Market çantası çevreye zarar vermeyen ve doğada çabuk çözünebilen kumaştan imal edildiği için son dönemlerin en çok aranan ve sipariş edilen ürünlerinden biri olmaktadır. Hafif yapısı, dayanıklı kumaşı ve defalarca kez kullanılmaya uygun oluşu da tercih nedenlerindendir.

Market çantası kullanımı, pek çok ülkede plastik poşetlerin yasaklanması ya da ücretli hâle gelmesi nedeniyle artış göstermiştir. Plastik poşetlerin tek kullanımlık ve doğaya zararlı yapıları bu yasaklama ve kısıtların nedenidir. Bez çanta kullanımının artması işletmelerin de çanta üzerinde uzun süre reklam dolaşımı sağlayabilmelerine yardımcı olmuştur.

Bez Market Çantası Avantajları

Bez market çantaları, birçok avantaja sahip olan çevre dostu ve sürdürülebilir alternatiflerdir. Bunun yanı sıra doğaya minimum seviyede zarar verirler. Hem doğada hızlı yok olmaları hem de dayanıklılık nedeniyle uzun süre kullanılabilmeleri buna olanak sağlamaktadır. Bez çanta tarafından sağlanacak diğer avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

Uzun süreli kullanım: Bez alışveriş çantaları, uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır. Plastik poşetler gibi tek kullanımlık değillerdir. Bez çantalar tekrar tekrar kullanılabilir ve hem üretim hem de atık oluşumu böylece azaltılabilir.

Dayanıklılık: Bez çantalar genellikle kalın ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Bu nedenle ağır eşyaları taşımak için idealdirler. Plastik poşetlerin aksine, bez çantaların daha fazla ağırlık taşıma kapasitesi vardır.

Çeşitlilik: Bez market çantaları, farklı boyutlarda, renklerde ve tasarımlarda bulunabilir. Böylece ihtiyaçlara ve tercihlere uygun bir çanta seçme imkânı sağlar. Ayrıca bazı bez çantalar, fermuarlı veya cebi olan özelliklere sahip olabilir.

Marka tanıtım imkânı: Bez market çantaları, üzerine baskı yapılabilecek geniş bir alan sunar. Bu nedenle işletmeler tarafından markalarını veya çevresel mesajlarını bu çantalar üzerinde yaymak için kullanılabilirler.

Kolaylık: Bez market çantaları genellikle geniş tutamaçlara sahiptir, bu da taşınabilirliklerini kolaylaştırır. Ayrıca, plastik poşetler gibi kolayca dağılmaz ya da yırtılmazlar. Böylece içine yerleştirilen ürünleri iyi biçimde koruyabilirler.

Market Çantası

Bez Alışveriş Torbası Fiyatları

Bez alışveriş torbaları, farklı malzemelerden ve tekniklerle üretilebilmektedir. En sık nonwoven kumaş ile yapılan çantalar market torbası işlevinde tercih edilmektedir. Bu çantaların pek çok özelliği kişiselleştirilebilir. Ayrıca farklı modelde ve özellikte versiyonları söz konusudur. Dolayısıyla bez çanta fiyatı da değişkenlik gösterebilmektedir. Alışveriş torbası fiyatı belirlenirken şu unsurlar etkili olmaktadır;

  • Bez torba kumaşı ve bu kumaşın maliyeti fiyatlara yansır. Dolayısıyla tela çanta gibi ürünler, koton bez çanta ürününe kıyasla daha uygun fiyatlı olacaktır.
  • Ürünün boyutu maliyeti ve fiyatı değiştirebilir. Bu çantalar farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Bu boyutlar doğrultusunda fiyat belirlenecektir.
  • Ürünün kalitesi de fiyatı belirleyecek en önemli faktörlerdendir. Temelde benzer özellikleri bulunan çantalar kalitesine göre sınıflandırılır ve fiyatlandırılır.

Tela bez çanta fiyatları üretim sayısından da etkilenir. Çoklu üretimler fiyatların düşük kalmasını sağlayabilir. Bu nedenle istenilen baskı, boyut, özellikler ve sayı bildirilerek üretim yapacak firmaya bilgi verilmelidir. Doğru fiyat bilgisi bu şekilde alınabilecektir.

Mag Çanta, bu alanda uzun yıllardır hizmet vermektedir. İşletmenizi en doğru şekilde yansıtacak ve müşteri memnuniyeti sağlayacak alışveriş çantaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sipariş oluşturmak ve diğer detaylara dair bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.