Çift Kat Meltblown Maske

Çift kat meltblown maske yeni nesil cerrahi maske grubuna ait ve 4 farklı katmandan oluşan bir yüz maskesidir. Covid – 19 pandemisine önlem olarak alınabilecek tedbirlerden olan maske kullanımı kadar kullanılan maskenin kalitesi de önemlidir.

Çift kat meltblown maske 2 farklı kumaş türü ve 4 farklı katmandan oluşan maskelerdir. Bu maskelerin koruyuculuk ve partikül filtrasyonu klasik 2 katlı maskelere göre daha yüksektir. Bunun sebebi maskelerde daha fazla koruyucu katman kullanılması ve daha iyi bir tasarıma sahip olmasıdır.

Cerrahi Çift Kat Meltblown Maske

Cerrahi maske maske kat katlı? Veya en iyi cerrahi maske markaları hangisi? Gibi sorular, Corona virüsün etkisinin tüm dünyada görülmesiyle birlikte hayatımıza girmiştir. Daha önceki dönemlerde sadece tıbbi alanlarda kullanılmak amacıyla tasarlanan cerrahi maskeler artık günlük hayatımızın bir parçası oldu. Bu hususta tüm toplumunun maske kullanması çok önemlidir. Fakat maske takılması kadar takılan maskenin koruyuculuğu ve kalitesi de önemlidir. Bu yüzden tıbbi maske temininde maskenin hangi üretici tarafından üretildiğine mutlaka dikkat edilmelidir.

Klasik cerrahi maskeler pandemiden önceki dönemlerde genelde 2 katlı veya 3 katlı olacak şekilde tasarlanmaktaydı. Bu haliyle yaklaşık %96 ile %98 arasında değebilen bir koruyuculuk sağlamaktaydı. Fakat günümüzde üretilmeye başlanan yeni nesil 4 katlı maskelerin filtrasyon işlemi gören meltblown katman sayısı artırılmıştır. 4 katlı maskelerde iki kat spunbond kumaş, iki kat da meltblown kumaş kullanılmaktadır. Bu sayede maskenin koruyuculuk oranı en az en az %98’e kadar yükseltilmiş bulunmaktadır. Yeni nesil cerrahi maskelerde bu kumaşların kullanım sebebi iki kumaş türünün de özel olarak imal edilmesi ve filtrasyon oranlarının oldukça yüksek olmasıdır.

4 Katlı Cerrahi Maske

4 katlı maskeler eski tip cerrahi maskelere göre koruma ve bakteri/virüs filtrasyon yeteneği daha fazla geliştirilmiş yüz maskesi türüdür. Pandemi şartlarında sosyal hayatın tüm aşamalarında maske takılması zorunludur. Cerrahi maskeler hem kullanım rahatlığı sunması hem de tek kullanımlık olduğu için oldukça hijyenik maskelerdir. Gün içerisinde kolayca takılıp çıkartılabilen cerrahi maskeler koruyuculuk açısından solunum maskelerine göre daha az koruyuculuğa sahipti. Fakat günümüz teknolojik imkânlarının kullanılmasıyla birlikte artık daha yüksek koruyuculuğa sahip 4 katlı cerrah maskeler üretilebilmektedir.

4 katlı cerrahi maskelerin kullanıcıyı koruma oranı yükseltilmiştir. Bu maskeler toplam 4 farklı katmandan oluşur. Bu katmanlardan iki tanesi spunbond kumaştan iki tanesi de meltblown kumaştan imal edilmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği cerrahi maske standartlarında bir katman meltblown kumaş kullanılması zorunludur. Fakat yeni nesil 4 katlı maskelerde iki katman meltblown kumaştan imal edilmektedir. Bu da maskenin koruyuculuk oranını en az %98’e kadar yükseltebilmektedir.

Kaliteli 4 Katlı Cerrahi Maske Markaları

Cerrahi maske markaları veya en iyi medikal maske markaları gibi tabirler çoğumuzun hayatına Corona virüsle birlikte girmeye başladı. Küresel pandeminin başlamasıyla birlikte tüm dünyada cerrahi maske talebi oluşmaya başladı. Eski maske üreticileri gelen talepleri karşılayamayınca yeni maske üreticileri çıktı. Fakat bu üreticilerin birçoğu gerekli standartlara sahip olmayan, kalitesiz ürün çıkartan üreticiler oldu. Bu maskelerin herhangi bir koruyuculuğu olmadığı gibi takan kişinin daha kolay bir şekilde virüsü kapmasına da sebep olabilmektedir.

Şu an piyasada kaliteli cerrahi maske üreten bazı markalar bulunmaktadır. Bu markalardan bir tanesi de Mag Çanta’dır. Firma, pandeminin başlamasıyla birlikte kısa sürede teknolojik altyapısını kurmuştur. Cerrahi maske üretimi için gerekli gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarını, TS EN 14683 standardına ve CE belgesini almıştır. Firmanın ürettiği tüm cerrahi maskeler Sağlık Bakanlığı tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır. Yeni nesil cerrahi maske, 3 katlı cerrahi maske, 4 katlı cerrahi maske veya N95 maskesi gibi maske ihtiyaçlarınızda Mag Çanta’yı güvenle tercih edebilirsiniz.

Çift Katlı Meltblown Maske Fiyatı

Orijinal 4 katlı meltblown maske yorumları genellikle kullanan kişilerin oldukça memnun olduğu yönündedir. Çünkü; 4 katlı maskelerde filtrasyonu sağlayan kumaş katmanları çift olarak kullanılmıştır. Olası virüs ve bakteri bulaşlarında en az %98’e kadar koruma sağlayabilmektedir. Çift katlı meltblown cerrahi maske fiyatları ve sipariş bilgisi için Mag Çanta ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Piyasadaki en kaliteli ve uygun fiyatlı yeni nesil cerrahi maskeler için firmaya ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.