Büzgülü bez çanta hem sırt çantası formatında hem de kese formatında kullanılan şık, pratik ve ucuz bir üründür. Polyester içermeyen dokusu sayesinde doğal bir his vermektedir. Sağlam olması da bu çantaların pek çok farklı alanda kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Büzgülü bez çanta aslında çok eskilerden beri kadın aksesuar sektöründe rağbet gören büzgülü çanta modelinin farklı bir versiyonudur. Büzgülü çantalar, ağız kısmına geçirilen bir ip sayesinde büzülerek kapatılan, kullanımı kolay çantalardır. Ham bezden imal ediliyor olması, çevreye duyarlı bireylerin daha çok tercih edilmesine sebebiyet vermiştir.

Büzgülü Bez Çanta Özellikleri

İp büzgülü bez çanta çok uzun süre boyunca kullanılabilir. Kumaşın yapısı, zararlı bakterilerin barınmasına izin vermez. Organik materyalden üretilmiş olduğu için çevreye zarar vermez. Hem işlevseldir hem de zarif ve şık bir tasarıma sahiptir. Bu çantaların baskısız versiyonları da kolaylıkla bulunabildiği için, istediğiniz bir tasarımı çantaya uygulatıp aksesuarınızı kişiselleştirebilirsiniz. İp büzgülü bez sırt çantası sapı boya ve kiloya göre ayarlanabilir olduğu için her ihtiyaca kolayca uyum sağlamaktadır.

Dokunma şekline göre farklılıklar gösteren büzgülü bez çanta sık dokunmuş kumaştan yapılmışsa içine göstermez. Basit ve sade bir tasarımı olduğu için çeşitli eklentiler yapabilirsiniz. İç veya dış kısmına ekstra cep dikebilir, çantanızı daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

İp Büzgülü Bez Çanta Ebatları

İp büzgülü çanta farklı dokuma işlemlerine göre ayrıldığı gibi farklı kullanım alanları ve ebatlara göre de ayrılmaktadır. Dokuma bakımından

  • 46 tel veya
  • 42 tel olabilmektedir.

Özel dikim siparişi verildiğinde istenilen her ebatta olabilen bez çantaların piyasada daha sık ve hazır bulunabilen standart ebatları vardır. Bu ebatlar şöyledir:

  • 32 cm X 45 cm
  • 35 cm X 40 cm
  • 25 cm X 35 cm
  • 30 cm X 40 cm
  • 10 cm X 12 cm

Bu çantaların en küçük versiyonu, küçük market alışverişlerinde kullanılmak üzere kullanılabilir ve genelde büzgülü bez kese olarak adlandırılır.

Bez Çanta

Büzgülü Çanta Baskı Yapımı

Almış olduğunuz baskısız büzgülü bez çanta için dilediğiniz tasarımın, fotoğrafın ya da yazının baskısını yaptırabilirsiniz. Baskısı yapılacak görselin yüksek çözünürlükte ve CMYK renklerinde olması, baskının daha kaliteli çıkmasını sağlayacaktır. Bilindiği üzere, bilgisayar ve telefon ekranlarının renk düzeni RGB iken, basılı materyallerin renk düzeni CMYK şeklinde olmaktadır. Yapılacak tasarımın basılı materyale uygun olması için tasarımın CMYK olarak yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde, çok küçük oranlarda da olsa renklerin baskıda farklı tonlarda çıkabilmesi muhtemeldir.

Bez çantaya farklı teknikler kullanılarak baskı yapılabilmektedir.

  • Serigrafi baskı: Su bazlı tekstil boyası ve serigrafi aleti kullanılarak yapılan baskı türüdür.
  • Emprime baskı: Genelde vektörel tasarımlara daha uygun olan ve yüksek adetli baskılar için kullanılır.
  • Transfer baskı: Yapılacak baskının transfer kağıdına basılması, daha sonrasında da farklı kimyasallara bulanarak çantaya sıcak press uygulanması sonucu elde edilen baskı türüdür.
Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.