Meltblown Maske Özellikleri

Meltblown maske özellikleri yapay bir kumaş türü olan meltblown kumaşı kullanılarak elde edilen maske türlerinin sahip olduğu özelliklerdir.

% 100 Polipropilen (PP) malzeme kullanılarak elde edilen meltblown maske özellikleri itibariyle yüksek koruyuculuğa sahip bir cerrahi maske türüdür.

Meltblown Maske Özellikleri Nelerdir?

Meltblown kumaşı, farklı teknolojiler kullanılarak elde edilen sentetik bir kumaş türüdür. Sentetik olmasından dolayı filtreleme gibi belli özellikler katılan bu kumaş türü daha çok maske ve eldiven gibi tıbbi malzemelerin üretiminde kullanılır.

Covid – 19 pandemisiyle birlikte tüm dünyada kullanım alanı ve tüketimi artan cerrahi maskeler için ideal bir kumaş türü olan meltblown kumaştan yapılan maskelerin kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Piyasada bulunan farklı kumaş türlerinden üretilen maske türlerine oranla koruyucu ve filtreleme özelliği yüksek olan nonwoven maske veya meltblown maske olarak bilinen cerrahi maskeler, corona virüse karşı alınabilecek etkili yöntemlerden biridir. Tüm sosyal ortamlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesiyle gün içerisinde maske kullanımı da artmaya başladı. Koruyuculuğu kadar rahatlığıyla da ön plana çıkan meltblown maskelerin sahip olduğu özellikler ise şu şekildedir:

  • Maskeler 3 katmandan oluşmaktadır
  • Maskelerin iç ve dış kısmı nonwoven kumaştan, iç kısmı polipropilen malzemeden üretilmiştir
  • Yüksek filtreleme özelliği sayesinde virüsleri, bakterileri, tozları ve küçük aerosol damlacıkları filtreler
  • Maskenin üst kısmında bulunan yumuşak tel ile maskenin yüze tam oturmasını sağlar
  • Kumaş yapısı sayesinde gerilmelere dayanıklıdır
  • Koruyucu özelliğine rağmen nefes alıp vermeyi sağlar
  • Diğer maske türlerine göre oldukça yüksek filtreleme ve koruma sağlar

Meltblown Maskede Mag Çanta Farkı

Biz Mag Çanta olarak, tüm toplumun sağlığını tehlike altına sokan Covid – 19 pandemisinin önlenmesine karşı etkili bir yol olan meltblown maske ihtiyacını karşılamak için gerekli tüm teknolojik altyapımızı kurmuş bulunmaktayız. Yeni nesil üretim imkânlarımızla elde ettiğimiz cerrahi maske türlerimiz ve diğer ürünlerimiz gerekli tüm sertifika ve kalite belgelerine sahiptir. Ürettiğimiz meltblown filtreli maskeler laboratuvar ortamında test edilip yetkili merciler tarafından onaylanmıştır.

Markanızın logosunun basılı olduğu, farklı modellerde, koruyuculuğu ve güvenilirliği yüksek maske çeşitlerimiz ve diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.