Yazıyı Paylaş:

LinkedIn
YouTube
Instagram
WhatsApp

Market çantası çevreye zarar vermeyen ve doğada çabuk çözünebilen kumaştan imal edildiği için son dönemlerin en çok aranan ve sipariş edilen ürünlerinden biri. Kalın veya ince olması farketmeksizin kumaşın dayanıklı olması, rağbet görmesinin nedenlerinden biri. Satın alan kişinin, kendi zevkine göre farklı baskı tekniklerini kullanarak kişiselleştirebilmesi de bir diğer avantaj.

Market çantası doğaya duyarlı belirli bir kitle tarafından zaten kullanılıyordu. Yaygın hale gelmesi, ülkemizde petrol bazlı poşetlerin artık ücretsiz olmamasıyla birlikte ortaya çıktı. Bu durumu farkeden ve potansiyeli keşfeden market zincirleri de kendi reklamlarını yapabilecekleri bir mecra olarak görmeye başladılar. Promosyon ürünler konusunda yenilikçi davranmak isteyen işletme sahiplerinin de ilgisinde artış görüldü.

Neden Market Çantası Kullanmalı?

Bez market çantası ürününün çevreye ve doğaya zararı olmayan malzemeden üretildiğini, daha sağlıklı bir gelecek için daha çok tercih edilmesi gerektiğini hatırlatmak gerek. Eskiden marketlerde ücretsiz olarak verilen poşetler gibi petrol bazlı ürünlerin doğada çözünmesi çok uzun sürmektedir. Pet şişeler, market alışverişlerinde kullanılan plastik poşetler vb. ürünlerin tamamen çözünebilmeleri için 1000 yıla yakın bir süre geçmesi gerekmektedir.  Bez kumaştan imal edilen çantaların dünya genelinde ilgi görmeye başlanması, insanlık için önemli bir adımdır.

Bez Market Çantaları Fiyatları

Bez çantaların fiyatları belirli değişkenlere göre farklılık gösterir. Bazı çantaların gramajı düşük olmakta ve bu durum maliyeti azaltmaktadır. Bazı çantaların da gramajı daha yüksek olmakta ve maliyet artmaktadır. Fakat unutulmaması gerekir ki gramaj farkı, aynı zamanda çantanın dayanıklılığını da etkileyen bir faktördür.

Kumaşın cinsine göre kullanılan baskı teknikleri de değişmektedir. İnce ve gramajı düşük kumaşlara hemen her türlü baskı tekniği kullanılarak baskı uygulamaları yapılabilirken, kalın ve gramajı yüksek olan kumaşlara her baskı tekniği uygulanamamaktadır. Örneğin, ince kumaş, doğrudan boya püskürtme tekniğiyle baskıya olumlu cevap verirken kalın kumaş vermemektedir. Zaten kumaşın kalın olması makineye zarar verebileceği için çok tavsiye edilmemektedir. Bu ürünler için transfer baskı denilen baskı tekniği daha uygun olacaktır.

Mag Çanta’nın Kaliteli ve Geniş Ürün Yelpazesini Keşfedin

Mag Çanta olarak, sadece market alışveriş çantası değil, diğer pek çok alanda da kullanabileceğiniz geniş ürün yelpazesi sunuyoruz. Festivallerde, konferanslarda ve diğer etkinliklerde ya da kurumsal kimliğiniz için promosyon ürün olarak seçeneklerimizi inceleyebilirsiniz.

Geniş ürün yelpazemizdeki ürünleri sıralamak gerekirse;

 • Nonwoven (tela) çantalar:
 • İmperteks çantalar
 • Koton (ham bez) çantalar
 • PP woven çantalar
 • Nonwoven damacana kılıfı
 • Galoş
 • Mama önlüğü
 • Nonwoven mutfak önlüğü
 • El geçmeli şişe kesesi
 • İp kulplu şişe kesesi
 • Kulplu elkbise kılıfı (gamboç)
 • Nonwoven ayakkabı kesesi
 • Fide torbaları

Ayrıntılı fiyat ve ürün bilgisi almak için bizimle iletişime geçin. Sektördeki tecrübesiyle kalitesini ortaya koymuş bir markayla çalışmanın rahatlığını siz de yaşayın.

Bez Çanta Ankara

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar

Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.