Bez Alışveriş Çantası

Bez alışveriş çantası kumaş kullanılarak üretilen, doğal bez çantalardır. Bez çantalar doğal kumaştan üretildikleri için insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan koton çanta modelleridir.

Bez alışveriş çantası kullanımı kolay, sağlıklı ve pratik çantalardır. Plastik gibi kimyasal yollarla elde edilen çantaların yerine kullanılabilen ekonomik ve uzun ömürlü bir alternatiftir.

Bez Alışveriş Çantası Toptan

Bez çantalar doğal bitki liflerinden elde edilen kumaşlar kullanılarak üretilir. Bez çanta modelleri farklı kumaş türlerinden elde edilebilir. Kumaş, herhangi bir kimyasal işleme maruz kalmadığı için kumaşın özelliğini çantaya verir. Bez çantaların kullanım alanları gün geçtikçe artmakta ve plastik poşetlerin yerini almaktadır. Bez çantaların tercih edilme sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bez çantalar doğa dostudur. Ne üretim esnasında ne de kullanımdan sonra çevreye kalıcı zarar vermez
 • Bez çantalar geri dönüşümlüdür. Kullanıldıktan sonra geri dönüştürülebilir ve doğada kolayca çözünür
 • İnsan sağlığına herhangi bir zararı yoktur
 • Bakteri birikimini engeller
 • Elde veya makinede kolayca yıkanabilir, hijyeniktir
 • Farklı modellerde üretilebilir

Bez çantalar günümüzde alışveriş çantası, plaj çantası, market çantası, laptop çantası, günlük kullanım amacıyla vb. birçok alanda kullanılmaktadır. Toptan bez çanta modelleri için Mag Çanta ile iletişime geçebilirsiniz.

Bez Alışveriş Torbası

Bez çanta ve bez torbalar artık günlük hayatın birçok alanında görmekteyiz. Bez çantalar kısa sürede geniş bir kullanım alanına kavuşmuştur. Bez çantaların en çok tercih edildiği alanlardan birisi de market çantası veya alışveriş torbası olarak kullanımıdır. Bez alışveriş torbası tek kullanımlık değildir. Plastik alışveriş torbalarının aksine uzun ömürlü bir kullanım sunar. Ayrıca bez alışveriş torbaları insan sağlığı için herhangi bir tehlike arz etmez. Üretim esnasında herhangi bir işleme maruz kalmaz. Doğal kumaş kullanılarak sadece kumaşa şekil verilir.

Bez çantaların alışveriş çantası olarak kullanılmasının nedenlerinden bir tanesi de üzerine baskı yapılabilmesidir. Bez alışveriş torbalarının iki tarafında boş bir geniş alan bulunmaktadır. Bu alan baskı yapılmaya müsaittir. Bu sayede marka ve işletmeler de bez çantaları promosyon ürünü olarak kullanabilmektedir. Bez alışveriş torbasının üzerine farklı türlerde kumaş baskıları yapılabilir. Markalar logolarını bez çantadaki boş alana yerleştirip reklam yapabilmektedir. Böylece bez çantalar etkili ve kaliteli bir promosyon ürünü olarak da değerlendirebilir.

Bez Market Çantası

Pamuktan imal edilen bez market çantaları hafif, doğal ve işlevseldir. Bez çantaların kumaşı ve üzerine baskı yapılmak için kullanılan boyaları organiktir boyalardır. Bez market çantalarının kullanımı hem insan sağlığı hem de çevrenin kirlenmemesi açısından önemlidir. Aynı zamanda şık ve sade bir tasarıma sahip olan bez çantaların diğer çanta türlerinden farkları şu şekildedir;

 • Bez market çantaları tek kullanımlı değil, uzun ömürlüdür.
 • Bez market çantalar doğal ve şık bir görünüme sahiptir
 • Plastik poşetlerin yerine kullanılabilecek sağlıklı bir alternatiftir
 • Bez market çantalar doğada çözünebilir %100 pamuk malzemeden imal edilir
 • Bez market torbaların baskılarında sağlığa zararı bulunmayan geleneksel kök boyalar ve su bazlı boyalar gibi tekstil boyaları kullanılır
 • Bez alışveriş torbaları hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından güvenle kullanılabilir
 • Bez market çantası hijyeniktir. Makinede veya elde kolayca yıkanabilir
 • Bez torbalar üzerine baskı yapılmasına imkân tanır. Böylece iyi birer reklam ve promosyon ürünü olarak kullanılabilir.
 • Bez çantalar çevreye ve ekolojik dengeye herhangi bir zarar vermez
Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.