamı aynıdır. Tela çanta, nonwoven poşet, bez ambalaj çantalar vb. şeklinde tanımların tamamı, aynı ürünün farklı isimlendirmelerinden kaynaklanmaktadır. Bu çantalar doğaya zarar vermeden, ekonomik ve hızlı şekilde üretilebilmeleri, düşük maliyetleri sayesinde satışlarının kolay olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Nonwoven çanta kullanımında özel bir bakım gerekmez. Bununla birlikte yiyecek-içecek yahut bebek bakım ürünleri de bu çantalarda güvenle taşınabilir. Bu özellikleri sayesinde son kullanıcının da uzun süre güvenle kullanabilmesi mümkün olmaktadır.

nonwoven-canta

Nonwoven Bez Çanta Ne İçin Kullanılır?

Nonwoven çantaları diğer bez çanta ürünleri ve poşetlerin yerine kullanmak mümkündür. Market ya da alışveriş çantası şeklinde kullanılabilir. Bez çanta imalatı esnasında çoğunlukla ultrasonik kaynak yöntemi kullanılmaktadır. Bu şekilde birleştirilen çantalar, yüksek dayanıklılık seviyesine sahiptir, bu nedenle ağır eşyaların taşınması için uygundur.

Boyutlarında ve baskısında değişiklik yapılabildiği için hayatın her alanında, pek çok ürünün satışında bu çantalar kullanılabilir. Bu kullanım alanlarından bazıları şu şekildedir;

Eczane, optik gibi sağlık ürünleri

Pastane, kuruyemiş mağazaları

Süpermarketler

Giyim, elektronik vb. sektörleri

Çevre dostu ve geri dönüştürülebilir nonwoven bez çantalar, satışı yapılan ürünün estetiğini artırmaktadır. Kullan-at özellikleriyle bilinen plastik poşetlerin maliyetiyle kıyaslandığında ucuz sayılmaktadır. Perakende sektörünün ve son kullanıcının da tercihi bu doğrultuda değişmiştir. Günümüzde pek çok giyim, yiyecek vb. ürününün satışında oldukça sık kullanılmaktadır.

Nonwoven Çantanın Avantajları

Nonwoven çanta, üretim sürecinde ve kullanım aşamasında pek çok avantajla muadillerinin önüne geçmektedir. Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir;

Üretim aşamasında;

 • Ham maddesi sayesinde düşük maliyetlerle üretilir.
 • Hızlı, seri bir üretim için az sayıda çalışan yeterlidir.
 • Pek çok tasarımın ve rengin kullanımına uygundur.
 • Tek seferde yüksek sayıda üretim yapılabilir.

Kullanıcı açısından;

 • Atık olana dek uzun süre boyunca kullanılabilir.
 • Aşınma, ıslanma vb. durumlara karşı dayanıklıdır.
 • Yüksek ağırlıkları pratik şekilde taşıyabilir.
 • İçeriğindeki maddeler, taşınan ürüne zarar vermez.
 • Doğada hızlı şekilde yok olabilen maddelerden üretilmektedir.
nonwoven-canta

Sektörün öncülerinden olan Mag Çanta, yüksek kaliteli nonwoven tela çanta üretimi yapmaktadır. Uygun fiyatlı çantaları, belirtilen sayılarda sipariş edebilir, vadedilen süre içinde adresinize teslim alabilirsiniz. Fiyat bilgisi almak ve sipariş oluşturmak için bize ulaşın.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.