Bez çanta modelleri kullanıcılara sunulan estetik ve işlevsel taşıma torbalarının farklı versiyonlarıdır. Pek çok model farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak tasarlanmıştır.

Bez çanta modelleri siyah başta olmak üzere pek çok renk arasından seçilebilir. Renk, kumaş türü, dikiş tekniği, malzeme kalınlığı ve diğer ek özellikler gibi bez çantayı seçilebilir kılan pek çok faktör vardır.

Bez Çanta Modelleri ve Fiyatları

Bez çantaların sadece işlevsel olması, yeterli bir özellik değildir. Sadece işlevsel olarak kullanılan poşet ve bez torbalar, taşıma sırasında kolaylık sağlar fakat göze hitap etmez.

Sadece estetik olması açısından tasarlanan ürünlerde de kullanıcının memnuniyetini sağlamak mümkün olmayabilir.

Mag Çanta bu noktada kullanıcılarına hem işlevsel olarak doğru ürünleri sunmayı amaçlar hem de göze hoş gelen bir görünüm ile estetik anlayışı zirve noktaya taşır.

Bez çanta modelleri ile kullanım amacı açısından belirlenen bez çanta çeşitleri arasında benzerlik görülmektedir. Taleplere ve yaratıcı düşüncelere göre sayısız şekilde arttırılabilecek bez çanta modelleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Küçük ölçekli promosyon bez çanta
 • Büyük ölçekli reklam çantası
 • Kişiselleştirilebilir baskılı bez çanta
 • Baskısız bez çanta
 • Keten baz çanta
 • Askılı market torbası
 • Askılı sırt çantası

Bu modelleri bez çanta tasarımları da dikkate alınarak arttırılabilir. Bez çanta fiyatları konusu ise modele ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca toptan satışlarda önemli indirimler de olmaktadır. Avantajlı fiyat tekliflerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bez Çanta Modelleri Dikimi

Farklı ihtiyaçlara uygun bez çantaların dikimi de farklı şekillerde olabilmektedir. Örneğin taşıma çantalarında sadelik, şıklık gibi faktörler önemli olabilirken bir plaj çantasında su geçirmezlik daha önemlidir. Dikim işlemi, iplerin kalınlığı, sıklığı gibi faktörler de kullanım amacından etkilenmektedir.

İnsanların taşıma işleminde kullanacağı bez çantaların sağlamlığı kadar görüntüsü de önemli bir yer tutmaktadır. Çantadaki tanıtımlar eşsiz bir tasarım anlayışıyla birleşirse daha akılda kalıcı olur ve bu nedenle bilinirliği ve prestiji de büyük ölçüde arttırabilir. Peki bu ne işe yarar? Çanta üzerinde reklamı yapılan firmanın tanıtımı daha etkili bir şekilde yapılmış olur.

Mag’in bez çantaları genellikle polipropilen materyalden, geri dönüşüme tamamen uygun olacak şekilde üretilmektedir. Hem esnemeye müsait hem de esneklik özelliği bulunmayan farklı türlerde çantalar mevcuttur. İster tek kullanımlık ister de uzun ömürlü modeller arasından tercihte bulunabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki tek kullanım amacına göre imal edilen bez çantalar bile birden fazla kez kullanılabilecek kadar dayanıklı olmaktadır.

Sivri, delici ya da çok ağır eşyalar bez çantalara konulmadığı sürece, çanta uzun süre dayanabilmektedir. Plastik poşet kullanımına kıyasla sadece doğa dostu olmasından ötürü değil, daha uzun süreler boyunca kullanılabilmesiyle de öne çıkmaktadır.

Siyah Bez Çanta Modelleri

Mag Çanta promosyon etkinliklerinde kullanılmak üzere ürettiği üstün kaliteli çantalarıyla sektöründe lider konumdaki yerini korumaya devam ederken, sizlere de en uygun hizmeti sunmayı amaçlıyor. Günümüz dünyasında farklılaşan alışkanlarla birlikte değişikliğe uğrayan alanlardan bir tanesi de taşıma alışkanlıkları oldu. Son yıllarda hem alışverişlerde hem de gündelik eşya taşıma noktasında tercih edilmeye başlanan bez çantaların kullanım alanları bu şartlara bağlı olarak değişiklik gösterdi.

