Yassı lastikli maske piyasada bulunan maske türleri arasında, maskenin kullanım esnasında kulakları acıtmamak için tasarlanmış maske türüdür.

Yassı lastikli maske bir cerrahi maske türüdür ve gün içerisinde uzun süreli maske takılması esnasında kişiye konforlu bir kullan sunmaktadır.

Yassı Lastikli Maske Nedir?

Cerrahi maskeler şimdiye kadar sadece belli birkaç medikal alanda kullanılan maskelerdir. Fakat Covid – 19 pandemisiyle birlikte artık hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Öyle ki; sokakta, işyerinde ve diğer tüm sosyal alanlarda maskesiz bulunmanın yasak olduğu bir dönemdeyiz. Hal böyle olunca daha önce çoğu insanın hiç takmadığı maskeleri, çok uzun saatler boyunca takma zorunluluğu ortaya çıktı.

Esasında kısa zaman dilimlerinde takılması için tasarlanan cerrahi maskeler daha uzun sürelerde takılmaya başlanınca bazı konfor problemleri meydana gelmeye başladı. Bunların başında da cerrahi maskelerin ince lastikten yapılan ipleri geliyor. Cerrahi maskelerin yüze tam oturmasını sağlamak amacıyla da bu iplerin kulağı iyice kavrayıp oradan destek alması gerekir. Fakat maskenin sağlıklı bir şekilde kullanılmasının sağlanması amacıyla yapılan bu tasarım modelinin bir dezavantajı var; kulağın arka kısmını rahatsız etmesi. Hatta bir süreden sonra kulak arkasının aşınmasına sebep olması. Bu da maskenin rahat kullanılmasını engellemektedir. İşte tam da bu rahatsızlığı gidermek amacıyla tasarlanan maskelere yassı lastikli cerrahi maske denir.

Yassı Lastikli Cerrahi Maske Özellikleri

Standart ince ipli maskelerin özellikle kulak arkasında yarattığı rahatsızlığın önüne geçmek için tasarlanan geniş bantlı maskelerin öne çıkan özellikleri şu şekildedir.

  • Geniş, yassı şekilde tasarlanan lastiğinin kalağı veya kulak arkasını rahatsız etmeyen bantlı yapısı ile maskenin yüze tam oturmasına olanak sağlayarak, olası konfor problemlerinin önüne geçmesi
  • Maskenin burun kısmına gelen üst kısmında, maskenin çıkıntı şeklindeki burun bölgesine tam oturmasını sağlamak amacıyla yumuşak bir tele sahip olması
  • Maskenin iç ve dış kısmının nonwovenden orta bölümde kalan kısmının ise filtreleme özelliği yüksek polipropilen malzemeden üretilmesi
  • Mikroorganizma, bakteri ve virüsleri %98 oranında engellemesi
  • Diğer maske türlerine oranla koruyucu özelliği oldukça fazla olması

Geniş Lastikli Cerrahi Maske Fiyat ve Sipariş

Mag Çanta olarak, meltblown filtreli, geniş bantlı cerrahi maske üretimi için gerekli olan tüm teknolojik altyapımızı ve üretim imkanlarımızı kurmuş; yetkili mercilerden tüm sertifikasyon işlemlerini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Ürettiğimiz tüm maskeler laboratuvar ortamında test edilip onaylanmıştır.

Cerrahi maske türlerimiz ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.