Baskılı Kumaş Çanta ve Çeşitleri

Baskılı kumaş çanta ve çeşitleri bez çanta olarak da bilinen ve doğal ürünlerden elde edilen çantaların üzerine farklı yöntemlerle baskı yapılarak satışa sunulan bez çantalardır.

Baskılı kumaş çanta ve çeşitleri genellikle bez çantanın elde edildiği kumaş malzemenin çeşidine göre adlandırıldığı gibi çantanın üzerine yapılan baskı türüyle de adlandırılabilir.

Baskılı Kumaş Çanta ve Çeşitleri Nelerdir?

Kumaş çantalar son birkaç yılda artan talepler üzerine üretimi artan, ekonomik, işlevsel ve tarz çantalardır. Ham bez olarak da bilinen bu çantaların kullanım oranlarının alanları gün geçtikçe artmaktadır. Bez çantaların sadece ve şık bir görünüme sahip olması, doğal ve geri dönüşüme elverişli kumaştan imal edilmesi ve farklı baskı teknikleriyle üzerine baskı yapılmasına imkân vermesi bu çanta türünün popülerleşmesini sağlamıştır.

Kumaş çantaların baskı yapılmaya müsait geniş bir alana sahip olması nedeniyle marka ve işletmeler tarafından bu çantaların promosyon ürünü olarak kullanılmasını sağlamaktadır. Farklı işlevler için kullanılan kumaş çantaların avantajları şu şekildedir;

  • Uygun maliyetli promosyon ürünüdür
  • Doğal malzemeden elde edilir
  • Kolayca yıkanabilir
  • Uzun yıllar kullanıma imkânı sunar
  • Üzerine birçok baskı türü yapılabilir

Tela Kumaş Çantalar

Nonwoven kumaş olarak da bilinen tela kumaş, dokuma ya da örme olmadan bitki liflerinin iç içe birbiriyle bağlanmasıyla oluşturulur. Daha canlı ve parlak baskı yapılması için üzerine laminasyon yapılabilen bu çanta türü; eczane çantası, market torbası, optik çantası, fuar promosyon çantası, sırt çantası, taşıma çantası gibi farklı tasarımlarda kullanılabilmektedir.

İmperteks Kumaş Çantalar

%100 polyerster kumaştan elde edilen imperteks kumaş çantalar yüzeyinde su tutmaması ve üzerine yapılan baskının canlılığı ile ön plana çıkmaktadır. Su geçirmezlik özelliği sebebiyle suyla temasın yaşanabileceği alanlarda kullanım için idealdir. İmperteks kumaş çantalar günümüzde en çok plaj çantası ve sırt çantası olarak tercih edilmektedir.

PP Woven Kumaş Çantalar

Dokunmuş polipropilen kumaştan imal edilen bu çantaların en öne çıkan özelliği sağlamlığı ve uygun maliyetli olmasıdır. Yüzeyinin pütürlü yapısı sebebiyle baskı yapılmadan önce liminasyon yapılması gereken pp woven kumaş çantalar yüksek dayanıklılığı sebebiyle market çantası yapımında tercih edilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.