Bez çanta modelleri her renk ve çeşit için geçerli olduğundan siyah bez çantalar da aynı şekilde model çeşitliliği göstermektedir. Örneğin siyah renkte

 • Bez plaj çantası
 • Bez sırt çantası
 • Bez taşıma çantası
 • Bez kumaş çanta
 • Bez omuz çantası
 • Kanvas çanta
 • Ham bez çanta

Şeklinde sıralanabilen farklı amaçlar için üretilmiş çantalar mevcuttur. Siyah çantanız üzerinde isterseniz baskı işlemi de yapılmaktadır. Siyah üzerine hem renkli hem beyaz tonlarında baskı yapılabilse de beyaz baskı daha çok tercih edilmektedir. Çünkü renkli bir tasarım ile yapılan baskılarda siyah rengin baskınlığı diğer renkleri soğurabilmekte ve daha az canlı görünmesine yol açabilmektedir.

Daha şık ve vurgulu hatlarla dolu, şık bir çanta için beyaz veya gri gibi renklerle baskı yapılması önerilmektedir. Siyah çantalar pek çok kıyafetle ve ayakkabıyla uyumlu görünebilecek yapıdadır. Ayrıca gerek taşıma hacimleri gerekse de kullanılan kumaşın kalitesi oldukça iyi durumdadır.

Bez Çanta Nedir?

Bez çanta; fabrikasyon ürünlerin arttığı kullanım alanlarında, geçtiğimiz 20 yıl içerisinde yerini naylon poşetlere bırakan bir ürün olmuştur. Kullanım alışkanlığı açısından daha eskiden insanların tercihinde yer almış olan bez çantalar; özellikle son yıllarda yeniden ihtiyaç duyulan çevreci yaklaşımlar sayesinde yeniden popülerliğini kazanmaya başlamıştır. Böylece yavaş yavaş tekrar naylon poşetlerin yerini almaya başlamıştır.

Bez çantalar, üretim açısından organik malzemeler ile yapılan ve dokuma usulüyle imâl edilen ürünlerdir. Bu özelliği sayesinde hem küresel çevre temizliği açısından önemli hem de organik doğasıyla birlikte insan sağlığı üzerinde olumsuz etki barındırmaması sebebiyle kıymetli olmaktadır.

Üstelik bez çantalar sık ve kaliteli bir şekilde dikilebilen, yüksek taşıma kapasitesi sunabilen, oldukça şık görünen modeller içermektedir.

Mag Çanta; kişi, kurum ya da herhangi bir organizasyonun tanıtımına katkıda bulunması için bez çanta modelleri söz konusu olduğunda geniş ürün yelpazesi sunma kapasitesine sahiptir. Çünkü kullanıcı talepleri çok çeşitlidir ve promosyon amacı ile potansiyel müşterilere sunulacak bez çantalar beklentileri fazlasıyla karşılayacak kadar farklı modellerde üretilmelidir.

İşte çanta üreticisi Mag, bunun farkında olarak yürüttüğü üretim programında müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Bez Çanta Modelleri Toptan

Bez çantalara hem perakende hem de toptan şekilde satın alarak sahip olabilirsiniz. Bez çanta kullanım alanları her geçen gün arttığından farklı proje ve çalışmalarda kullanabilirsiniz! Örnek olarak; gündelik kullanım açısından satın alabileceğiniz ürünler olabildiği gibi aynı zamanda ticari çalışmalar için de seri üretimde çok sayıda sipariş verebilirsiniz.

Mag Çanta bu hizmetler içerisinde toptan ham bez çanta, toptan bez çanta satışları ile çalışmalarına devam etmektedir. Siz de promosyon ürünlerinizin, reklam çalışmalarınızın ya da kişiselleştirilebilir ürünlerinizin baskısını bez çanta üzerinde sergilemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mag Çanta; bez çanta satışları hakkında yılların verdiği tecrübe ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Öncelikli olarak çanta satın alımında dikkat edilmesi gereken bütün detayları sizlere sunmaktadır. Bu aşamada talepleriniz ve kullanım amacınız doğrultusunda; çanta dikim hammaddesi, dikiş tarzı, kullanılacak aksesuarlar ve çanta ölçüleri gibi detayların tespit edilmesi önemlidir.

