Cerrahi maske tavsiye eden birçok kişi ve kaynak ne yazık ki; son dönemlerde bir anda insanlara kulaktan dolma bilgilerle cerrahi maske önerisinde bulunmaya başladı.

Cerrahi maske tavsiye etmeden önce bu konuda detaylı bilgiye sahip olunması ve konunun iyi araştırılması gerekir. İnsan sağlığının söz konusu olduğu doğru maske kullanımı ve kaliteli cerrahi maske gibi konular çok hassas ve dikkat edilmesi gereken meselelerdir.

Kaliteli Cerrahi Maske Tavsiye

Cerrahi maskeler dünya henüz Covid -19 pandemisi ile sarsılmadan önce sadece belli tıbbi alanlarda kullanılmak için üretiliyordu. Fakat 2020 yılının ilk dönemleriyle birlikte virüs tüm dünyaya yayıldı ve herkes kendisini bu salgından koruyacak önlemler almaya başladı. Bu önlemlerin en önemlisi de şüphesiz tüm toplumun maske kullanmaya başlaması oldu. Maskeler içinden de zaten halihazırda kullanılan cerrahi maskeler hem ulaşılması hem de rahat kullanımıyla en çok tercih edilen maske oldu.

Cerrahi maskelerin çok talep görmesiyle birlikte piyasada koruyuculuğu bulunmayan veya kalitesiz cerrahi maskeler de görünmeye başlandı. Bu yüzden kaliteli ve koruyuculuğu yüksek cerrahi maskelerde bulunması gereken özelliklerden bahsedeceğiz. Cerrahi maskelerde ilk olarak bulunması gereken özellik, sıvı geçirmezliği sağlamasıdır. Bunun için de maskenin koruyucu katmanının meltblown kumaşından elde edilmiş olması gerekir.

Meltblown Cerrahi Maske

Meltblown maske özellikleri yapay bir kumaş türü olan meltblown kumaşı kullanılarak elde edilen maske türlerinin sahip olduğu özelliklerdir. % 100 Polipropilen (PP) malzeme kullanılarak elde edilen meltblown maske, özellikleri itibariyle yüksek koruyuculuğa sahip bir cerrahi maske türüdür.

Piyasada bulunan farklı kumaş türlerinden üretilen maske türlerine oranla koruyucu ve filtreleme özelliği yüksek olan meltblown cerrahi maskeler, corona virüse karşı alınabilecek etkili yöntemlerden biridir.

Meltblown Cerrahi Maske Özellikleri

Koruyuculuğu kadar rahatlığıyla da ön plana çıkan meltblown maskelerin sahip olduğu özellikler ise şu şekildedir:

  • 3 katlı bir yapıdan oluşur
  • Sadece virüsleri ve bakterileri değil, aynı zamanda aşındırıcıları, tozları, küçük aerosol damlacıkları ya da asbest liflerini de filtreler
  • Burun kısmındaki tel sayesinde yüze tamamen oturarak tam koruma sağlarlar.
  • Yumuşak materyalden imal edilen kulak lastikleri sayesinde kullanım süresi boyunca cildin tahriş olmasın sebebiyet vermezler.
Dikkatinizi Çekebilecek
Diğer Yazılar
Size nasıl yardımcı
olabiliriz?

Üretimlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgilendirme almak için lütfen Mag Çanta iletişim kanallarından bizimle iletişime geçiniz.