4 Katlı Meltblown Maske

4 katlı meltblown maske standart medikal yüz maskelerine oranla daha fazla katmana sahip olan yeni nesil maskelerdir. Corona virüs sebebiyle sosyal hayatta ve günlük hayatın birçok alanında maske kullanımı zorunlu hale gelmiştir. Bu süreçte koruyuculuk ve filtrasyon oranı yüksek maskelerin kullanımı olası bulaşların engellenmesi açısından önemlidir.

4 katlı meltblown maske tasarımında bakteri ve virüs filtreleme özelliği yüksek kumaşlar kullanılmaktadır. Bu kumaşlar özel yöntemlerle imal edilen meltblown ve spunbond kumaşlarıdır. Klasik 2 katlı veya 3 katlı tıbbi maskelerde bir kat meltblown kumaş kullanılırken 4 katlı cerrahi maskelerde 2 kat meltblown kumaş kullanılmaktadır.

Cerrahi 4 Katlı Meltblown Maske

Corona virüse karşı alınan önlemler kapsamında tüm sağlık otoritelerinin önerdiği belli başlı bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar genel itibariyle sosyal hayatta maske kullanımı, kişisel temizlik ve hijyen, güvenli mesafe olarak sıralanabilir. Herkesin dikkat etmesi gereken bu kurallar hem toplum sağlığı hem de kişi sağlığı açısından önemlidir. Covid – 19 virüsünün hem hava yoluyla hem de sıvı parçacıkları yoluyla bulaşabilmesi sebebiyle özellikle maske kullanımı bu süreçte çok önemlidir. Fakat maske kullanımı kadar doğru ve kaliteli maskelerin doğru bir şekilde takılması da önem arz etmektedir.

Pandeminin başlaması ve dünyaya yayılması sebebiyle tüm dünyada bir anda yüksek oranlarda maske talebi oluşmaya başladı. Bu süreçte maske üreticileri tarafından da farklı modellerde ve özelliklerde cerrahi maskeler, solunum maskeleri, yüz maskeleri üretildi. Eskiden standart olarak üretilen yüz maskelerinin yanında daha fazla koruyuculuğa sahip yeni nesil maskeler de imal edilip kullanıma sunuldu. Bu maskelerden en son tasarlanan ve diğer maskelere göre daha fazla virüs ve bakteri filtrasyonu sağlayan cerrahi maske de dört katlı maskelerdir. Yeni nesil cerrahi maske türlerinden olan bu maskeler birbirinden bağımsız 4 farklı kumaş katmanından oluşmaktadır.

4 Katlı Cerrahi Maske Özellikleri

Covid – 19 pandemisiyle birlikte tıbbi ve medikal alanlar haricinde günlük hayatta da yüz maskeleri kullanılmaya başlanmıştır. Artan maske talebini ve piyasadaki maske ihtiyacını karşılamak için firmalar farklı modellerde maskeler üretmeye başladı. Bu süreçte eski nesil cerrahi maskelerin yanında daha konforlu bir kullanım sunan ve daha fazla filtreleme oranına sahip yüz maskeleri üretilmeye başlandı. Standartlara uygun cerrahi maskeler tek kat meltblown kumaş kullanılarak üretilmekteydi. Fakat günümüzde daha fazla koruyuculuğa sahip ve daha fazla katmandan oluşan 4 katlı cerrahi maskeler üretilebilmektedir. 4 katmanlı yeni nesil cerrahi maskelerin özellikleri şu şekildedir;

 • Filtreleme özelliği yüksek 4 farklı katmandan oluşur
 • Bu katmanlarda kullanılan kumaşlar meltblown kumaş ve spunbond kumaş türleridir
 • Kulak arkasını kavrayan kısım yumuşak kumaştan imal edilir
 • Yüze tam oturabilmesi için burun kısmında ayarlanabilir tel bulunur
 • Rahat nefes alıp vermeye elverişli bir yapıya sahiptir
 • En az % 98 ve üzerinde filtrasyon yapabilme özelliğine sahiptir

Mag Çanta 4 Katlı Maske Özellikleri

Günümüzde medikal tekstil ürünlerini üretebilmek için ISO 13485 ve QCS International sertifikalarının alınmış olması gerekir. Bunun yanında tıbbi maske üretimi yapabilmek için de firmanın TS EN 14683 standardına ve CE belgesine sahip olması zorunludur. Biz Mag Çanta olarak medikal maske üretimi için gerekli tüm izin ve sertifikaları almış bir firmayız. Ürettiğimiz 4 katlı maskelerin özellikleri şu şekildedir;

 • Maskeler 4 farklı katmandan oluşmaktadır
 • Filtreleme sağlayan asıl iki iç katman meltblown kumaştan imal edilmektedir
 • Kullanılan katmanların gramajı; 30 gr/m2 spunbond, 25 gr/m2 meltblown, 25 gr/m2 meltblown, 20 gr/m2 spunbond şeklindedir
 • 4 katlı maskeler100 gr/m2 boyut ve ağırlığındadır
 • Maskeler 10’arlı olacak şekilde paketlenip 50’lik kutulara 5 paket halinde yerleştirilir
 • En az %98 ve üzerinde fitreleme yapabilmektedir
 • Antialerjik ve rahat hava geçirgenliğine sahiptir
 • Fiberglass ve lateks içermemektedir
 • El değmeden bilgisayarlı otomasyon sistemiyle üretilmektedir
 • Yüze tam uyum sağlar.
 • Rahat ve konforlu bir kullanıma sahiptir

4 Katlı Meltblown Maske Fiyatı

Mag Çanta olarak piyasadaki maske ihtiyacını karşılamak için N95 solunum maskesi ve yeni nesil cerrahi maske imalatı yapan kurumsal bir firmayız. Böylesi hassas ve tüm toplumun sağlığını ilgilendiren bir sektörde olmanın bilinciyle her şeyden önce güvenlik ve sağlığa önem veriyoruz.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz N95 maske ve 4 katlı cerrahi maske fiyatı için bizimle her kanaldan iletişime geçebilirsiniz. Maskelerimizi toptan veya perakende olarak temin edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.