Bu aşamanın ardından talep ettiğiniz ürünlerin baskı özellikleri dikkate alınır ve bez çanta modelleri arasından net tercih yapılır. Siparişin onaylanması ile devam eden süreç sonunda seri üretime başlanır ve çantalarınız tarafınıza teslim edilir.

Bez Çanta Modelleri Ankara

Ankara ilinde faaliyetlerini ve üretimlerini gerçekleştiren Mag Çanta, kişilerin ya da kurumların ihtiyaç duyacakları, aklınıza gelebilecek tüm bez çanta çeşitlerinin imalatını yapmaktadır. Üstelik müşterilerin talepleri doğrultusunda istenilen boyutta, renkte ve dikim özelliklerinde ürünler geliştirmek de mümkündür.

Mag, “doğada iz bırakmıyoruz” sloganı ile çıktığı yolda, dayanıklı, geri dönüşüme uygun, çevreci ürünler tasarlamaktadır. Mag Çanta kuruluşunun ardından çok kısa sürede bez çanta ve ambalaj sektörlerinde tanınmış, ilkeli bir firma olarak öne çıkmıştır.

Mag Çanta bugün, tanınmış ve kalitesiyle ünlü birçok marka için üretim gerçekleştirmektedir. Bunlar arasında özel şirketler, belediyeler ve bakanlıklar gibi devlet kurumları, siyasi partiler, savunma sanayi kurumları, tekstil firmaları, gıda alanında faaliyet gösteren firmalar, UNICEF gibi uluslararası kuruluşlar bulunmaktadır. Birkaç örnek vermek gerekirse SGK, Ankara Büyükşehir Belediyesi, PTT, Türk Traktör, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, MKE, Türk Kızılayı, Ege Üniversitesi sayılabilir.

Bez Sırt Çanta Modelleri

Bir bez çanta olarak günlük eşyalarınızı sırtınızda taşırken doğa dostu bir ürün kullanmanız için tasarlanmıştır. Ayrıca sırttan görünüm bazı firmalar için tercih sebebi olmaktadır. Çünkü bu sayede firma isimleri ve sloganları daha net ve büyük olacak şekilde görünebilmektedir. Özetle bez sırt çantalar,

 • Kişiler tarafından rahat bir kullanım ve taşıma amacıyla
 • Kurum ve kuruluşlar tarafından reklam amacıyla
 • Butik mağazalar tarafından kendi tasarımlarını uygulayıp satışa çıkarmak amacıyla

Talep görmekte ve üretilmektedir. Bu sırt çantaların kullanımı rahattır. Genellikle sağlam kumaştan üretilmişlerdir. Marketler, hediye dükkanları, promosyon ürün satıcıları, tasarım ürünlerinin satıldığı butik dükkanlar gibi mekanlarda bu tür çantaları sıkça görmekteyiz.

Özetle bu sırt çantaları neredeyse her sektöre uygun bir malzeme olarak dikkat çekmektedir. Markalarını, müşterilere ve genel anlamda topluma etkili bir şekilde pazarlamak isteyen firmalar, bu ürünlerin çevre dostu olma özelliklerini de öne çıkarak iyi bir tanıtım olanağı yakalamaktadırlar.

Mag Çanta, hem hazır hem de kişilerden gelen taleplere göre uyarlanabilir tasarımlar üretmeye devam etmektedir. Ayrıca sadeliği sevenler ya da kendi tasarımlarını çanta üzerine uygulamak isteyenler için baskısız bez çanta seçenekleri de bulunmaktadır. Bu alanda on yıllık bir tecrübesi bulunan Mag Çanta kısa zamanda büyümüş ve sektöre yön veren firmalar arasında girmiştir.

“Bez Sırt Çantası Fiyatları”

Bez sırt çantalarında bazı standart ölçüler de vardır. Bunlar belirlenirken, ürünlerin kullanım alanlarının hesaba katıldığını da belirtmeden geçmek olmaz. Bu çantalar kitap dostudur. Pek çok günlük eşyayı taşıyabilmektedir. Bunlar arasında makyaj malzemeleri, cep telefonları, şarj cihazları, akıllı saatler gibi elektronik cihazlar, hediyelik eşyalar ve ambalajlı yiyecek, içecek ürünleri sayılabilir.

