Bez torba kullanımı günden güne yaygınlık kazanan ve kendi içerisinde bir sektör oluşturmayı başaran alanlardan bir tanesi olarak popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Bez çantaların kullanım alanı, aksesuardan ticari meta ürününe kadar birçok alanda yaygınlaşıyor.

Bez torba, özellikle son yıllarda çevreci yaklaşımlar tarafından benimsenerek, küresel hassasiyet ve insan sağlığı açısından önemli bir rol üstlendi. Aynı zamanda son yılların pandemi koşullarında da birçok kişi için güvenli bir kişisel eşya taşıma aracı oldu. Hijyenik özellikleri sayesinde kullanım alanını daha da genişleten torbaların toptan üretimleri de birçok alanda sektörel veri olarak katma değer üretmeye başladı.

Bez Torba Fiyatları

Bez çantalar için dünya genelinde olduğu gibi Türkiye piyasasında da tek ve sabit bir tarife sunmak mümkün olmamaktadır. Özellikle bez çanta kullanımı için yapılacak üretim hacmi, üretimde kullanılacak kumaş kalitesi ve ölçüsü fiyatların belirlenmesinde etken rol almaktadır.

Mag Çanta olarak geniş hacimli alt yapısı sayesinde toptan bez çanta, toptan bez torba üretimi yapmaya devam ederken; siz değerli kullanıcıların kişisel projelerindeki özel çalışmalar için de fizibilite çalışmaları yaparak destek olmaya devam ediyoruz.

Toptan üretim sürecinde; kullanılacak kumaşın cinsi, torbanın hangi ebatlarda imal edileceği, ürün adedi gibi parametreler fiyatları etkilemektedir. Ayrıca; talep edilen bez çantalar kapsamında özel veya genel baskı yapılacaksa baskının türü, baskı tekniği ya da talep edilen başka ek özellikler de fiyat konusunda belirleyici olmaktadır. Siz de Mag Çanta’nın geniş ürün yelpazesine erişmek, konu hakkında teknik bilgileri edinmek ve fiyatlar hakkında bilgi almak için Mag Çanta iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bez torba

Bez Torba Modelleri

Piyasada belirli standart boyutlarda üretilen bez torba, istendiği takdirde özel ebatlarda da üretilebilir. Bu özel üretimlerin gerçekleştirilebilmesi için ürün adetinin fazla olması gerekmektedir.

Standart ölçülere göre bez torbalar;

  • 25 x 35 cm
  • 30 x 40 cm
  • 40 x 45 cm ebatlarında olmaktadır.

İstendiği takdirde, ağız kısmı açılıp kapanabilen büzgülü bez torba ya da askı kısmı eklenerek büzgülü bez çanta seçeneklerinden biri seçilebilir.

Baskısız olarak üretilen ürünlere, müşterinin talebi doğrultusunda baskı uygulamaları da yapılabilmektedir. Uzman ekibimiz, sipariş edilen çantanın kumaş cinsine göre en doğru baskı tekniğini kullanarak her türlü görselin baskısını yapabilmektedir.

Bez Torba Kumaşı Toptan

Bez torbaların imalatında, kullanılan kumaşların kalitesi ve hammaddesi büyük önem arz etmektedir. Özellikle sağlıklı bir kullanım açısından önemli olan kumaş çeşitleri; üretilen torbaların dayanıklılığını, ömrünü ve estetik duruşlarını da etkilemektedir. Bez torba üretimlerinde son yıllarda en çok kullanılan kumaş türleri şu şekilde listelenebilmektedir:

  • Ham bez 42 tel kumaş tipi; halk arasında “Amerikan Bezi” olarak tabir edilir. En çok tercih edilen kumaş olarak kayıtlara geçmektedir.
  • Ham bez 46 tel: 42 tel kumaşa göre daha sık dokunmuştur. Daha kalındır ve daha dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir.
  • Gabardin kumaş tipi; çok sık dokunur. İnce yünlü ve ya pamuklu kumaş olarak üretilir. Su geçirmez özelliği sebebiyle tercih edilir.
  • Kanvas: Kalın bir yapıya sahip olan keten kumaşa kanvas denir. Çok dayanıklıdır. Sadece çanta yapımında değil, reklamcılık, dekorasyon gibi pek çok alanda kullanılır.
  • Panama dokuma: Gevşek bir yapıya sahip oldukları için gözeneklidirler.
  • Oxford: Adını Oxford Üniversitesi’nden alan bu kumaş türü, pamuklu penye bir kumaştır. Hafif ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Su geçirmezdir ve dayanıklı olması sebebi ile tercih edilmektedir.

Bez torba

Baskılı Bez Torba Toptan

Bez torba kullanımları; milenyum sonrası dönemde üretimi oldukça yüksek bir seviyeye ulaşan naylon torbalara bir tepki olarak kullanım alanını yaygınlaştırmaktadır. Özellikle insan sağlığı ve çevresel faktörler üzerindeki olumlu referanslarından dolayı kullanılan torbalar, üzerinde kişiselleştirilebilir baskıları da sergileyebilmektedir.

Sanat çalışmalarından ticari metalar üzerinden geliştirilen reklamlara varana kadar birçok alanda kullanım avantajı sağlayan baskılı bez torbalar için toptan sipariş vermek de mümkün. Firmalarınız ve projeleriniz için gerekli olan seri üretim ürünlerine Mag Çanta aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Mag Çanta; baskılı bez çanta modellerinde olduğu gibi baskısız bez çanta, ham bez çanta, ipli bez çanta ve kumaş bez çanta gibi birçok ürünün toptan satışlarını gerçekleştirmektedir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz ürünün teknik bilgilerini ve güncel fiyatlarını öğrenmek için iletişim adreslerimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.