Kumaş Çanta Modelleri ve Çeşitleri

Kumaş çanta modelleri, asla eskimeyen aksesuarlar ve çok işlevli olmaları sebebiyle de oldukça yaygınlar. Kumaş çantalar, kolayca katlanıp saklanabilmeleri, yıkanabilmeleri ve yapımında kullanılan kumaşların tamamen doğa dostu özelliklere sahip olması sebebiyle de pek çok kullanıcının gönlünde taht kurmuş vaziyette.

Kumaş çanta modelleri, ilk olarak çantanın yapımında kullanılan malzemeye göre kategorize edilebilirler. Hepsine genel olarak bez çanta deniyor olsa da bu çantalar, birbirinden farklı özelliklere sahiptir.

En çok tercih edilen bez çanta modellerinden bazıları şöyle sıralanabilir:

Görüldüğü gibi kumaş çantalar, sınırsız sayıda seçeneğin ve fırsatın olduğu bir alan. Bu yazımızda, promosyon amaçlı olarak da yoğun bir şekilde kullanılan kumaş çantaların farklı modelleri ve çeşitleri ile ilgili bilgi vereceğiz.

Bez Kumaş Çanta Modelleri ve Çeşitleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi kumaş çanta modelleri, neredeyse sınırsız sayıda kumaş tipi kullanılarak üretilebildikleri için oldukça fazladır. Her bir kumaş çeşidinin kendine has özellikleri ve avantajları vardır. Mag Çanta olarak imal etmekte olduğumuz bez çanta modelleri, tamamen doğa dostu ve geri dönüştürülebilir kumaşlardan üretilmiş olan çantalardır.

Kumaş çanta çeşitleri genel olarak dört farklı kumaş tipi kullanılarak imal edilirler. Bunlar:

  • Nonwoven kumaş çantalar
  • Ham bez çantalar
  • İmperteks kumaş çantalar
  • PP Woven çantalar

Bu kumaşların hepsinin yapısı farklıdır. Dolayısıyla özellikleri de farklılıklar göstermektedir. Her birinin özelliklerine biraz daha yakından bakalım.

Nonwoven Kumaş Çanta Modelleri

Tela olarak da bilinen nonwoven kumaş, herhangi bir dokuma ya da örme işlemi gerçekleştirilmeksizin liflerin birbirlerine bağlanmasıyla oluşturulur. Dayanıklı ve baskıya uygun olması bakımından promosyon, fuar, market alışveriş çantası ve daha pek çok amaçla kullanılır. Nonwoven kumaş çanta çeşitleri ile ilgili daha çok bilgi almak için Nonwoven (Tela) Çantalar sayfamızı ziyaret ederek ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Ham Bez Çanta Modelleri

Ham bez kumaştan imal edilen çantalar, aksesuar amaçlı olarak en çok tercih edilen çantalardır. Kanvas çanta olarak da bilinen ham bez çantalar, pamuktan elde edilen bir kumaştan imal edilirler ve hemen her türlü baskı tekniğine uygundurlar. Hangi baskının uygulanacağı ham bez çanta fiyatları konusunda belirleyici olmaktadır. Bu çantalara, baskıya gerek olmaksızın tekstil boyası kullanılarak da üzerine istenildiği şekilde çizim ve boyama yapılabilmektedir. Ham bez kumaş çanta çeşitleri ile ilgili bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İmperteks Kumaş Çanta Modelleri

İmperteks çantalar, kumaş çantaların yapımı için kullanılan en farklı materyali içermektedir. Polyesterden yapılan bu çantalar, doku olarak plastiğimsi bir his verse de kesinlikle organik materyalden üretilmektedir. Yapısı sayesinde su geçirmez özelliktedir. Bu yüzden genelde plaj çantası, beach minderi ya da koruyucu kılıf gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

PP Woven Çanta Modelleri

PP yani polipropilenden maddesi yüksek dayanıklılığa sahip olması sebebiyle en çok çuval yapımında kullanılan kumaşlardan biridir. Aslında tela çantalarla aynı hammaddenin işlenmesiyle üretilir, fakat dokuma tekniğinde bazı farklılıklar bulunmaktadır. Baskıya pek uygun olmadığı için genelde dışına laminasyon uygulanır.

Mag Çanta’nın benzersiz kumaş çanta modelleri ve çeşitleri ile ilgili müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. İstediğiniz sayıda, baskılı ya da baskısız çantalarımızla bir yandan firmanızın promosyon ihtiyacını karşılayabilir, bir yandan da çevreye karşı daha sorumlu davranabilirsiniz.

Bez Çanta

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.