Bu çantaların yapımında kullanılan standart ölçüler şöyledir:

 • 32 cm x 45 cm
 • 35 cm x 40 cm
 • 30 cm x 35 cm

Bu çantaların askıları kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Ayrıca çeşitli renklerde satışa sunulmaktadır.

Fiyatı etkileyen ilk etken, çantanın boyutudur. Kullanılacak kumaş oranının artması, tahmin edileceği üzere maliyeti de arttıracaktır. Diğer bir faktör ise çantanın imalatında kullanılacak olan kumaşın renkli olup olmayacağıdır. Çünkü bu durumda çantaya renk vermesi için kullanılacak olan su bazlı tekstil boyalarının maliyetleri de eklenecektir.

Büzgülü çanta için de baskılı ve baskısız seçenekler mevcuttur. Verilen yüksek çözünürlüğe sahip tasarım dosyası, istenen boyut ve renklerde çanta üzerine uygulanabilir. Satın alınacak bez sırt çantası miktarı, yapılacak baskının türü gibi etmenler de fiyatta değişiklikler yaratabilir.

Siparişini vermeyi planladığınız çanta modelleri için fiyat bilgisine ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bez Çanta Yapımı

Bez çanta yapımı aslında önemli bir deneyim ve bilgi gerektirmektedir. Çünkü estetik açıdan göze hitap etmeyen ya da kolaylıkla yırtılabilen bez çantalar insanları bu üründen uzaklaştırabilmektedir. Bu çantalar normalde uzun süreler boyunca kullanılabilmelidir. Bez çantaların bazı avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Defalarca kullanılabilir.
 • Tek kullanımlık ürünler için tekrar tekrar imalat masrafı gerekmektedir ve çevreyi kirletmektedir. Bez çantalar, bu durumun önüne geçebilir.
 • Plastik kirliliğini azaltabilir.
 • Naylon poşetteki veya torbalardaki zayıflık yoktur. Ömrü uzundur.

Bez çanta üretiminde önce kullanılacağı amaç belirlenir. Örneğin hem taşıma hem de baskı yapılabilme gibi. Bu senaryoda çantanın hem belli bir ölçüde taşıma kapasitesi sunması hem de farklı tasarımları hoş bir şekilde sergileyebilmesi gerekmektedir. Sonrasında uygun kumaşın seçimi yapılır. Dikiş tekniği belirlenir ve üretim başlar. En sonunda da satışa sunulur.

Kumaş Çanta Modelleri

Her bez çanta belli bir kumaştan üretilmektedir. Bu kumaşların bu kadar çeşitli olmasının sebebi, kullanım alanlarının da çeşitliliğinden meydana gelmektedir. Kumaş çantalar, çok fonksiyonlu ürünler olmaları ve eskimeyen aksesuarlar olarak görülmeleri nedeniyle oldukça yaygın ürünlerdir. Kolayca katlanabilirler, saklanabilirler ve yıkanabilirler.

En fazla talep edilen bez çanta modelleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Atlet tipi bez market poşeti
 • Dikişli fuar çantası
 • Dikişli laminasyonlu nonwoven çanta
 • Kulplu alttan körüklü bez torba
 • Parlak laminasyonlu bez poşet

Görüleceği üzere kumaş çantalarda her bir kumaş türünün kendine özgü özellikleri ve faydaları vardır. Kumaş çanta çeşitleri genel olarak dört farklı kumaş tipi kullanılarak imal edilirler. Bunlar:

 • Nonwoven kumaş çantalar
 • Ham bez çantalar
 • İmperteks kumaş çantalar
 • PP Woven çantalar

Bu kumaşların yapıları birbirlerinden farklıdır. Dolayısıyla özellikleri de farklılık göstermektedir.

Bez Çanta Modelleri Nasıl Yapılır?

Bir bez çanta ürüne yönelik talepleri en çok etkileyen iki unsur: işlevsellik ve estetik görüntüdür. Sadece fonksiyona odaklanan bir çanta taşımada rahatlık sunsa da göze çok fazla hitap etmeyebilir. Sadece şık görünmesi için tasarlanan bez torbalar ise işlevselliğe önem verilmediğinden kullanıcıyı yine memnun etmeyecektir. Çünkü kolay yırtılabilir, taşıma kapasitesi düşük çantalar olarak karşımıza çıkacaktır.

