Promosyon Bez Çanta Kullanarak İşinizi Büyütmenin Yolları

Promosyon bez çanta işinizle veya markanızla ilgili tanıtım yapmanın en etkili yollarından biri olabilir. Üzerinde logonuzun, sloganınızın ve vermek istediğiniz mesajın yazılı olduğu bez çantalar, hedef kitlenizin markanızı anlamasına ve hatırlamasına yardımcı olur.

Promosyon bez çanta büyük ve küçük işletmelerin mesajlarını iletmek ve marka bilinirliğini arttırmak için sık kullandığı araçlardan biri haline geldi. Bunun en önemli sebebi, bez çantaların birer ifade aracına dönüşmüş olması. Çevreci duyarlılıklara sahip olduğunuzu söylemenin bir yolu haline gelmiş olması.

İş Fırsatlarını Arttırmak İçin Promosyon Bez Çanta Kullanın

Çeşitli etkinliklerde, iş ortaklarınıza, hatta özel günlerde çalışanlarınıza hediye edeceğiniz baskılı ham bez çanta ile işletmenizi büyütebilirsiniz. Gelin, bunun sebeplerine birlikte bakalım.

Y Kuşağı Çevreye Duyarlı

Y Kuşağı 1981 – 1996 arasında doğan kuşağa verilen isim. Dünya genelinde de Türkiye’de de nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu yaş aralığı. Dolayısıyla, pazarlama stratejisi belirlerken bu kuşağı anlamak iyi gerekiyor. Çevreci imaj yaratan firmalar, bu kuşağın daha çok ilgisini çekiyor.

Küçük İşletmeler İçin Büyüme Fırsatı

Bir etkinlik düzenlediğinizi ya da kampanya planladığınızı düşünün. Her ikisi için de baskılı bez çanta toptan satın alımlarda çok düşük fiyatlara gelecek ve ucuz pazarlama fırsatı yaratmış olacaksınız. Unutmayın ki bez çantaların ömrü çok uzun. Bu da uzun ömürlü bir yatırım demek.

Promosyon Bez Çanta Yürüyen Reklamınızdır

Üzerinde iyi tasarlanmış bir logo ve etkileyici bir slogan bulunan bez çanta, pek çok kez ve her yerde kullanılabilecektir. Yapılan araştırmalara göre promosyon bez çanta başına yaklaşık 6.000 kişiye ulaşılabildiği saptanmıştır. El ilanı vb. kullanışsız pazarlama araçlarından çok daha etkili olduğu kesin.

Marka Bilinirliğinizi Arttırır

Kaliteli promosyon ürünler veriyorsanız, müşteri sadakatini arttırabilir ve yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Hem müşterilerinizi hem de yaşadığımız dünyayı önemsediğinizi göstermek için etkili bir yöntem.

Küçük İşletmelerin Rekabet Etme Şansını Arttırır

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, Y Kuşağının alışveriş alışkanlıklarını anlamak çok önemli. Bu kuşak, uluslararası markalardan ziyade küçük ve yerel işletmelerden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Sadece alışveriş yapmakla kalmıyor, bu küçük işletmeleri çevresine de öneriyor. Bu durum hem kısa hem de uzun vadede etkili sonuçlar verecektir.

Bez Çantalar Atık Üretimini Azaltır

Hedef kitlenize vermek istediğiniz mesaj ve pazarlama stratejilerinden bağımsız olarak, bez çantaların en önemli özelliği yeniden kullanılabilir olması ve atık üretimini azaltmasıdır.

Üzerinde firmanızın logosunun ve sloganının bulunduğu bir bez çanta, hedef kitlenizi çevreye duyarlı olmaya ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı oluşturmaya davet edecektir. Bir ailenin ortalama 1.500 civarında plastik poşet atığı ürettiği ve her birinin doğada çözünmesinin 500 yılda gerçekleştiğini unutmayın.

Hediye Paketi Olarak Kullanılabilir

Kağıt ambalajlar yerine bez çantaları hediye paketi olarak kullanmak kağıt israfını büyük ölçüde azaltabilir. Hediye paketinden farklı olarak, bez çanta çöpe atılmaz, tekrar tekrar kullanılabilir.

Bez Çanta

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.