Kaliteli Cerrahi Maske Türk Standadları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenmiş standartlarına uygun olarak üretilmiş maskedir. Tek kullanımlık olan bu maskelerin üretim, tasarım, temizlik ve bakım satandartları yayınlanan genelgeyle belirlenmiştir.

Kaliteli Cerrahi Maske TS EN 14683 standardına uygun olarak üretilmeli ve CE belgesi almış olmalıdır. Tıbbi araç gereçlerin uluslararası standartlarına dayanan TS EN 14683’de cerrahi maskelerin yapısı, kumaş kalınlığı, filtrede bulunması gereken özellikler ve malzemelerin yapısal standartlarıyla ilgili taşıması gereken koşullar düzenlenmiştir.

Kaliteli Cerrahi Maske ve Özellikleri

Genel olarak ameliyathaneler ve diğer tıbbi alanlar için tasarlanan lastikli cerrahi maskesi, ameliyat gibi cerrahi işlemler esnasında kullanım için tasarlanmıştır. Cerrahi maskeler hem hastayı personelden gelebilecek dış etkenlerden hem de personeli hastadan gelebilecek olası bulaşmalardan korumak amacıyla üretilmektedir. Fakat Covid-19 pandemisi dolayısıyla artan bulaşma riskiyle birlikte günlük hayatta da kullanılmaya başlandı. Bununla birlikte günlük hayatımızın bir parçası haline gelen cerrahi maskelerle ilgili standartlar ve özellikler herkes için önem kazanmaya başladı.

Türk Standadları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen standartlara uygun üretilen cerrahi maskelerde bulunması gereken özellikler:

 • Yüz maskesi üç kattan oluşmalı
 • Bakteri filtrasyonu azami yüzde 98, partikül filtrasyonu yüzde 95 Sıvı geçirmezliği için sıvı bariyeri oluşturmalı
 • Hipoalerjik olmalı
 • Rahat nefes alıp vermeye elverişli olmalı
 • Kullanıcının çenesinin altı kısmından burnun üstüne kadar kolan bölgeyi kapatmalı
 • Yüze tam oturmalı

Mag Çanta Cerrahi Maske Özellikleri

Mag Çanta medikal tekstil ürünlerinin üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarına sahip olup TS EN 14683 standardına ve CE belgesine sahiptir.

Otomasyon sistemiyle el değmeden ürettiğimiz cerrahi maskelerin özellikleri:

 • Maskenin tamamı 3 katlı tela malzeme kullanılarak üretilmektedir
 • Ekoteks sertifikalıdır ve %98 oranında bakteri filtrasyonu gerçekleştirmektedir.
 • Burun kısmında, yüze düzgünce oturabilmesini sağlayan teli mevcuttur.
 • Lastikleri her yüze uyum sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.
 • Kumaş ağırlığı 75 gr’dır.

 

Kaliteli Maske Fiyat Bilgisi ve Sipariş İçin Bizi Arayın

Mag Çanta olarak, standartlara uygun burun telli cerrahi maske üretimi için gerekli olan tüm teknolojik altyapımızı ve üretim imkanlarımızı kurmuş ve farklı seçenekleriyle maske ihtiyacınızı karşılayabilmekteyiz.

Maskelerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve sipariş için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.