Promosyon bez çanta modelleri ise bugün oldukça yaygın bir kullanım sahasına sahiptir. Bezden imal edilen doğal çantalar, işletmeler tarafından reklam amacıyla kullanıldığında oldukça etkili olma potansiyeline sahiptir.

Promosyon bez çanta modelleri üzerinde farklı baskı yöntemleri kullanılarak oluşturulan tasarımlar, şirketleri veya bireyleri göz önüne çıkartmaktadır. Bu da iyi bir reklam potansiyeli sunmaktadır.

Çanta Yapımı

Bez çantaların imal sürecinden daha önce bahsetmiştik. Şimdi de çanta çeşitlerine göre ayrı ayrı inceleyelim.

Nonwoven kumaş, örme veya dokuma işlemi olmaksızın liflerin iç içe bağlanması yöntemiyle üretilir. İstenilen boyutlara getirilmeye müsait olduğundan market çantası, fuar veya kongre promosyon çantası, sırt çantası, eczane çantası, taşıma çantası gibi çok geniş bir çeşitlilikteki alanlarda kullanılabilir.

İmperteks çanta, suyu kendi yüzünden itebilen %100 polyester kumaştan imal edilmiştir. Hidrofobik malzeme kullanılmıştır. Bu çantaların üzerine yapılabilecek baskılar oldukça canlı ve net görünmektedir. Bu yüzden tasarım severler için oldukça uygun bir çantadır. İmperteks adıyla bilinen bu çantanın, el çantası veya ip büzgülü sırt çantası gibi farklı çeşitleri de mevcuttur.

Ayrıca imperteks çantalar su geçirmemektedir. Bu yönleriyle suyla temas ihtimalinin olduğu pek çok alanda kullanılmaya uygundur. Örneğin yağmurlu ve karlı havalar, plajlar, sahil kenarları gibi.

Koton veya ham bez çanta, tamamıyla doğal kumaşlardan üretilen çanta modelidir. Sadeliği sevenler ve kaliteli kumaş baskısına önem verenler için ideal çantalardır. En çok tercih edilen bez çanta modelleri arasında yer almaktadır.

PP woven çanta, dokunmuş polipropilen kumaştan yapılan, dayanıklılığı oldukça yüksek olmasına rağmen uygun fiyatıyla dikkat çeken bir modeldir. Doğal ve çevre dostu çanta modellerinden yalnızca biridir. Bu model için tasarım bez çantaya uygun değildir. Bu yüzden baskı isteniyorsa çantaya laminasyon yapılması gerekmektedir.

Mag Çanta, tercihte bulunduğunuz ürün hakkında vereceğiniz her bir detayı dikkatle not almaktadır. Çanta imalatımız hakkında detaylı bilgi almak ya da sipariş talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Web sitemizden iletişim adreslerimizi bulabilirsiniz.

devamını okuyun...

Bez çantalar, üretim açısından organik malzemeler ile yapılan ve dokuma usulüyle imâl edilen ürünlerdir. Bu özelliği sayesinde hem küresel çevre temizliği açısından önemli hem de organik doğasıyla birlikte insan sağlığı üzerinde olumsuz etki barındırmaması sebebiyle kıymetli olmaktadır.

Üstelik bez çantalar sık ve kaliteli bir şekilde dikilebilen, yüksek taşıma kapasitesi sunabilen, oldukça şık görünen modeller içermektedir.

Mag Çanta; kişi, kurum ya da herhangi bir organizasyonun tanıtımına katkıda bulunması için bez çanta modelleri söz konusu olduğunda geniş ürün yelpazesi sunma kapasitesine sahiptir. Çünkü kullanıcı talepleri çok çeşitlidir ve promosyon amacı ile potansiyel müşterilere sunulacak bez çantalar beklentileri fazlasıyla karşılayacak kadar farklı modellerde üretilmelidir.

İşte çanta üreticisi Mag, bunun farkında olarak yürüttüğü üretim programında müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına hızlı bir şekilde devam etmektedir.

