Ham bez çanta kumaşı dendiğinde genelde herkesin aklına kanvas gelir. Fakat bez çanta yapımında kullanılan birçok kumaş türü vardır. Bu kumaşların hepsinin farklı özellikleri, artıları ve eksileri vardır. Dolayısıyla, her biri farklı kullanım alanları için ideal hale gelmektedir.

Ham bez çanta kumaşı konusundaki çeşitlilik, bez çantaların çok yönlü olmalarını sağlamaktadır. Bu sayede ister seyahatlerde, ister gündelik amaçlarla, ister promosyon ürün olarak kullanılabilirler. Hepsinin ortak noktası ise geri dönüştürülebilir, doğa dostu ve uzun süre kullanılabilen çantalar imal etmeye uygun kumaşlar olmalarıdır.

Ham Bez Çanta Kumaşı Çeşitleri

Birçok kumaş türünün ham bez çanta kumaşı olarak kullanılabileceğini ve her birinin kendine özgü avantajları olduğunu söyledik. Peki, bu kumaş türleri hangileridir? Bez çanta yapımında yaygın olarak kullanılan kumaş türlerine ve özelliklerine bir bakış atalım.

Ham Bez Çanta Fiyatları

1. Kanvas Bez Çantalar

Bu çantaların kumaşı, düz bir örgü kullanılarak pamuktan imal edilirler. Örgü tekniği sayesinde aşınmaya ve yırtılmaya karşı mukavemet sağlanmış olur. Kanvas, çok dayanıklı bir kumaş türü olduğu için, sadece bez çanta imalatında değil endüstriyel amaçlarla da sıkça kullanılırlar. Kanvas bez çantalar, ağır yük taşımak için idealdir.

Diğer özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

  • Sağlamlıklarına ek olarak esnek bir yapıya sahiptirler.
  • Uygun koşullarda yıkandıklarında herhangi bir yıpranma belirtisi göstermezler.
  • Hemen her baskı tekniğiyle olumlu sonuçlar alınabilir. Dijital ya da transfer baskı ve elde boyama işlemlerinin tamamı için uygundur.
  • Her ne kadar pamuktan imal ediliyor olsa bile pamuktan kanvas kumaş elde edilirken takip edilen süreçlerin çevre üzerinde etkisi vardır. Bu yüzden, bir kanvas çantayı en az 100 kez kullanmak gerekir.

2. Pamuk Bez Çantalar

Yenilenebilir bir kaynak olan pamuğu her gün giysilerimizde, havlularımızda ve daha birçok eşyamızda kullanıyoruz. Hipoalerjenik ve esnek yapısı, bu kumaşın kullanım alanlarını çeşitli hale getirmektedir.

  • Kanvasa göre daha pürüzsüz bir dokuya sahiptirler.
  • Tüm pamuklu giysilerle birlikte kolayca çamaşır makinesinde yıkanabilirler.
  • Pamuklu bez çantalar da kanvas çantalar kadar dayanıklıdırlar. Fakat alırken kumaşın kalınlığına dikkat etmek gerekmektedir.
  • Geri dönüştürülebilir ve doğa dostudurlar.
  • Baskı teknoloji kullanılarak üzerlerine istenilen tasarım uygulanabilir. Bu özellikleri, onları ideal promosyon ürünler haline getirmektedir.

3. Nonwoven PP Çantalar

Dokuma olmadan üretilen bu kumaşlar, kanvas ve pamuk çantalara göre daha dayanıklı çantalar imal edilebilmesine olanak tanır. Dokuma olmayan polipropilen çantalar %100 geri dönüştürülebilirdir ve çevre dostudur. Su bazlı tekstil boyalarıyla istenilen tasarım üzerlerine uygulanabilir.

4. Woven PP Çantalar

Bu kumaştan imal edilen çantalar genelde laminasyon işleminden geçerler. Laminasyon işlemi sayesinde su geçirmez ve çok dayanıklı hale gelirler. Bu çantalar canlı ve parlak bir görünüme sahiptir. Promosyon amaçlı, renkli tasarımlar için en iyi seçim woven pp çantalardır.

Bez Çanta

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.