Cerrahi yüz maskesi küresel anlamda kullanılması zorunlu ve koronavirüs pandemisiyle mücadelede en etkili savunmalardan biri haline gelen ekipmanlar arasında. Daha önce lösemi maskesi olarak sıklıkla kullanılan ve parçacık yoluyla bulaşan virüslerden koruma sağlayan maskeleri herkesin kullanması öneriliyor.

Cerrahi yüz maskesi belirli kriterleri sağlamak zorundadır. Aksi takdirde koruma sağlamaz, hatta bireyleri virüse karşı daha savunmasız bir konuma sokabilir. Kumaş maske ve N95 maske gibi farklı korunma seçenekleri de mevcuttur. Fakat genel halkın kullanımı için en doğru olan cerrahi maske seçeneğidir.

Cerrahi Yüz Maskesi Özellikleri

Cerrahi yüz maskesi tamamen steril bir ortamda, el değmeden üretilmelidir. Mag Çanta’nın ileri teknolojiye sahip otomasyon sistemi, cerrahi maske toptan imalatı için gerekli tüm hijyenik koşulları sağlamaktadır.

Üretmekte olduğumuz kulaktan bağlamalı cerrahi maske özellikleri şunlardır:

  • Aerosollerden, spreylerden ve sıvılardan da koruyan çok ince patojenlere karşı %95 oranında filtrasyon sağlamaktadır.
  • Yüzü sıkıca saran lastikleri ve burun teli, hem koruma hem de konfor sağlar.
  • İçerisinde 50 adet maske bulunan paketlerimiz içerisinde, isteğe bağlı olarak birli, beşli ya da onlu ambalajlarla gönderim yapabilmekteyiz. Bu sayede 3 katlı cerrahi maske güvenle kullanılabilir.
  • Firmamız ulusal ve uluslararası tüm standartlara uyum sağlamıştır. İlgili sertifikalarımıza “Kalite Belgelerimiz” sayfasından ulaşılabilir.

Uzun süredir cerrahi maske N95 maskelerle karşılaştırılmakta, iki ürünün de eksileri ve artıları konuşulmaktadır. Sizler için bu iki maske türünün özelliklerini karşılaştırdık.

Cerrahi Maske N95 Maske Karşılaştırması

Cerrahi Maske N95 Maske
Kullanım amacı Sıvıya dayanıklıdır ve kişiyi büyük damlacıklara veya tehlikeli solunum emisyonlarına karşı korur. Kişinin daha az partiküle maruz kalmasını sağlar. Daha fazla damlacığı filtre eder.
Yüze oturma şekli Sıkı Daha sıkı
Kullanıcı kontrolü Gerek yok Filtrenin her seferinde kontrol edilmesi gerekir.
Filtrasyon Solunum cihazı değildir fakat belirli düzeydeki partiküllere karşı korur. Solunum cihazı kategorisinde olduğu için her türlü partiküle karşı korur.
Sızıntı Uygun şekilde takıldığında ve kullanıldığında sızıntı yapmaz Uygun şekilde takıldığında ve kullanıldığında sızıntı yapmaz

Hangi Tip Maske Kullanmalıyız?

Unutulmamalıdır ki N95 maskeler sağlık çalışanlarına ayrılması gereken ürünlerdir. Piyasadaki N95 maske sayısını azaltmamak için genel halkın cerrahi yüz maskesi kullanması tavsiye edilir. Gerektiğinde siperlik de kullanılarak ekstra koruma sağlanabilir.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.