Bez Çanta Modelleri Toptan

Bez çantalara hem perakende hem de toptan şekilde satın alarak sahip olabilirsiniz. Bez çanta kullanım alanları her geçen gün arttığından farklı proje ve çalışmalarda kullanabilirsiniz! Örnek olarak; gündelik kullanım açısından satın alabileceğiniz ürünler olabildiği gibi aynı zamanda ticari çalışmalar için de seri üretimde çok sayıda sipariş verebilirsiniz.

Mag Çanta bu hizmetler içerisinde toptan ham bez çanta, toptan bez çanta satışları ile çalışmalarına devam etmektedir. Siz de promosyon ürünlerinizin, reklam çalışmalarınızın ya da kişiselleştirilebilir ürünlerinizin baskısını bez çanta üzerinde sergilemek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mag Çanta; bez çanta satışları hakkında yılların verdiği tecrübe ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır. Öncelikli olarak çanta satın alımında dikkat edilmesi gereken bütün detayları sizlere sunmaktadır. Bu aşamada talepleriniz ve kullanım amacınız doğrultusunda; çanta dikim hammaddesi, dikiş tarzı, kullanılacak aksesuarlar ve çanta ölçüleri gibi detayların tespit edilmesi önemlidir.

Bu aşamanın ardından talep ettiğiniz ürünlerin baskı özellikleri dikkate alınır ve bez çanta modelleri arasından net tercih yapılır. Siparişin onaylanması ile devam eden süreç sonunda seri üretime başlanır ve çantalarınız tarafınıza teslim edilir.

Bez Çanta Modelleri Ankara

Ankara ilinde faaliyetlerini ve üretimlerini gerçekleştiren Mag Çanta, kişilerin ya da kurumların ihtiyaç duyacakları, aklınıza gelebilecek tüm bez çanta çeşitlerinin imalatını yapmaktadır. Üstelik müşterilerin talepleri doğrultusunda istenilen boyutta, renkte ve dikim özelliklerinde ürünler geliştirmek de mümkündür.

Mag, “doğada iz bırakmıyoruz” sloganı ile çıktığı yolda, dayanıklı, geri dönüşüme uygun, çevreci ürünler tasarlamaktadır. Mag Çanta kuruluşunun ardından çok kısa sürede bez çanta ve ambalaj sektörlerinde tanınmış, ilkeli bir firma olarak öne çıkmıştır.

Mag Çanta bugün, tanınmış ve kalitesiyle ünlü birçok marka için üretim gerçekleştirmektedir. Bunlar arasında özel şirketler, belediyeler ve bakanlıklar gibi devlet kurumları, siyasi partiler, savunma sanayi kurumları, tekstil firmaları, gıda alanında faaliyet gösteren firmalar, UNICEF gibi uluslararası kuruluşlar bulunmaktadır. Birkaç örnek vermek gerekirse SGK, Ankara Büyükşehir Belediyesi, PTT, Türk Traktör, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, MKE, Türk Kızılayı, Ege Üniversitesi sayılabilir.

Bez Sırt Çanta Modelleri

Bir bez çanta olarak günlük eşyalarınızı sırtınızda taşırken doğa dostu bir ürün kullanmanız için tasarlanmıştır. Ayrıca sırttan görünüm bazı firmalar için tercih sebebi olmaktadır. Çünkü bu sayede firma isimleri ve sloganları daha net ve büyük olacak şekilde görünebilmektedir. Özetle bez sırt çantalar,

 • Kişiler tarafından rahat bir kullanım ve taşıma amacıyla
 • Kurum ve kuruluşlar tarafından reklam amacıyla
 • Butik mağazalar tarafından kendi tasarımlarını uygulayıp satışa çıkarmak amacıyla

Talep görmekte ve üretilmektedir. Bu sırt çantaların kullanımı rahattır. Genellikle sağlam kumaştan üretilmişlerdir. Marketler, hediye dükkanları, promosyon ürün satıcıları, tasarım ürünlerinin satıldığı butik dükkanlar gibi mekanlarda bu tür çantaları sıkça görmekteyiz.

