Bez Alışveriş Çantası Kullanmak İçin 13 Sebep

Bez alışveriş çantası bundan 40 – 50 yıl önce yaygın olarak kullanılıyordu. Son yıllarda ise tekrar gündeme geldi ve hızla yaygınlaştı. Hem de çok önemli bir ihtiyaca cevap vererek: sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre ihtiyacı!

Bez alışveriş çantası, kanvas çanta, ham bez çanta… çok amaçlı olduğunu bu kadar farklı şekilde ifade edilebiliyor olmasından da anlayabilirsiniz.

Bu yazımızda, bez çanta kullanmanın avantajlarından ve faydalarından bahsedeceğiz.

Neden Bez Alışveriş Çantası Kullanmalıyız?

Bez Alışveriş Çantası Çok Yönlüdür

Gezintiye çıktığınızda, işyerine giderken ya da arkadaşlarınızla parkta bir şeyler atıştırmak için çıktığınızda eşyalarınızı koymak için bez çanta idealdir. Sade ve şık görünümü sayesinde hemen her çantanın yerine bez çantayı kullanabilirsiniz.

Çeşitli Boyutlarda Üretilebilir

Kanvas çanta, ağırlığa karşı dayanıklı olmasının yanında farklı boyutlarda da üretilebilir. Şöyle de söyleyebiliriz, dizüstü bilgisayarınızı, fotoğraf makinenizi, okul araç gereçlerinizi ya da iş eşyalarınızı kolayca taşımanıza imkan sağlar.

Çevre Dostudur

Ham bez çanta tekrar tekrar kullanılabilir ve yıkanabilir. Bu sayede atık üretmez. Kullanılamayacak duruma geldiğinde dahi doğada çözünebilir kumaştan imal edildiği için çevreye zarar vermez.

Kısa Mesafeli Seyahatler İçin İdealdir

Birkaç günlük bir seyahate çıkmak istiyorsanız kanvas çantalar harika birer çözümdür. Mesela, iş çıkışı ailenizi bir günlüğüne ziyaret etmek üzere evden çıktınız. Çantanızın içine kişisel bakım eşyalarınızı, kulaklığınızı, şarj aletinizi, cüzdanınızı vb. koyabilirsiniz.

Uzun Yolculuklarda Yardımcınızdır

Uzun bir tatile ya da yolculuğa çıktığınızı düşünün. Bu çantalardan birini ya da birkaçını valizinize atın ve tatilde kullanacağınız sırt çantasını, bel çantasını ya da omuz çantasını taşıma derdinden kurtulun. Valizinizde çok daha az yer kaplayacaktır.

Sağlamdır

Özellikle kadınlar, çantalarında bir sürü eşya taşımayı severler. Bez çanta, o kadar dayanıklıdır ki kadınların bu ihtiyaçlarını kolayca karşılar. Ayrıca, eskiden alışverişlerde kullandığımız plastik poşetler gibi kolayca delinmezler.

Fiyatı Uygundur

Uzun süre kullanılabildiği için size maliyeti düşüktür. İsterseniz her kıyafetiniz için farklı renkte bir bez çanta alın, yine de ekonominize zarar vermeyecek kadar ucuzdur.

Sosyal Farkındalık Yaratabilirsiniz

Sivil Toplum Kuruluşları ya da kuruluşlar belirli bir konuya dikkat çekmek için promosyon bez çantalar kullanıyorlar. Bazen nesli tehlike altında olan hayvanlar için, bazen çevre duyarlılığını arttırmak için yapılan bu çantaları taşıyarak sosyal farkındalık yaratmaya yardımcı olabilirsiniz.

Kolayca Kişiselleştirilebilir

Bez alışveriş çantası, kumaşının organik yapısı sayesinde boyanabilir, farklı baskı teknikleriyle renklendirilebilir. İstediğiniz tasarımı yapıp tarzınızı yansıtmanız için birebirdir. Dilerseniz Bez Çanta Boyama hakkındaki yazımızı inceleyerek nasıl kişiselleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yeniden Tasarlayabilirsiniz

Bez çantanın güzelliği sadeliğinde ama siz farklı tasarımlar da uygulayabilirsiniz. Renkli kumaş parçalarını dikebilirsiniz, iç ya da dış cep olarak kullanabileceğiniz parçalar ekleyebilirsiniz. Seçenekler sonsuz! Sizden ricamız, bunları yaparken organik kumaş kullanmanız.

Kendi İşinizi Yapabilirsiniz

Bez çanta toptan alındığında normalden çok daha ucuza gelir. İsterseniz bu çantalardan bol miktarda alıp kendi tasarımlarınızı uygulayabilir ve satabilirsiniz.

Bakımı Kolaydır

Bez çantalar yıkanabilirdir, tabi su sıcaklığına dikkat etmek kaydıyla! Üzerinde baskı ya da renkler varsa, solmaması için ılık suda yıkamaya özen gösterin.

Dönüştürülebilirdir

Bez çantanızı sapı yırtıldığında, koptuğunda çöpe atmanıza gerek yok. Ona yeniden hayat verebilirsiniz. İster saplarını kesip evde fındık, ceviz gibi yiyecekleri saklamak için kullanın, ister düğmeler ekleyerek yastık kılıfına dönüştürün. Tek sınır hayal gücünüz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.