Geri Dönüştürülebilir Bez Çanta

Geri dönüştürülebilir bez çanta tümüyle doğal malzemeler kullanılarak üretilen, doğaya ve çevreye zarar vermeyen, geri dönüşüm özelliğine sahip bir ürün kategorisidir. Doğada, plastik malzemelere kıyasla çok daha çabuk çözünerek parçalanan bu çantalar “çevre dostu” olmalarıyla bilinirler.

Geri dönüştürülebilir bez çanta ürünleri, çevre hassasiyeti yüksek kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sürdürülebilir yaşam alanları için bir zorunluluk olan dönüştürülebilen ürünler, “sıfır atık” hedefine ulaşma noktasında oldukça önemli bir kilometre taşıdır. “Recyclable bags” pek çok alanda kullanılabilen, üzerine baskı yapılabilen ürünlerdir. Çoğunlukla “alışveriş çantası “ olarak değerlendirilse de pek çok kullanım alanına sahiptir.

Geri Dönüştürülebilir Hediye Bez Çanta

Geri dönüştürülebilir bez çantaların faydaları hem yaşadığımız çevre hem de kullanıcılar için son derece kritiktir. “Geri dönüşümlü bez çanta” ürünleri aynı zamanda iyi bir hediye seçeneğidir. Bu çantalar, üzerlerine özel tasarımların basılmasına oldukça uygundur. Sevdiklerinize, arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz gibi pek çok alanda kullanabilirsiniz.

Geri dönüşüm bez çanta” modelleri, çeşitli firmalar tarafından promosyon ürünü olarak da değerlendirilebilir. Böylelikle firmalar, fuar, konferans veya indirim günleri gibi etkinliklerde ziyaretçilere geri dönüşümlü çanta hediye ederek veya ürünlerini bu çantaların içinde satarak iyi bir tanıtım olanağı da yakalamış olurlar.

Toptan geri dönüşümlü çantalar seçeneği ile uygun fiyata dayanıklı bez “çanta” alan firmalar, üzerlerine kendi logolarını, sloganlarını ve iletişim adreslerini basarak bunları dağıtabilmektedir. Böylelikle kullanıcılar dayanıklı bir taşıma ürününe sahip olacaklarından firmanın da prestiji ve bilinirliği artacaktır.

Geri Dönüştürülebilir Bez Çanta Nedir?

Geri dönüşüm, bir malzemenin tekrar kullanılarak aynı ürünün tekrar üretilebilmesi işlemidir. Tüketilen maddelerin yeniden kullanılabilecek hale getirilmesi, hammaddeye olan ihtiyacı da azaltacaktır. Sıfırdan imal etmektense aynı hammaddeyi tekrar kullanmak, malzemenin türüne göre değişen oranlarda enerji tasarrufu sağlar.

Gıda için geri dönüşüm çantaları genellikle ısıyı koruma amaçlı çeşitli yalıtım özelliklerini bünyesinde barındırır. Paketleme için geri dönüştürülebilir bez çanta ise çeşitli ürünlerin ambalajlanması için tercih edilen doğa dostu ürünlerdir. Geri dönüştürülebilir çanta markaları arasında “Doğada iz bırakmıyoruz” sloganıyla yola çıkan ve üretimlerinde hiçbir plastik madde kullanmayan Mag Çanta, toptan satış seçenekleriyle öne çıkmaktadır.

Peki plastik çanta geri dönüştürülebilir mi? Ne yazık ki plastik malzemelerin yalnızca çok çok küçük bir kısmı geri dönüştürülebilmektedir. Çünkü bu malzeme geri dönüşüm işlemi için uygun değildir. Bu da çevre kirliliğine yol açmaktadır. Plastik materyaller toplansa bile yalnızca belli koşullarda ve 1-2 kez dönüştürülebilirler. Doğada kaybolması ise binlerce yıl almaktadır.

Geri Dönüşüm Çanta Yapımı

Geri dönüşüm bez çanta nelerden yapılır? Çantalar pamuk, kanvas, nonwoven kumaş gibi pek çok malzemeden üretilebilir. Seri üretim çantalar, Mag Çanta gibi bir üretici tarafından yapılabilir. Ayrıca bazı butik işletmeler, toptan olarak çok sayıda uygun fiyata bez çanta satın alarak bunlar üzerine kendi tasarımlarını basarak satışlarını gerçekleştirmektedir.

Kağıt Çanta ürünleri de bir ölçüde geri dönüştürülebilmektedir. Ancak üretimleri sırasında bitkisel kaynaklara ihtiyaç olduğundan, bu da ağaç kesimi anlamına geldiğinden doğa dostu bir çözüm olduğu söylenemez. Dünyanın ve çevremizin kaynakları sınırlıdır, ancak buna rağmen insanların sınırsız gibi gözüken ihtiyaçları vardır. Bu şekilde devam edilmesi halinde dünyamız yükümüze uzunca bir süre dayanamayacak gibi görünmektedir.

Geri Dönüştürülebilir Bez Çanta Toptan

Alışveriş merkezleri, gibi ortamlar, bu çantaların kullanılabilmesi için son derece elverişlidir. “Ham bez” ya da “kanvas bez” gibi malzemeler, klasik plastik poşetlere kıyasla daha kullanışlı, dayanıklı ve şıktır. Farklı kumaş türlerinden imal edilen bez çantaların öne çıkan faydaları şu şekilde sıralanabilir;

  • Şık görünümleri, onların aynı zamanda bir aksesuar olarak da kullanımını gündeme getirmiştir.
  • Üzerine yapılan baskılarda insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan geleneksel kumaş boyaları tercih edilir. Böylelikle organizasyonların veya firmaların logoları çantalara basılabilir.
  • İstenildiği zaman elde veya makinede yıkanabilir.
  • Plastik poşetler tek kullanımlık olmak üzere tasarlanmıştır ve genellikle kolayca yırtılmaktadır. Bez çantalar ise uzun ömürlüdür. Çoğu durumda yıllarca kullanılabilir.

Üretimlerimiz esnasında bez çantaların boyutlarını ve malzeme özelliklerini, müşterilerimizin tam istediği şekilde ayarlıyoruz. Tasarımlı ya da tasarımsız toptan veya perakende satış seçeneklerimiz ile ürün çeşitlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.