Özetle bu sırt çantaları neredeyse her sektöre uygun bir malzeme olarak dikkat çekmektedir. Markalarını, müşterilere ve genel anlamda topluma etkili bir şekilde pazarlamak isteyen firmalar, bu ürünlerin çevre dostu olma özelliklerini de öne çıkarak iyi bir tanıtım olanağı yakalamaktadırlar.

Mag Çanta, hem hazır hem de kişilerden gelen taleplere göre uyarlanabilir tasarımlar üretmeye devam etmektedir. Ayrıca sadeliği sevenler ya da kendi tasarımlarını çanta üzerine uygulamak isteyenler için baskısız bez çanta seçenekleri de bulunmaktadır. Bu alanda on yıllık bir tecrübesi bulunan Mag Çanta kısa zamanda büyümüş ve sektöre yön veren firmalar arasında girmiştir.

“Bez Sırt Çantası Fiyatları”

Bez sırt çantalarında bazı standart ölçüler de vardır. Bunlar belirlenirken, ürünlerin kullanım alanlarının hesaba katıldığını da belirtmeden geçmek olmaz. Bu çantalar kitap dostudur. Pek çok günlük eşyayı taşıyabilmektedir. Bunlar arasında makyaj malzemeleri, cep telefonları, şarj cihazları, akıllı saatler gibi elektronik cihazlar, hediyelik eşyalar ve ambalajlı yiyecek, içecek ürünleri sayılabilir.

Bu çantaların yapımında kullanılan standart ölçüler şöyledir:

 • 32 cm x 45 cm
 • 35 cm x 40 cm
 • 30 cm x 35 cm

Bu çantaların askıları kolaylıkla ayarlanabilmektedir. Ayrıca çeşitli renklerde satışa sunulmaktadır.

Fiyatı etkileyen ilk etken, çantanın boyutudur. Kullanılacak kumaş oranının artması, tahmin edileceği üzere maliyeti de arttıracaktır. Diğer bir faktör ise çantanın imalatında kullanılacak olan kumaşın renkli olup olmayacağıdır. Çünkü bu durumda çantaya renk vermesi için kullanılacak olan su bazlı tekstil boyalarının maliyetleri de eklenecektir.

Büzgülü çanta için de baskılı ve baskısız seçenekler mevcuttur. Verilen yüksek çözünürlüğe sahip tasarım dosyası, istenen boyut ve renklerde çanta üzerine uygulanabilir. Satın alınacak bez sırt çantası miktarı, yapılacak baskının türü gibi etmenler de fiyatta değişiklikler yaratabilir.

Siparişini vermeyi planladığınız çanta modelleri için fiyat bilgisine ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bez Çanta Yapımı

Bez çanta yapımı aslında önemli bir deneyim ve bilgi gerektirmektedir. Çünkü estetik açıdan göze hitap etmeyen ya da kolaylıkla yırtılabilen bez çantalar insanları bu üründen uzaklaştırabilmektedir. Bu çantalar normalde uzun süreler boyunca kullanılabilmelidir. Bez çantaların bazı avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Defalarca kullanılabilir.
 • Tek kullanımlık ürünler için tekrar tekrar imalat masrafı gerekmektedir ve çevreyi kirletmektedir. Bez çantalar, bu durumun önüne geçebilir.
 • Plastik kirliliğini azaltabilir.
 • Naylon poşetteki veya torbalardaki zayıflık yoktur. Ömrü uzundur.

Bez çanta üretiminde önce kullanılacağı amaç belirlenir. Örneğin hem taşıma hem de baskı yapılabilme gibi. Bu senaryoda çantanın hem belli bir ölçüde taşıma kapasitesi sunması hem de farklı tasarımları hoş bir şekilde sergileyebilmesi gerekmektedir. Sonrasında uygun kumaşın seçimi yapılır. Dikiş tekniği belirlenir ve üretim başlar. En sonunda da satışa sunulur.

Kumaş Çanta Modelleri

Her bez çanta belli bir kumaştan üretilmektedir. Bu kumaşların bu kadar çeşitli olmasının sebebi, kullanım alanlarının da çeşitliliğinden meydana gelmektedir. Kumaş çantalar, çok fonksiyonlu ürünler olmaları ve eskimeyen aksesuarlar olarak görülmeleri nedeniyle oldukça yaygın ürünlerdir. Kolayca katlanabilirler, saklanabilirler ve yıkanabilirler.

