Telli 3 Katlı Cerrahi Maske

Telli 3 katlı cerrahi maske koronavirüs salgını sırasında en çok aranan ürün haline gelmiş durumda. Ortak alanlarda herkese maske kullanma zorunluluğu getirildiğinden beri de hangi maskenin daha iyi olduğu, hangi maskenin kullanılması gerektiği tartışılıyor.

Telli 3 katlı cerrahi maske tüm Dünya’da belirli standartlara göre üretilen bir ürün. Sadece yeterlilik sertifikalarını alan firmalar cerrahi maske üretimi yapabiliyor. Her ne kadar yasal düzenlemeler yapılmış olsa da ne yazık ki maskelerin hepsi aynı kalitede olmuyor. Bu yazımızda, satın aldığınız maskenin gerçekten 3 katlı olup olmadığını ve sizi ne kadar koruduğunu test edebileceğiniz bazı ipuçları vereceğiz.

Telli 3 Katlı Cerrahi Maske Nasıl Test Edilir?

Telli 3 katlı cerrahi maske gerekli kriterleri taşıyorsa hijyen ve sosyal mesafeye özen gösterilmesiyle birlikte COVID-19’dan korunmanın en etkili yoludur. Peki, aldığınız maskenin gerçekten bu kriterlere uygun olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? İşte uygulayabileceğiniz birkaç test.

  • Burun telli cerrahi maske, dışarıdan bakıldığında net bir şekilde 3 katmana sahip olmalıdır. Dış kısımda dokuma olmayan yarı saydam bir tabaka, iç kısımda yumuşak ve yine nonwoven bir tabaka, orta kısımda ise polipropilen malzemeden elde edilmiş bir tabaka olmalıdır.
  • 3 katlı telli cerrahi maske imal edilirken kullanılan malzemeler alev almaz. Dolayısıyla, yakıldığında kağıt gibi yanmak yerine erir. Eğer maske alev alıyorsa doğru malzemeden üretilmemiştir.
  • 3 katlı telli maske su geçirmez olarak tasarlanmıştır. Diş tabakaya su döküldüğünde içeri sızdırmaması gerekir. Bu testi uygulayarak maskenizin kriterlere uyup uymadığını öğrenebilirsiniz.
  • Burun telli 3 katlı maske havadaki parçacıkların solunum yoluyla vücuda alınmasını engellemelidir. Dolayısıyla, nefes geçirmemelidir. Maske yüzünüzdeyken yanan bir çakmağı üfleyerek söndürmeye çalışın. Söndüremiyorsanız maskeniz standartlara uygundur.

3 Katlı Cerrahi Maske

Burun Telli 3 Katlı Maske ve Diğer Maskelerden Farkı

2 katlı hijyen maskeleri ya da pamuktan imal edilen kumaş maskeler, 3 katlı maskeler kadar koruyucu değildir.

Tekrar kullanılabilen kumaş maskeler genelde pamuk ve ya süngerden imal edilir. Esasen hava kirliliğine ve polen alerjisine karşı korumak için tasarlanmışlardır. Virüs ve bakterilere karşı yeterince etkili koruma sağlamazlar.

2 katlı hijyen maskelerinde de 3 katlı maskelerde bulunan orta tabaka mevcut değildir. Filtrasyon özelliği bulunan bu orta tabakanın yokluğu, 2 katlı maskeleri coronavirüse karşı etkisiz hale getirir.

Telli Üç Katlı Cerrahi Maske Fiyatları

Mag Çanta olarak, imal etmekte olduğumuz cerrahi maske ürünlerimiz uluslararası standartlara uygundur. Tüm maskelerimiz 3 katlıdır ve filtre işlevi gören orta tabakaya sahiptir. Maskelerimiz 50’lik kutularda gönderilmektedir. Dilerseniz 50’lik kutular içerisinde birer, beşer ya da onar paketler olarak da teslim edilmektedir.

Firmanız ya da kurumunuz için baskılı cerrahi maske imalatı da yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve toptan maske siparişleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.