Ankara Maske Üreticileri

Ankara maske üreticileri Covid – 19 pandemisi ile birlikte tüm dünyada bir anda artan maske ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla maske üretimine yeni başlayan veya var olan üretim kapasitesini artıran Ankara merkezli firmalardır.

Ankara maske üreticileri tüm dünya olarak zor zamanlardan geçtiğimiz ve maske talebine ürettikleri ürünlerle cevap vermeye çalışan çoğunlukla cerrahi yüz maskesi üreten üreticilerden oluşmaktadır.

Ankara Maske Üreticileri Toptan

Yaklaşık bir yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın hayatını, alışkanlıklarını, sağlık durumlarını ve günlük rutinlerini değiştiren Covid – 19 pandemisinin bir anda çok hızlı bir şekilde yayıldı. Milyonlarca insanı etkilemesi sonucunda tüm dünyada bir anda cerrahi maske ihtiyacı doğdu. Başta maske talebinin kısa bir sürede çok fazla artmasından dolayı bu talebi karşılayamayan cerrahi maske üreticileri ve cerrahi maske tedarikçileri, üretim kapasitelerini artırarak insanların ihtiyaç duyduğu Corona maskelerini piyasaya sürmüştür.

Ankara toptan cerrahi maske üreticileri de bu dönemde normal üretim kapasitelerinin üzerine çıkarak hem sağlık personelleri için hem de halkın günlük hayatında kullanabilmesi için gerekli yatırımları yaparak maske üretimi gerçekleştirmişlerdir. Bu bağlamda Türkiye’nin önde gelen bez çanta üreticilerinden olan Mag Çanta da gerekli yatırımları yapıp makine tedariğini gerçekleştirmiş ve cerrahi maske ihtiyacını karşılamak için maske üretimine başlamıştır.

Mag Çanta Cerrahi Maske

Mag Çanta, sektördeki uzun yılların verdiği tecrübesiyle, Ankara Sincan organize sanayi bölgesinde bulunan üretim tesisleriyle nonwoven çanta, bez torba, bez poşet, tela çanta, hambez çanta, elbise kılıfı, baskılı tela, ürün keseleri ve diğer promosyon ürünlerinin üreticisi olan yerli bir firmadır. Covid – 19 pandemisi ile birlikte kısa sürede artan maske ihtiyacının karşılanması adına gerekli altyapı yatırımlarını yapmış, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve diğer kalite kontrol belgelerini alıp cerrahi maske üretimi için tüm gereksinimleri karşılamıştır.

Ankara toptan maske imalatı yapan Mag Çanta’nın ürettiği cerrahi maskelerin özellikleri şunlardır;

  • Geniş, yassı şekilde tasarlanan lastiğinin kalağı veya kulak arkasını rahatsız etmeyen bantlı yapısı ile maskenin yüze tam oturmasına olanak sağlayarak, olası konfor problemlerinin önüne geçmesi
  • Maskenin burun kısmına gelen üst kısmında, maskenin çıkıntı şeklindeki burun bölgesine tam oturmasını sağlamak amacıyla yumuşak bir tele sahip olması
  • Maskenin iç ve dış kısmının nonwovenden orta bölümde kalan kısmının ise filtreleme özelliği yüksek polipropilen malzemeden üretilmesi
  • Mikroorganizma, bakteri ve virüsleri %98 oranında engellemesi
  • Diğer maske türlerine oranla koruyucu özelliği oldukça fazla olması
Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.