Ankara maske imalatı konusunda özellikle geçtiğimiz yılın başından beri tüm dünyayı etkisi altına alan Corona salgınıyla birlikte gelişme gösteren ve önemli miktarlarda maske imalatı yapan bir şehir oldu.

Ankara maske imalatı yapan firmaların yoğun olarak bulunmadığı bir bölge olsa da Ankara’da önemli medikal maske üreticileri ve ihracatçıları bulunmaktadır.

Ankara Maske İmalatı Yapan Firmalar

Solunum maskeleri, özellikle medikal cerrahi maskeler son bir yılda hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Covid – 19 pandemisinin 2020 yılının başından itibaren tüm dünyaya yayılması ve virüsün yüksek bulaşıcılığı yüzünden hemen her alanda maske takma zorunluluğu ve ihtiyacı doğdu. Eskiden sadece medikal alanlarda kullanılan ve bu ihtiyaç için üretilen cerrahi maskeler, bir anda çok büyük bir kullanım alanına sahip oldu.

Piyasa da artan medikal cerrahi maske talebinin karşılanması için var olan firmalar üretim kapasitelerini artırırken bir yandan da yeni maske üreticileri ortaya çıkmaya başladı. Fakat bir cerrahi maskenin Türk Standadları Enstitüsü (TSE) onayı alması ve tüketici tarafından güvenle kullanılabilmesi için maskenin belli standartlara sahip olması gerekir.

Türk Standadları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen standartlara uygun üretilen cerrahi maskelerde bulunması gereken özellikler:

  • Yüz maskesi üç kattan oluşmalı
  • Bakteri filtrasyonu azami yüzde 98, partikül filtrasyonu yüzde 95 Sıvı geçirmezliği için sıvı bariyeri oluşturmalı
  • Hipoalerjik olmalı
  • Rahat nefes alıp vermeye elverişli olmalı
  • Kullanıcının çenesinin altı kısmından burnun üstüne kadar kolan bölgeyi kapatmalı
  • Yüze tam oturmalı

Mag Çanta Cerrahi Maskeleri

Mag Çanta, uzun yıllardır Ankara Sincan organize sanayi bölgesinde bulunan üretim tesisleriyle nonwoven çanta, bez torba, bez poşet, tela çanta, hambez çanta, elbise kılıfı, baskılı tela, ürün keseleri ve diğer promosyon ürünleri gibi ürünlerin direkt üreticisi konumunda bulunan bir firmadır.

Pandemi sebebiyle ülkedeki artan cerrahi maske ihtiyacını karşılamak adına tüm gerekli teknolojik altyapısını kurmuş ve medikal tekstil ürünlerinin üretimi için gerekli olan ISO 13485 ve QCS International sertifikalarını sahip olup TS EN 14683 standardını ve CE belgesini almıştır.

İster toptan ister perakende maske ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.