4 katlı maske Corona virüse karşı alınan kişisel tedbirler kapsamında tasarlanan medikal maske olarak da bilinen yeni nesil cerrahi maske çeşitlerinden biridir. Standart olarak üretilen 2 katlı cerrahi maskelere oranla filtreleme özelliği daha fazla olan bu maskeler filtreleme özelliği yüksek kumaşlar kullanılarak imal edilmektedir.

4 katlı maske imalatında özel kumaş türleri olan meltblown kumaş ve spunbond kumaş kullanılır. Cerrahi maske üretimi için bu kumaş türlerinin seçilmesinin sebebi her iki kumaşın da özel olarak üretilen sentetik kumaşlar olması ve normal kumaş türlerine göre filtrasyon oranlarının yüksek olmasıdır.

Cerrahi 4 Katlı Maske

Yüz maskeleri, cerrahi maskeler, solunum maskeleri ve yeni nesil maskeler gibi tanımlar Covid – 19 pandemisinin tüm dünyaya yayılmasıyla birlikte günlük hayatımızın bir gerçeği oldu. Kişisel olarak alınabilecek en önemli tedbirlerden biri olan sosyal hayatta maske kullanımıdır. Doğru bir şekilde kullanılan maskeler virüsün yayılma hızını düşürerek toplum sağlığına da olumlu etki etmektedir. Bu yüzden tüm sağlık otoriteleri sosyal hayatta mutlaka maske kullanılması gerektiğini önemle vurgulamaktadır.

Günümüzde Corona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında birçok maske türü kullanılmakta, üretici firmalar tarafından da sürekli olarak yeni maske türleri tasarlanmaktadır. Şu an oldukça büyük bir piyasa olan maske piyasası büyümekte, buna bağlı olarak da yapılan ar – ge çalışmaları ve yatırımlar da artmaktadır. Bu bağlamda en son geliştirilen cerrahi maske türlerinden biri de dört katlı bir yapıya sahip olan medikal maskelerdir. Yeni nesil maske türlerinden olan bu maskeler, daha yüksek koruma ve filtrasyon özelliğine sahiptir.

4 Katlı Cerrahi Maske Özellikleri

Dört katmandan oluşan yeni nesil cerrahi maskeler, eski tip cerrahi maskelerin daha gelişmiş modelleridir. Eski tip cerrahi maskeler 2 veya 3 katmandan oluşurken yeni tip maskeler birbirinden bağımsız 4 farklı katmandan oluşmaktadır. Bu sayede filtrasyon özelliği daha da artırılan maskeler daha etkili bir koruma sağlamaktadır.

4 katmanlı yeni nesil medikal maskelerin özellikleri şu şekildedir;

  • Birbirinden bağımsız 4 farklı katmandan oluşması; cerrahi maskeler olası virüs ve bakteri bulaşlarının engellenmesi için tek bir kumaş veya tek bir katman yerine birbirinden bağımsız farklı kumaş katmanlarından oluşturulmuştur. Klasik cerrahi maskelerde katman sayısı maske türüne göre 2 veya 3 iken yeni üretilen maske türünde katman sayısı 4’e çıkartılmıştır. Böylece filtrasyon oranı yükseltilmiştir. Mag Çanta maskelerinin dış taraftaki katmanları spunbond kumaştan oluşurken filtrasyon sağlayan iç taraftaki iki katman meltblown kumaş kullanılarak imal edilir.
  • Filtrasyon özelliği yüksek kumaş türlerinden imal edilmesi; Bu kumaşlar meltblown kumaş ve spunbond kumaş türleridir. Özel yöntemlerde elde edilen bu sentetik kumaş türleri en az % 98 ve üzerinde filtrasyon özelliğine sahiptir. Mag Çanta’nın ürettiği 4 katmanlı cerrahi maskelerin kumaş gramajı şu şekildedir; 30 gr/m2 spunbond, 25 gr/m2 meltblown, 25 gr/m2 meltblown, 20 gr/m2 spunbond
  • Kulak acıtmaması için tasarlanan geniş bantlı yapı; eski nesil cerrahi maske olarak bilinen maskelerde maskenin yüze tam oturmasını sağlamak için kullanılan kısım ince plastik bir iplikten oluşmaktaydı. Bu da maskeyi takan kişinin bir süre sonra rahatsız ederek ve maske kullanımını zorlaştırmaktaydı. Yeni nesil maskelerde ise kulak arkasını saran kısım kulağı acıtmayacak geniş ve yumuşak bir kumaştan imal edilmektedir.
  • Daha rahat nefes alıp vermek imkânı; Dört katlı cerrahi maskeler farklı kumaş katmanları kullanılarak filtrasyon sağlarken bir yanda da takan kişinin rahat bir şekilde nefes alıp vermesini sağlayan özel bir yapıya sahiptir.

4 Katmanlı Maske Üreticileri

Covid – 19 salgınının yayılmasıyla birlikte tüm dünyada maske ihtiyacı bir anda yükseldi ve mevcut üreticiler insanların ihtiyaç duyduğu maskeleri temin etmekte zorlandılar. Bu süreçte yeni firmalar maske üretmeye başladı fakat aynı şekilde herhangi bir sertifika veya yasal izin olmadan üretim yapan üreticiler de ortaya çıktı. Bu yüzden maske temin edilirken firmanın gerekli sertifika ve izinlere sahip olup olmadığı iyi araştırılmalıdır.

Biz Mag Çanta olarak Covid – 19 pandemisi sebebiyle bir anda oluşan cerrahi maske talebini karşılamak adına medikal tekstil ürünlerinin üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarını almış bulunmaktayız. Ayrıca tıbbi maske üretimi için gerekli olan TS EN 14683 standardına ve CE belgesine de sahip bir firmayız. Bilgisayarlı otomasyon sistemiyle el değmeden ürettiğimiz cerrahi maskeler Sağlık Bakanlığı onaylı ve güvenli maskelerdir.

4 Katlı Maske Fiyatı

Mag Çanta olarak, yeni nesil cerrahi maske çeşitleri ve N95 solunum maskesi imalatı için gerekli tüm sertifikalara sahip bir üretici firmayız. 4 katmanlı cerrahi maske modellerinin ve N95 maskelerinin toptan olarak satışını gerçekleştiriyoruz. Toptan 4 katlı cerrahi maske fiyatları ve sipariş bilgisi için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Piyasadaki en kaliteli ve uygun fiyatlı yeni nesil cerrahi maske fiyatları için her kanaldan biz ulaşabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.