Kanvas çanta son dönemlerin en moda ürünlerinden biri ve promosyon sektöründe popüler bir hale gelmiş durumda. Özellikle toptan fiyat avantajları sebebiyle tercih sebebi olan bu ürünlerin, aynı zamanda dayanıklı kumaştan üretiliyor olması da diğer bir tercih sebebi.

Kanvas çanta gündelik kullanıma çok uygun olmasının yanında, reklam çalışmaları için de elverişli bir üründür. Tasarımla ilgilenen ve kendi işini kurmak isteyen, sektöre yeni yeni girmeye çalışan gençler için de değerlendirilebilir.

Bu ürünler tamamen doğa dostu kumaştan üretilmektedir. Küresel iklim değişikliğinin gündemde olduğu son birkaç yıl içerisinde popüler hale gelmesi, yükselen duyarlılık dalgasının eseri olarak görülebilir.

Kanvas Çanta Ölçüleri

Kanvas çanta yapımı pek çok farklı boy ve ölçülerde gerçekleştirilebilmektedir. Piyasada standart bazı ölçüler bulunuyor olsa da yüksek adetli siparişlerde istenilen ölçülerde imalat mümkün. Burada unutmamak gereken nokta, tekstil sektörünün işleme mantığıdır. Tekstil sektörü, yüksek adetli siparişlerle üretim yapmaktadır. Ürün başına maliyetin düşük olması ve standart ölçü ve kanvas çanta modelleri dışında mal yaptırabilmek yüksek adetli siparişlerle mümkün olabilmektedir.

Piyasada standart kabul edilen çanta ölçüleri şu şekildedir:

  • 25 cm X 35 cm
  • 30 cm X 35 cm
  • 30 cm X 40 cm
  • 35 cm X 40 cm

Bazı modellerde 10 cm’lik ya da 8 cm’lik körük seçeneği de olabilmektedir. Çantanın taşıma kapasitesini arttıran körükler, daha ağır nesnelerin taşınabilmesine imkan sağlamaktadır.

Kanvas Çantaya Baskı Nasıl Yapılır?

Standart çanta ölçülerinde ya da özel siparişle Mag Çanta’nın uygun fiyat ve kaliteli ürün avantajlarından yararlanarak alacağınız çantalar için baskılı ve baskısız olmak üzere seçeneklerimiz vardır.

Kanvas çantalar, sektörde kullanılan her baskı teknolojisiyle olumlu sonuçlar alınabilecek kumaş yapısına sahiptir. Farklı baskı tekniklerinin düzgün bir şekilde uygulanabilmesi için farklı kriterler vardır. Baskıyı yapacak firmanın makine kalitesi de önemli bir değişkendir. Bazı makineler en fazla dört renk baskı yaparken bazıları iki renk yapmaktadır. Yüksek çözünürlük baskı dosyasını CMYK renk formatına uygun şekilde göndererek net bilgiyi almanız faydalı olacaktır.

Kanvas bez çanta modellerimize transfer baskı, emprime baskı, serigrafi baskı, süblimasyon baskı, DTG baskı gibi çeşitli teknolojiler kullanılarak baskı yapılabilir.

Bez Çanta

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.