En fazla talep edilen bez çanta modelleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Atlet tipi bez market poşeti
 • Dikişli fuar çantası
 • Dikişli laminasyonlu nonwoven çanta
 • Kulplu alttan körüklü bez torba
 • Parlak laminasyonlu bez poşet

Görüleceği üzere kumaş çantalarda her bir kumaş türünün kendine özgü özellikleri ve faydaları vardır. Kumaş çanta çeşitleri genel olarak dört farklı kumaş tipi kullanılarak imal edilirler. Bunlar:

 • Nonwoven kumaş çantalar
 • Ham bez çantalar
 • İmperteks kumaş çantalar
 • PP Woven çantalar

Bu kumaşların yapıları birbirlerinden farklıdır. Dolayısıyla özellikleri de farklılık göstermektedir.

Bez Çanta Modelleri Nasıl Yapılır?

Bir bez çanta ürüne yönelik talepleri en çok etkileyen iki unsur: işlevsellik ve estetik görüntüdür. Sadece fonksiyona odaklanan bir çanta taşımada rahatlık sunsa da göze çok fazla hitap etmeyebilir. Sadece şık görünmesi için tasarlanan bez torbalar ise işlevselliğe önem verilmediğinden kullanıcıyı yine memnun etmeyecektir. Çünkü kolay yırtılabilir, taşıma kapasitesi düşük çantalar olarak karşımıza çıkacaktır.

Promosyon bez çanta modelleri ise bugün oldukça yaygın bir kullanım sahasına sahiptir. Bezden imal edilen doğal çantalar, işletmeler tarafından reklam amacıyla kullanıldığında oldukça etkili olma potansiyeline sahiptir.

Promosyon bez çanta modelleri üzerinde farklı baskı yöntemleri kullanılarak oluşturulan tasarımlar, şirketleri veya bireyleri göz önüne çıkartmaktadır. Bu da iyi bir reklam potansiyeli sunmaktadır.

Çanta Yapımı

Bez çantaların imal sürecinden daha önce bahsetmiştik. Şimdi de çanta çeşitlerine göre ayrı ayrı inceleyelim.

Nonwoven kumaş, örme veya dokuma işlemi olmaksızın liflerin iç içe bağlanması yöntemiyle üretilir. İstenilen boyutlara getirilmeye müsait olduğundan market çantası, fuar veya kongre promosyon çantası, sırt çantası, eczane çantası, taşıma çantası gibi çok geniş bir çeşitlilikteki alanlarda kullanılabilir.

İmperteks çanta, suyu kendi yüzünden itebilen %100 polyester kumaştan imal edilmiştir. Hidrofobik malzeme kullanılmıştır. Bu çantaların üzerine yapılabilecek baskılar oldukça canlı ve net görünmektedir. Bu yüzden tasarım severler için oldukça uygun bir çantadır. İmperteks adıyla bilinen bu çantanın, el çantası veya ip büzgülü sırt çantası gibi farklı çeşitleri de mevcuttur.

Ayrıca imperteks çantalar su geçirmemektedir. Bu yönleriyle suyla temas ihtimalinin olduğu pek çok alanda kullanılmaya uygundur. Örneğin yağmurlu ve karlı havalar, plajlar, sahil kenarları gibi.

Koton veya ham bez çanta, tamamıyla doğal kumaşlardan üretilen çanta modelidir. Sadeliği sevenler ve kaliteli kumaş baskısına önem verenler için ideal çantalardır. En çok tercih edilen bez çanta modelleri arasında yer almaktadır.

PP woven çanta, dokunmuş polipropilen kumaştan yapılan, dayanıklılığı oldukça yüksek olmasına rağmen uygun fiyatıyla dikkat çeken bir modeldir. Doğal ve çevre dostu çanta modellerinden yalnızca biridir. Bu model için tasarım bez çantaya uygun değildir. Bu yüzden baskı isteniyorsa çantaya laminasyon yapılması gerekmektedir.

Mag Çanta, tercihte bulunduğunuz ürün hakkında vereceğiniz her bir detayı dikkatle not almaktadır. Çanta imalatımız hakkında detaylı bilgi almak ya da sipariş talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Web sitemizden iletişim adreslerimizi bulabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.